Kontracepcija

Da li postoji mogucnost trudnoce`?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ajde vi razmislite trezveno da li je moguća trudnoća u ovakvim slučajevima.
Naravno da nije. Ajde se lijepo educirajte.

ejko33

Koji je onda razlog kasnjenja menstruacije? hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dječaće jako ste needucirani i ništa po tom pitanju ne činite. Da ste barem pročitali malo pitanja i odgovora po forumu sami bi vidjeli da postoje razni uzroci izostanka menstruacije a ne samo trudnoća. Lijepo čitati pa ako bude nejasno tada se ponovo javiti.

Gogoo

Postovani,
pila sam YAZ pilule 2 godine i 2 mjeseca, ali sam zbog povisenog krvnog tlaka prekinula. Te sam naredni mjesec dobila jako jako obimnu menstruaciju (20.2.-24.2.). Prvim danom tog ciklusa (20.2) pocela sam da pijem Oralcon kontraceptivne tablete (Levonorgestrel BP ... 0.15 mg i Ethinylestradiol BP ... 0.03 mg), tokom mjeseca sam par puta popila Lexilium 1.5 mg tablete i znala sam da umanjuju ucinak kontraceptiva te nije bilo direktne ejakulacije u rodnicu. Zadnju tabletu sam popila u srijedu 12.3., a menstruaciju sam dobila 16.2. navece. Medjutim ona je jako oskudna to mi se nikada nije desilo, bukvalno to je kolicinski kao spotting krvaranje, mada je strukture kao obicna menstruacije i to traje dva dana. Danas je treci dan ciklusa... Moje pitanje je da li mislite da postoji mogucnost trudnoce?? Ili je moguce da je tako oskudna jer sam prosli mjesec imala jako obimnu menstruaciju i ova menstruacija je nastupila 20-ak dana po zavrsetku predhodne.
Hvala Vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći nikako. Ne brinite.

e katarina

Postovani,
Zanima me mogucnost trudnoce...naime situacija je sljedeca: s deckom sam imala odnos 28.02. koristili smo zastitu. Sa kondomom je svrsio u mene. Kada je skinuo kondom i prilikom povlacenja kondom je pukao na kraju. Novu menstruaciju sam dobila tri dana kasnije, dakle 3.3. i trajala je 5 dana, isto kao i uvijek, bez ikakvih promjena. Moje pitanje je, kolika vjerovatnoca da je kondom pukao dok je jos bio u meni i treba li da brinem zbog moguce trudnoce?

Ljubazno vas molim da mi pojasnite kako zena moze ostati trudna za vrijeme trajanja ciklusa, kad joj to nisu plodni dani?

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kako bi bila trudna ako ste dobili menstruaciju?

e katarina

Hvala na ovom odgovoru. Imam jos jedno pitanje. Naime, ponovo smo imali odnos 8.3. Takodje smo koristili zastitu. Ono sto me zanima moze li sperma iscuriti iz kondoma, ukoliko je odmah poslije ejakulacije izvadio ga iz mene? Ne bih bila zabrinuta da nisam primjetila krv, bledo crvenu 17.3. tacno 14 dana od prethodne menstruacije. Mozete li mi reci vase misljenje zbog ceg je bila ta krv? Jos da napomenem, mozda je bitno da imam upalu mokracnih kanala i besike. Hvala unaprijed na odgovoru.
Srdacan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krv je od odnosa ili ovulacije. Nakon svakog odnosa provjerite da li je kondom cijeli.

skolica95

Pozdrav .. interesuje me o cemu se radi .. menstruacija je dosla dan poslije odnosa tacno kad i treba biti ali je jako tamna i oskudna .. ima li razloga za brigu ?

dado00777

Postovani doktore..zadnju menstruaciju sam imala u 1 mjesecu..ja i decko imamo spolne odnose svaki tjedan..koristimo zastitu i nikako nije svrsio u mene ali nekada znamo bez kondoma ali puno prije svrsavanja onda stavi kondom i normalno imamo spolni odnos..i prije toga mi je mjesecnica bila neredovita nekada po 2 mjeseca ili vise..dali mogu biti trudna?? I jos moja mama nikada nije imala redovito..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Skolica, sve je u najboljem redu. Ne brinite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dado, trudnoća je moguća ali samo teoretski. Svaka 2 mjeseca nije normalno da imate menstruaciju. Javite se ginekologu jer se vjerovatno radi o pcosu i o anovulacijskim ciklusima.

skolica95

hvala vam doktore i izvinite na jos jednom pitanju .. znaci prvi odnos je bio prije 2 mjeseca i dosle su dvije menstruacije redovne i uobicajene, doduse druga je prvi dan bila malo tamnija i oskudnija ali drugi dan je bila obilna i postepeno se smanjuje .. to bi trebalo znaciti da je sve uredu i nema razloga za zabrinutost .. hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema razloga za brigu svakako.

ramon

dobar dan!
ovako.. dakle moje posljednje menstruacije su: 17.-25.1, 14.-22.2, 12.-20.3., i sad kod zadnje menstruacije je dečko svršio u mene zadnja dva dana, dakle 19 i 20.3.
i od onda imam iscjedak žute boje..
o čemu se radi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

O upali u rodnici. Sugeriram pregled na kojem ćete dobiti i terapiju lokalno.

swan

Postovani!
Naime,pijem kontracepcijske pilule Lindynette 20 8 mjeseci. i vec par dana imam osjecaj kao da cu dobiti mjesecnicu,bolne grudi,grcevi u donjem dijelu trbuha itd.to mi je cudno posto sam tek na jedanaestoj piluli nove kutije,inace krvarenje pocinje drugi dan pauze. pijem pilule na vrijeme,par puta se desilo da sam zakasnila maximalno 2 sata.kolike su sanse za trudnocu s obzirom da sam na prosloj kutiji (u trecem tjednu uzimanja pilula )povratila 2 sata nakon uzimanja pilule,a zadnji odnos sam imala dan prije toga i decko je ejakulirao u mene.
Unaprijed hvala na odgovoru.

ramon

mogu li kupit vaginalete + kremu i koristit, da li će proći?
inače mi to ginekolog uvijek preporuči, pa mi se ne da sad zbog toga k njemu, nije mi blizu..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Swan, ne radi se vjerovatno o trudnoći. Nastavite dalje s uzimanjem do kraja blistera.