Kontracepcija

Diane35

Natalija Beljo, dr. med.

Nakon što ih prestanete piti vratiti ćete sa na staro stanje , nažalost.

Bjelovarcanka

Poštovana..
Čula sam nešto o preskakanju mjesečnice, pa bih htjela da mi nešto više kažete o tome. Naime, pijem vec 6 mjeseci diane zbog policističnih jajnika. U vrijem kad bih trebala ići na more, dobit ću mjesečnicu. Čula sam da ako nastavim odmah sa drugim blisterom, bez pauze, da taj mjesec ne budem dobila mjesečnicu. Zanima me da li je to istina i koliko je to nezdravo ( s obzirom da pretpostavljam da takvo što ne može bit najzdravije)?

Natalija Beljo, dr. med.

Tako je samo nastavite sa novim blisterom . Neće se ništa dogoditi po vaše zdravlje.

panticc13

pozdraav!

pocela sam pit ove tablete prije tjedan dana, ginekolog mi ih je preporucio buduci da mjesecnicu nisam prije ovih tableta dobila 3 mjeseca.
izvadila sam spolne hormone, medjutim on mi nista oko nalaza nije puno objasnio , rekao je da uzmem tablu ovih tableta da ih pocnem pit objasnio kako se piju i to je to .inace ih moram pit pola godine po njegovom
medjutim ja sam gledala na internetu i svasta pise oko ovih nuspojava ( kao debljanje , dlakavost, celulit ), naletila sam na ovaj forum pa me zanima da mi vi nesto o tome kazete
inae odkad sam ih pocela pit dosta se bezvoljnije osjecam i stomak mi je bas napuhan kao balon ..
ako moze nesto vise , bila bih vam jako zahvalna .

Natalija Beljo, dr. med.

Ne znam o kojim je tbl riječ ali pretpostavljam da je OHC , tako da mislim da je Vaš ginekolog dobro procjenio vaše stanje i dao Vam najbolje za Vas.

duskap

Dobar dan! happy Pošto na postu nisam našla ništa o ovme što mene zanima,biste li mi pomogli? Imam 22,pijem Diane 35 godinu i po,a sljedeci blister sam trebala otvoriti prošle nedjelje.Medjutim,nisam pa pauza zapravo traje 14 dana umjesto 7.Ako nastavim sutra,ima li nuspojava?

Htjela bih čuti Vaše mišlenje s obzirom da imam problema s aknama (kontacepciju koristim prvenstveno zbog policisticnih jajnika)-u pocetku sam pila Yasmin oko 1 godinu,a onda sam zbog akni presla na Diane.Ima ih manje,ali se i dalje pojavljuju.Dokad? :/

Unaprijed Vam hvala! big-smile

Natalija Beljo, dr. med.

Ukoliko ih pijete isključivo radi PCO i akni ,možete ih početi piti danas , ali može se pojaviti krvarenje u sredini pijenja pa da se na uplašite.

Enna

Postovana,

prethodni mjesec sam koristila Diane 35 i redovno sam ih uzimala bez preskanja, dakle od prvog dana menstruacije.
Nakon popijenih svih tableta, nakon par dana dobila sam menstruaciju koja je bila cudna - samo braon iscjedak koji je trajao 3 dana. Od tada imam cudne simptome - bolne grudi, nadimanje u stomaku i napet stomak.. Sta mi se desava? Da li postoji mogucnost da sam trudna i da Diane nisu djelovale?
Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ako ste ih tek počeli piti onda je sve to navikavanje.

Bjelovarcanka

Poštovana doktorice
Jučer sam zaboravila popiti tabletu (u trećem tjednu) i u uputstvima pise da ako zaboravim popiti tabletu u trećem tjednu, da je uzmem i dovršim blister. Zato sam danas popila dvije tablete odjednom (znaci za jucer i danas). Jesam li dobro napravila? Odnose nisam imala vec 2 tjedna, pa mislim da ne bi trebalo biti nista u smislu da ostanem trudna, ali da li da sada 2 tjedna koristim kondome? Naime, mislila sam preskočiti sad ovu pauzu od 7 dana i nastaviti sa novim blisterom.

