Kontracepcija

Diane35

Natalija Beljo, dr. med.

Ne , ali probajte preći na YAz.

adri23

Prije svega primite srdačne pozdrave.

Pijem već 3 ciklus pilule diane i u ovom ciklusu sam popila sve tablete svih 21. Pijem ih obično popodne u 16 sati svaki dan, izuzev što mi se jednom dogodilo da sam zaboravila popiti u 16 pa sam popila u 19 sati a dalje normalno u 16h. Zadnju pilulu sam popila u ponedjeljak,a danas je petak a mjesečnica još nije došla. Imam li razloga za zabrinutost od trudnoće?

Natalija Beljo, dr. med.

Ne, doći će.

adri23

Lijepi pozdrav!

Nakon moje dvoumice o pijenju OHC-a došla je menstruacija. Naime sada me muči drugi problem. Sa početkom novog ciklusa a i u pauzi osjetila sam da mi se pojavljuje neštašica zraka (dispneja) i da se umaram, a u uputsvima piše da se treba prestati s konzumacijom pri pojavi istih simptoma. Naime meni je danas bio 7. dan pauze pa sam popila normalno 1. tabletu sa kartice. Naručila sam se kod ginekologa ali termin sam dobila tek 28.4. Molim vas za savjet što učiniti. Unaprijed hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Ništa , ako bi se pojačavali problemi sa disanjem prekinite piti.

Marylin2

Postovana,
imam 27 godina i jako obilne menstruacije koje traju oko 8 dana. Pored toga imam veliki problem sa pojacanom maljavoscu zbog cega dolazi do pretjeranog urastanja dlaka. Bila sam na UZV pregledu gdje mi je ljekar rekao da imam mikropolicisticne jajnike i rekao mi da uzimam Diane 35 i da ce mi to pomoci da se smanji obilnost menstruacije, maljavost i akne koje imam u predjelu brade. Da li su po vasem misljenju te tablete - Diane 35 adekvatne za rjesavanje mojih problema. Da li su mikropolicisticni jajnici opasni? Unaprijed zahvalna

Babi185

Pozdrav doktorice!

Ja imam jedno pitanje, naime, buni me ovaj nastavak pijenja Diane 35 nakon sedmodnevne pauze. S obzirom na to da ih po prvi put pijem, i završila sam sa prvom tablicom u srijedu 20.4. , M je nastupila sinoć/jutros, ja ne znam kad točno da nastavim sa novom pilulom..?

Natalija Beljo, dr. med.

Marlylin 2 Da , pomoći će i nisu opasni samo ćet teže zanjeti.

Babi 185 28.04. počinjete ponovo piti nakon pauze od 7 dana osmi dan počinjete ponovo piti.

Babi185

hvala Vam na Vašem odgovoru. imam još jedno pitanje. naime, prije početka pijenja ovih diana 35 pilula nisam imala puno obilne menstruacije. sad nakon prvog popijenog blistera,i kad mi je stigla M obilnija je nego inače i već treći dan ne jenjava baš. danas sam kao što ste mi rekli popila prvu pilulu iz drugog blistera.. zanima me da li je normalno da je M obilnija ovako kad se počne s pilulama iz početka i da li će zbilja kraće trajati?jer meni je i bio užasno bolan prvi dan, i obilna je,ugl. sve suprotno.

sigurnost

Zanima me što napraviti u slijedeća dva scenarija:

1. prvu Dianu popila sam drugi dan ciklusa, ne prvi. Do kojeg dana nisam potpuno zaštićena, prvih sedam dana kako piše u uputstvima ili prvih 14 kako se piše po netu? happy. S tim da sam na jednom mjestu našla da jedna liječnica odgovara da je drugi dan dovoljno rano, da nema veze prvi ili drugi.

2. ako sam pila tablete za koje sumnjam da interaktiraju sa Dianama, nastavljam li piti Diane bez pauze ili ih pijem kao da ništa nije bilo?

Dakle, kod mene su oba scenarija. Počela piti drugi dan, ne prvi, sada mi je 10.dan. Odnose nisam imala, a još par dana pijem antibiotike. Da napravim pauzu nakon 21. dana, pa računam sigurnu zaštitu tek od slijedećeg blistera ili kako?

