Kontracepcija

Da li postoji mogucnost trudnoce`?

MM.JP

Postovani,

1.6. sam imala spolni odnos i partneru je pukao kondom.

2 godine sam pila diane 35 i sada ih ne pijem vec tri mjeseca.
Nakon 12 sati od odnosa sam popila dvije pilule i sat vremena kasnije jos jednu, takoder dianu.

Zanima me je li bi rebala jos piti i je li imam razloga za brigu.
Odnos se dogodio zadnji dan ovulacije.

Lp

bokica123

Postovani,ja i muz radimo na bebici. Zbog njegovog posla nismo tako cesto skupa,pa smo pokusali 4.dan mog ciklusa ( za vrijeme menstruacije) inace su mi ciklusi redovni 28-29 dana. Zanima me da li je moguce da ce doci sad do trudnoce? Test cu uraditi svakako za 15ak dana.Citala sam dosta o tome,negdje pise da se za vrijeme menstr.ne moze ostati u drugom stanju a negdje da moze,pa me zanima vase strucno misljenje? Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite još dvije nakon 12 sati od prijašnjih.

sandra.P

imam cikluse od 28 do 33 dana..da li je sigurno imati odnose od 27 dana pa do menstruacije bez straha od trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sigurno je.

silvija21

Poštovani doktore, imala sam odnos s dečkom zadnji dan menstruacije. Koristili smo kondom, imali peting 20-tak minuta i onda stavili kondom. Problem je taj što smo ga iz prve na krivu stranu stavili na penis, pa ga skinuli i okrenuli na dobru stranu. Zanima me dali je moguće da na takav način se dogodi trudnoća? Inače pazimo i uvijek koristimo kondom + prekinuti , i pazimo da ga stavimo dobro, ali se omaklo ! Dečko je svršio tek nakon pol sata..
Hvala !!

Lukam

Postovani doktore molim za odgovor. Imao sam odnos sa djevojkom sa kondomom i ejakulirao sam u kondom, kondom nije pukao, skinuo sam kondom i nismo se odmah obukli ostali u autu tako, posle mozda par minuta ona je onako prstom imala kontakt sa mojim polnim organom cak je i obrisala ruku od moju majicu, ali nije imala kontakt sa svojom vaginom, da bi nakon mozda 10-15 minuta od toga ona uzela drugi kondom i stavila meni, nakon sto je stavila kondom, na trenutak smo pokusali analni sex . Nismo pokusavali u vaginu, tako da nije bilo ni mojim ni njenim rukama vise dodira njene vagine, koliko dugo mogu spermatozoidi da zive na vazduhu, da li ovde ima razloga za brigu i da li treba pilula, posto su joj plodni dani. Hvala Unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Silvija ne brinite, neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lukam ne brinite. Prema opisanom neće doći do trudnoće.

anchy_992

Pozdrav. Muci me moja situacija pa sam se odlucila na vas savjet. Imam 21 godinu,moja menga kasni 15 dana sad
Posljednji odnos sam imala 21.04 ali nakon toga sam dobila mengu 28.04. Nedugo zatim dobila sam alergiju i pila sam
tablete za alergiju LOrdes.. Kazu da je moguce kasnjenje zbog tih tableta,medutim,posumnjala sam i citala sam kako,neke djevojke
iako ostanu trudne desi im se menga.. radila sam test za trudnocu i bio je negativan,nemam nekih siptoma osim kasnjenja menge sad
Zanima me postojil i koja je vjerovatnoca trudnoce ili je do ucinka tableta,?

skolica95

hvala vam puno jos ovo pitanje .. buduci da sam mijenjao kondom nakon odredjenog vremena, nije bilo ejakulacije ali sam dirao penis da provjerim da nije mozda nesto izaslo i nisam primijetio nista, u slucaju da je nesto izaslo predejakulat ili slicno (iako sam svrsio dosta kasnije) da li je moguce da sam prenio nesto na novi kondom .. i ima li razloga za brigu

hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Skolica nema razloga za brigu.

Dankic

Poštovanje,imam jedno pitanje pa bih vas zamolio za odgovor,
naime,imao sam odnos s curom prije par dana,prvi put sam ejakulirai u kondom,nakon toga sam se obrisao,
uslijedio je oralni sex od par minuta i nakon toga vaginalni,gdje nisam ejakulirao!Djevojci je menstruacija baš neredovna (i po par mjeseci).
Zanima me kolika je vjerovatnoća za trudnoću?Unaprijed hvala.

Dankic

Da budem precizniji,posljednji put je imala menstruaciju početkom aprila!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa nije velika, no ne možemo je sa sigurnošću isključiti.

teamico24

Poštovani dr., zadnju menstruaciju sam imala 7.5., a 16.5 tijekom odnosa s dečkom je puknuo kondom, primjetio je to pri početku ejakulacije i odmah prestao, no znam da je i malo dovoljno...popila sam tabletu Ella one 6h poslije odnosa.Još nisam dobila menstruaciju,no ponekad mi zna uraniti dva dana ili zakasniti.Ako sam točno izračunala plodne i neplodne dane( koliko se sjećam menstruacija prije ove je počela 9.4), mislim da je to bio ili početak plodnih dana ili dan/ dva prije početka plodnih dana....zanima me da li je to bilo dovoljno da se spriječi trudnoća ili kolike su šanse za nju i da li da uradim test na trudnoću ako je ne dobijem za par dana. Hvala unaprije.

Dieantwoord

Postovani, ciklus mi inace traje oko 35 dana, s tim da je danas 41. dan vec, ali prepisat cu to stresu posljednjih tjedan dana i klimatskoj promjeni. Nezasticeni spolni odnos bez ejakulacije sam imala 38. dan. Da li je moguca sansa za trudnocu buduci da jos stignem popiti hitnu kontracepciju za 120 sati nakon. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teamico neće doći do trudnoće. Dobro ste postupili.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dientword, mislim da se ne bi trebalo raditi o trudnoći.
Sugeriram pregled.

Dieantwoord

Samo da napomenem da od prosle menstruacije za vrijeme pocetka 5. mjeseca nije bilo odnosa. Jedino ovaj petak, ponavljam se, ali bez ejakulacije. Zadnjih nekoliko dana osjecam nadutost kao pred menstruaciju, povremeno bolove u ledima i trbuhu ali posljednjih mozda dva tjedna znacajne su promjene u bioritmu spavanje/nespavanje te stres kojeg dugo nije bilo. Inace uglavnom ne mogu racunati na ciklus kraci od 35 dana, pa eto ako ovo poblize malo opisuje sitiaciju. Kako ne stignem na pregled u ova dva dana, a imam vremena do srijede navecer za 120 sati od odnosa, je li dakle potrebno reagirati s day after pilulom. Hvala!