Bjelovarcanka

Krivo sam napisala..Nisam tjedan dana imala odnose, a ne dva tjedna. Da li postoji mogućnost da sam ovime zeznula stvar?

Natalija Beljo, dr. med.

Dobro ste napravili, i nemojte raditi pauzu već počnite s novim blisterom.

Bjelovarcanka

Dobro. A što se tiče zaštite? Trebam li dodatnu zaštitu i koliko dugo? Ostalo mi je još 2 tablete za popiti i onda bih odmah krenula sa drugim blisterom.

lena91

Poštovana!
Pijem Diane 35 tri mjeseca,i dobila sam upalu uha te moram piti antibiotike Amoksicilin od 500 mg. Zanima me dali je potrebno koristiti dodatnu zaštitu tijekom konzumiranja antibiotika,odnosno dali je dijelovanje kontracepcije potpuno poništeno tijekom konzumiranja antibiotika? Te kada prestanem piti antibiotike,nakon koliko se mogu upustiti u spolni odnos bez dodatne zaštite?
Lijep pozdrav!!!

Natalija Beljo, dr. med.

Bjelovarčanka Ne trebate dodatnu zaštitu.

lena91 Dok pijete dodatna obavezna.

kodiak32

Samo jedno kratko pitanje koje moram ja postavit jer cura nije trenutno u mogucnosti.
Naime, zbog cisti, akni i preucestale menstruacije ginekolog mi je curi propisao koristenje Diane35 pilula. Napravila je i dodatne krvne pretrage da vidi jeli joj odgovaraju i ispale su da su ok za nju. Jucer je dobila menstruaciju i uzela svoju prvu pilulu. Ali, zadnja menstruacija je bila mala, a ova je jako obilna i sto je jos gore, jako bolna za nju. Sada ona bi popila neku tabletu protiv bolova da si pomogne, ali ne znamo ce li to djelovat na efikasnost pilule? Odnose nismo planirali imati jos minimalno 5-6 dana, a onda planiramo imati bez kondoma (prije smo ga koristili uvijek) jer je pilula i kontraceptivna...
Tablete protiv bolova koje bi koristila su Baralgin M ili Analgin, radije Baralgin ako moguce ... jel smije ih uzet 1-2 da si smanji bolove bez utjecaja na pilulu?
I samo vase osobno misljenje, jeli potrebno koristit kondom uz pilulu (oboje smo zdravi zanima na samo zastita od trudnoce) i jel ja mogu uredno svrsavati u nju ili da koristimo prekinuti snosaj ipak? Hvala lijepa na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Može uzeti tbl. protiv bolova i odnos može bez kondoma i bez prekinutog snošaja.

ninka

Pozdrav
Imam 19. godina i zbog neredovite, bolne menstruacije i akni, ginekolog mi je preporucio Diane 35. Pocela sam piti prvu kutiju i jos nisam dosla do 21 tablete i stanke od 7 dana a taman tada bih trebala ici na more,pa me zanima da li smijem samo nastaviti dalje piti tablete i preskociti menstruaciju bez posljedica? Hvala happy

Natalija Beljo, dr. med.

Možete, prekočite pauzu.

milkimil

dobar dan,imam problem i zelela bih da dobijem savet sto pre.. naima,ja vec 2 godine pijem diane 35 i smanjila mi se kilaza,menstruacija je postala redovna i manje bolna,smanjila se maljavost a i hormone sam dovela u red... glavni razlog sto mi je doktorka prepisala diane bio je poremecaj hormona,imala sam povisen nivo testosterona... i sada imam problem jer moram da nastavim danas da je pijem ali nema je ni u jednoj apoteci i ne znaju da li ce je imati jer cekaju dozvolu za prodaju,koja u nekim zemljama vise i ne postoji.. a pored toga sam cula i dosta losih stvari o diane i zelela bih da promenim pa me zanima koje tablete da uzmem da bi imale isto dejstvo kao diane... znai,redovne menstruacije,zastita,regulacija hormona i tezine? hvala unapred,pozdrav...

Nazad
Naprijed