Kontracepcija

Diane35

Natalija Beljo, dr. med.

Yaz.

infiniti

Postovanje doktorice zamolio bih vas za savet:Naime sa djevojkom sam preko 3 godine i ona za svo to vreme pije Diane 35 preporuceno su joj jer je imala odliv a i kao kontracepcijske pilule...Pre jedno 3 sedmice krenuli smo na odmor i od tog dana ona je pocela veoma mnogo da ide u wc, dakle doslovno svakih 5 minuta kako danju tako i nocu...Na odmoru smo imali odnoste bez zastite i ja sam svrsio u nju 2 puta...Znam neke osnovne stvari o trudnoci tako da sam vidjeo da je i ucestalo mokrenje jedan od znakova pa me interesuje je li moguce da je ona sada trudna?Mislili smo da uradimo prvo test pa ako i dalje se bude nastavilo desavati da odemo kod doktora?
Sta vi preporucujete?

Natalija Beljo, dr. med.

Ako pije Diane nema trudnoće , vjerojatno se prehladila.

kicko

Poštovani!
Imam problem s aknama i dermatolog i ginekolog su mi preporučili Diane 35. Nalazi krvi su uredni. Zanima me samo kada se uzima prva tableta jer mi je ginekolog rekao da ju uzmem tek kad mi menstruacija završi, a u uputama i po svim forumima piše 1-3 dan menstruacije? Mojoj prijateljici je isto tako rekao kao i meni i ona je tako počela i sve je bilo u redu.. Da li da i ja krenem tako kako je gin rekao ili po uputama? Unaprijed hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Pijete od prvog dana mjesečnice

Sandrado

Postovana, pijem Diane35 i zanima me da li pauza izmedju dvije kutijice mora strogo biti 7 dana? Da li bih mogla pomjeriti da bude 8 ili cak 9? Unaprijed zahvalna

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

sanjca22

Naime bila sam kod ginekologa koji mi je propisao diane 35 radi malih cista na jajnicima..Pa me zanima dali su one pouzdano kontracepcijsko sredstvo..da li se mora koristit dodatna zaštita..

Natalija Beljo, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita ako ih pijete po uputama.

dijancika

Poštovani,
imam 25 g. Pila sam Diane35 sedam godina..sa dvije pauze od mjesec dana..nakon pregleda i papa testa doktor mi je rekao da bi trebala napraviti pauzu od minimalno pola godine jer su mi jajnici "uspavani" i da se "to događa kod starijih žena", a pri tome je mislio na neku vrstu menopauze...

Zadnja menstruacija u srpnju (kada sam prestala piti tablete) je bila od 1.7-8.7. i od tada ih više ne pijem. Sljedeću sam dobila tek 12.8. (43 dana ciklus). Sada u rujnu je još nisam dobila... imala sam odnos tokom cijelog 8.mj. sa zaštitom (kondom), s tim da nam je pukao kondom (21.8) ali nije došlo do ejakulacije jer smo prekinuli odnos odmah. Tri dana nakon toga mi je ispao komadić kondoma i sva sam se uspaničila. Danas mislim napraviti test na trudnoću. Zanima me da li je moglo doći do oplodnje s obzirom na sve ovo...
Hvala vam u naprijed na odgovoru!!!

Natalija Beljo, dr. med.

Kako nakon prestanka pijenjenja OHC ne znamo kad su plodni dani svakako napravite test ali ne prije 14 dana od rizičnog odnosa.

dijancika

Poštovana, hvala Vam na odgovoru..Napravila sam test i negativan je...ponoviti ću testiranje za 4 dana još jednom za svaki slučaj..

sanjca22

Poštovana..

Naime dobila sam studenski dom, i kao potrebne dokumente moram donjeti potvrdu da nemam nikakvu zaraznu bolest. Naime moram se ici testirati za TBC, pa me zanima hoće li taj test umanjiti zaštitu tableta, da li će mi treba još dodatna zaštita.??
Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Sanjica Neće.

tanjac

Postovani!
Veceras sam greskom popila tabletu sat vremena ranije pa me zanima da li sutra nastavljam normalno ili trebam nesto promijeniti u uzimanju?

Natalija Beljo, dr. med.

Normalno kao i dosad.

Babi185

Poštovana doktorice,
Pila sam Diane 35 pola godine i zadnju pilulu sam popila 7.9.2011. nakon toga, 28.9.2011. imala sam kratak nezaštićen spolni odnos (prekinut snošaj). od tada imam bolove u donjem dijelu trbuha kao probadanja blaga koja se preko stidne kosti spuštaju prema dolje. zaista sam zabrinuta jer nemam ideju što bi to moglo biti a na vađenje krvi idem tek 2. ili 3. dan menge -ako mi ovaj mjesec uopće dođe. da li postoji mogućnost trudnoće (znam da uvijek postoji ali zbilja ne znam kako to funkcionira nakon prestanka pijenja pilula)?

Natalija Beljo, dr. med.

To može biti od mjehura ili simptomi nadolazeće mjesečnice . Ako sumnjate na trudnoću napravite test.

Babi185

Hvala Vam na odgovoru..
Mene je najviše zabrinulo to što su se bolovi pojavili baš nakon nezaštićenog odnosa. i zaboravila sam spomenuti da sam Diane pila zbog policističnih jajnika.

Babi185

Ispričavam se što sam u više postova stavila, ali sam zaboravila reći još i ti da mi se javlja česta potreba za mokrenjem i kao da je mjehur 20 min nakon prethodnog mokrenja opet pun,tako i bude.

Nazad
Naprijed