Kontracepcija

Da li postoji mogucnost trudnoce`?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte par večeri Canesten a nakon toga nekoliko dana Multigyn aktigel. U slobodnoj je prodaji. Uz to možete uzimati i probiotike na usta (Lactogyn)

skolica95

Postovani doktore .. imao sam sex sa djevojkom sinoc i sat vremena nakon sexa stomak je malo zabolio .. sa kondomom je bilo sve ok .. jutros kaze da osjeca blagu bol u predjelu jajnika .. da napomenem da su joj plodni dani od 1.4. do 9.4. .. interesuje me zbog cega je moguca bol?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno zbog ovulacije.

skolica95

Postovani doktore .. zelio bih samo da se uvjerim da je sve uredu ako djevojka ima normalnu i uobicajenu menstruaciju vec tri mjeseca za redom, samo je jednom uranila dva dana .. ali je bila sasvim normalna i trajanje i kolicina krvarenja, nema nikakvih promjena organizma ni nista sumnjivo hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom sve je uredno.

Milleennaa

Postovanje happy
Menstruacija mi je zavrsila 3.5. , a ja sam imala nezasticeni odnos sa deckom 5.5.
Naime , on je ejakulirao van mene , ali je prije odnosa na sat vremena takodje ejakulirao.. Da li postoji mogucnost da sam ostala u drugom stanju prilikom tog odnosa, iako je ejakulirao van mene ?
Hvala Vam na odvojenom vremenu happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala, ali skroz mala šansa postoji.

Miss_Dynamite

Poštovani,

vjerovatno iz mene govori ne razum i panika te pretpostavljam da je odgovor negativan no tražim potvrdu. Da li je moguća trudnoća drugog dana ciklusa, ako su ciklusi relativno redoviti (27-32 dana) i ako se nakon nezaštićenog odnosa krvarenje normalno nastavilo još iduća 2-3 dana?

Miss_Dynamite

Inače, na Vašem testu sam točno odgovorila na pitanje :
Do trudnoće može doći ako je seksualni odnos bio u vrijeme menstruacije?
da točno
ne

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Neće doći do trudnoće.

sandra.P

nakon koliko dana od odnosa se moze raditi beta hcg da bude pouzdan? nemogu prema menstruaciji jer imam neredovite cikluse a voljela bi provjeriti mogucnost trudnoce.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Minimum15-tak dana.

Rayo 94

Postovanje

Devojci mi kasni vec 10 dana.Do sada je uvek dobijala ranije dan ili dva.Spolni odnos smo imali pre mesec i 18 dana.Postoji li mogucnost trudnoce.Nismo radili test,Dali bi smo trebali uraditi test..

Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako prvo test.

zabrinutipar

Postovani trebam pomoc !
Odnos se dogodio na 7. Dan ciklusa, bio je nezasticen, ciklus u trajanju od 25. Dana. Nakon odnosa me jako bolio trbuh i ginekolog je rekao da je sve uredu, krv uredu , urin uredu. Doktoroca opce prakse takoder ne nalazi problem. Popila sam elle, ali 5 dan nakon odnosa zbog panike da ne zatrudnim. No zadnje vrijeme imam " zatamnjenje " stidnice, koje je povezano sa trudnocom. Dali je to znak da sam trudna? Postoji li mogicnost da je nesto drugo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umišljajte si. Ne radi se o trudnoći.

barbara200

postoji li mogucnost trudnoce ukoliko je tokom odnosa decko bio 2 puta blizu ejakulacije, no stao je na par sekundi i nije ejakulirao,nastavili smo odnos te je ejakulirao nakon 15 minuta ali ne u rodnicu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala ali postoji opasnost od predejakulata.

skolica95

Da li postoji opasnost od trudnoce ako je poslije orgazma doslo do ejakulacije van rodnice tacnije na ledja i ako se slucajno nesto slilo do vagine iako sam jako siguran da nije.. bili su plodni dani.

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da li se slilo ti znate jedino vi i partner.
Mislim da nema šanse za trudnoćom.