Kontracepcija

Diane35

Natalija Beljo, dr. med.

Zaštićeni ste od trudnoće, i na akne još djeluje dobro Yaz..

sanjca22

Poštovana doktorice.
Sad pijem zadnju tablu Diane 35 i onda moram ići ponovo po novi recept, ali međutim kada prije tri mjeseca podizala tablete u ljekarni dobila sam račun na kojemu piše da sljedeće izdanje tableta mogu podignut 06.06 ili 7 dana prije. Sada me zanima da li moram ici ponovo ginekologu da mi da novi recept ili mogu samo podignut u ljekarni??

sanjca22

Poštovana doktorice
Popila sam diane 35 oko 20.20 i nakon jedno 40 minuta dobila proljev, i sada me zanima moram li uzet dodatnu tabletu ili mogu normalno drugi dan nastavit pit ali koristi dodatnu zaštitu dva tjedna

ada505

Postovana doktorice,

Imam 22 godine i pijem Yaz vec 2 godine i nemam nikakvih problema; ginekologica mi ih je preporucila zbog niske razine hormona, no prebacila bih se na Diane zbog povremenih akni. Da li je to uredu, da bez pauze predjem sa jednih na druge (nivo zastite bi ostao isti a ne bih trebala imati nuspojave?) I s obzirom da su Yaz 24/4, tj zadnje 4 nemaju hormona, a menustruaciju dobivam na trecoj od te zadnje 4 kada bih trebala poceti sa Diane?

Unaprijed zahvalna

lolol

Postovanje!
Imam pitanje u vezi diana 35 kontraceptivnih pilula.
pijem ih vec vise od 2god uredno. Međutim zadni mjesec umjesto pauze od 7 dana ja sam napravila pauzu od 10 dana (trebala sam da popijem prvu tabletu cetvrtkom a ja sam je popila subotom). Iz razloga sto sam zaboravila puna tri dana nisam htjela da nadoknadim odmah sve propusteno pa sam nastavila da pijem samo po jednu tabletu svaki naredni dan. Da li sam ispravno postupila i kakve su sanse da nisam bila zasticena proteklih dana?
Zadnju tabletu ispila sam jucer i sad cekam mengu.
Hvala unaprijed

biserka24

Dali ljek Enalapril-Genericon 10 mg : Sodium hydrogen carbonate;lactose monohydrate; pregelatinized maize starch;maize starch,magesium stearate,ferric oxide red.
smanjuje djelovanje na kontraceptivne tablete Diane 35 i dali treba se koristiti dodatna zastita u narednih nedelju dana?
Imam jos jedno pitanje tko su bolji za kontracepciju Dijane 35 ili Yaz?

iwy20

pozdrav...
pijem diane 2 godine,ali jos nisam isla na testiranje,tj jetrene probe,mada mi tablete sasvim odgovaraju,jesam se malo zdebljala,i ponekad imam glavobolje,ali po pricama cujem da je to normalno.
nedavno je prijateljica prestala pit diane jer joj je njezina ginekologica rekla da se od tih tableta dobije karcinom maternice,i da se smiju pit najduze 9 mjeseci..
malo sam se preplasila,jer svaki doktor kaze drugacije..pa mene zanima vase misljenje...
unaprijed se zahvaljujem...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana sanjca nazovite svog ginekologa da vam pošalje recept u apoteku.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana sanjca ne trebate popiti još jednu već drugi dan popijte pilulu u vrijeme kad uzimate sa time da koristite dodatnu zaštitu do kraja kutije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ada, možete tako postupiti bez pauze.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Iolol dobro ste postupili, premda zaštita nije bila adekvatna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana biserka navedeni lijek ne umanjuje učinak pilula. Oba lijeka su odlični kontraceptivi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mišljenja sam kao i vaš doktor. Svakako napravite jednom godišnje krvne pretrage.

biserka24

Znam da je ovo pitanje postavljeno vec mnogu puta, no nisam mogla da nadzem odgovor. Posle 21 pilula, u tih 7 dana pauze dali zastita je ista kao i pre ili je smanjena. Zamolila bih vas da mi objasnite. Pijem dijane 35 kontraceptivne tablete

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana u tih sedam dana kad ne uzimate pilule, zaštita je sigurna kao i kad ih uzimate. U tom intervalu nećete ostati trudna.

kinkywinky

Poštovani,
zanima me mogu li piti plibex tablete zajedno sa diane 35 kontracepcijskim pilulama, tj. hoće li to smanjiti sigurnost kontracepcije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

MOžete, ne smanjuju djelovanje kontraceptiva.

anjelica50

Poštovana,

Imam 23 godine i već otprilike 2 godine neprekidno pijem Diane 35. Nedavno sam odlučila smršaviti nekoliko kilograma i primijetila sam da taj proces ide sporije nego
prije nekoliko godina kada nisam uzimala kontracepcijske pilule. Moje pitanje je da li zaista Diane otežavaju mršavljenje?

Hvala na odgovoru, Adriana

Nataša Šemnički, dr. med.

anjelica50,

Dijane 35 kao sva kontracepcija smanjuju funkciju jajnika snizujući razinu stvaranja hormona testosteroja i estrogena koji su također zaslužni za metabolizam.
Kod Vas su Dijane 35 očito izrazito snizili testosteron jer im je to primarna funkcija pa se zato primjenjuju kod policističnih jajnika i tako oslabili vaš metabolizam.

L.p.

mia88

Poštovana doktorice!
Već 6 mj pijem Diane 35 i ginekolog mi je produžio na još 6, a u međuvremenu sam napravila pretrage krvi i sve je u redu, osim što mi je liječnica opće prakse rekla da bi on u 9 mj htjela napraviti neku transfuziju nečega, ja je nisam dobro razumjela čega niti što to znači. Uglavnom htjela sam vas pitati, jeli to ok ako sam nastavila još 6 mjeseci bez puze i jeli pauza inače kod ovih pilula nužna?
Unaprijed hvala!

Nazad
1 ... 7 8 9 10 11 12 ... 16
Naprijed