Natalija Beljo, dr. med.

babi 185 Ne morate se brinuti, tako zna biti u početku.

sigurnost Zaštita je bila , ali ako pijete antibiotik još 4 dana ako bi imali odnos koristite dodatnu zaštitu.

deprimo

Poštovanje,

Živim u Bih,tačnije Bihać,inače naši ginekolozi/ginje i nisu previše raspoloženi za razgovor i naša pitanja,tvrdoglavi su.Prvi put kod ginekologa sam bila prije , 5,6mjeseci,zbog problema s aknama,najveše sam ih imala po obrazima i čeljusti,nekad se desi da je lice čisto,nekad urnebes.. Tad tačnije 05.01.'10 ginekolog mi je prepisao Diane 35 iako nisam imala problema sa policist. janicima niti cistama,cak mi je menstruacija bila poprilicno redovna.Tablete pijem vec 6 ili 7 mjesec,super ih podnosim ,kao da ih ni ne uzimam ,akne su se povukle tu negdje izade nova,osim sto mi se je pojavilo dosta celulita,udebljala sam se,atletske sam grade i nisam nikad imala problema s tezinom a mogla sam jesti sta god,al opet dok pijem Diane hranila sam se zdravo,ne pijem i ne pusim.To mi nista nebi smetalo osim kad sam vidjela da su mi popucali kapilari na nozi(nije nasljedno niko nema problema s tim u famiiji)i,ne puno ali ipak se primjete,zbog toga sam se zabrinula i u pon cu dogovoriti pregled kod ginekologa,ne znam kako mu pristupiti ni sta reci,htjela bih da mi da mozda yasmin jer su blaze i nadam se da bi promjena pilula s nizom dozom uklonile taj problem i visak kila,koje mi smetaju,nebi prestajala s kontracepcijom jer dolazi fino vrijeme i htjela bih da uzivam nego da brinem stalno za akne a ako on to ne dozvoli da li smijem promijeniti kontr. na svoju ruku?

Natalija Beljo, dr. med.

S obzirom na akne radije ga pitajte za YAZ i nažalost bez recepte nećete moći kupiti nove kontracepcijske.

lena91

Poštovana!
Počela sam piti tablete diane 35 u srijedu,drugi dan mjesečnice. Sinoć sam konzumirala alkohol i cigarete,ne u prevelikim količinama,ali sam konzumirala. Zanima me dali mi to pobija djelovanje tablete? Tako sam nešto načula,pa me sad zanima dali je to istina? Unaprijed hvala! Pozdrav

Natalija Beljo, dr. med.

Ako nije u velikim količinama sve ok.

Babi185

poštovana doktorice,
pijem pilule Diane 35 već 3. mjesec, do sad sam zbilja zadovoljna. Međutim, u proteklih par dana imam problema s probavom te mi je doktorica danas prepisala da si uzmem lijek (kojem nisam upamtila ime ali ako je potrebno potražit ću) i čaj za čišćenje. Mene zanima, da li će taj lijek i čaj poremetiti djelovanje mojih pilula-iako sam pročitala uputstva ali zanima me konkretno- ili mogu bez brige nastaviti piti pilule? i da li da uopće uz takav lijek i čaj nastavim s pilulama?
Unaprijed hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Ukoliko to nije antibiotik i čaj na bazi gospine trave nema smanjene zaštite.

Babi185

Evo mene sa informacijom o lijeku. - Zipantola, 40mg. + čaj za čišćenje. Dakle, da li mogu nesmetano nastaviti sa Dianama 35 i ovim lijekom i čajem ili.. ?

Natalija Beljo, dr. med.

Možete piti i uživati.

Majan.

Ovako, imam par pitanja.
Diane 35 pijem već godinu i pol dana. Počela sam ih piti zbog problema sa hormonima, nisu bili dovoljno usklađeni, imala sam prištiće na licu, pa mi ih je iz tog razloga ginekolog prepisao.
Pijem ih znači već godinu i pol dana, i sada kada sam bila na kontroli kod ginekologa zadnji put u 3. mjesecu, rekao je da popijem još 3 paketića po 21 tabletu (danas mi je zadnja tableta), i da tada prestanem sa Dianama do 9. mjeseca, dok ne dođem kod njega na kontrolu sa nalazom krvi itd.

Mene sad zanima kakvo će stanje biti sa menstruacijom nakon uzimanja Diana 35 nakon godinu i pol dana, te kakvo će stanje biti s mojim licem?
Hoće li menstruacije biti obilne, hoće li biti točne ili kasniti, hoće li se akne vratiti? Naravno da ne očekujem točan odgovor, ali neki odgovor otprilike, jer smo svi različiti pa kod svakoga organizam drugačije reagira.
Hvala, unaprijed.