Kontracepcija

Diane35

mia88

Molim Vas još nešto...danas sam zbog nepažnje umjesto pilulu za ponedjeljak, popila onu za utorak, sto znaci da sam onu od ponedjeljka preskocila. Mogu li sutra onda popiti ovu od ponedjeljka i mijenja li to što?
Puno hvala!

Nataša Šemnički, dr. med.

mia88 ,

razina hormona u Dijane 35 je ujednačena kroz sve tablete tako da nema straha ako zamjenite tablete.

L.p.

mia88

Puno Vam hvala, pozdrav!

hendi

Postovana doktorice,
nekad u septembru su mi se pojavile akne i lice mi je postalo katastrofalno, sto mi je dodatno smetalo jer cak ni u pubertetu nisam imala bubuljice, akne niti bilo sta. Isla sam dermatologu i dobila sam antibiotik Azomex, koji sam pila mjesec dana, stanje je bilo bolje ali samo u vidu toga da vise nisu tako jako iskakale nove akne, ali nista drugo. Onda su mi i dermatolog i ginekolog preporucili da pocnem uzimati Diane 35 i jesam, popila sam prvu tablu, znaci zadnju tabletu u cetvrtak 3.1. i kako mi je doktorica rekla, po pravilu sam menstruaciju trebala dobiti za 7 dana, medjutim, danas 5.1. kad sam se probudila vidjela sam da sam dobila menstruaciju.
Sad mi nista nije jasno, odakle to i kada uopste trebam poceti piti drugu tablu Diane 35???
Tek kad sam pocela da pijem tablete, menstruacija mi je trajala 5-6 dana, kako i inace jer sam uvijek imala redovan ciklus od 28-30 dana, medjutim sada se nastavilo sa smedjim iscjetkom koji je trajao jos nekih 10-ak dana poslije menstruacije. Nisam isla kod ginekologa, jer sam pretpostavila da je to neki normalan proces, pogotovu ako je bilo nekog disbalansa sto se hormona tice.

Nataša Šemnički, dr. med.

hendi,

vijerujem da ste u uputstvu pročitali da menstruacija dođe 2-4 dana od zadnje tablete i da nakon 7 dana pauze počinjete piti novu kutiju
UPUTSTVO O LIJEKU

l.p.

radoznala990

Postovani,
pocela sam da pijem Diane 35 i detaljno sam prostudirala upustva upotrebe pre nego sto sam uzela prvu tabletu. U uputstvu u delu koji govori o tome kada poceti sa konzumacijom prve pilule stoji da ukoliko prvu pilulu ne uzmemo prvog dana menstruacije vec 2-5. dana narednih 7 dana treba koristiti dodatna mehanicka sredstva kontracepcije prilikom odnosa, a na ovom forumu procitah da taj period iznosi dve nedelje pa me interesuje tacno objasnjenje kako pilula deluje u slucaju da se ne uzme prvi dan. Hvala unapred. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, sedam dana dodatne zaštite.

anahan11

Poštovana doktorice,
Prije nego sam krenula lječit se nisam imala menstruaciju 5 godina.Ginekolog mi je prepisao diane 35 na 6mj,zbog povišenog hormona dhea-s.Dobila sam m odmah nakon prve kartice,pila sam ih redovito svaki dan ni jednu nisam propustila,m sam imala redovito u dan skoro u sat svih 6 mj.zadnja m mi je bila .24.12 od onda je nema trebala sam dobit 20.1 i još je nema.S tim da mi je 17 i 18.1 ujutro se pokazalo kao krenulo malo ali samo ujutro i to je to.E sad dali je to tazlog zbog tableta i dali ču ju dobit?? Strah me i htjeli bi ja i buduću muž radit na bebici,neznam šta da radim HVALA UNAPRIJED sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobit ćete ne brinite.

anahan11

hvala puunoo na odgovoru,a šta se tiće bebice kako išta da radimo :/ zbunjeni smo totalno sad,i da koliko da čekam m,a ako mi ne dođe da idem doktoru ili..da i dalje čekam hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Otiđite svakako liječniku da vam da gestagene preparate za izazivanje menstruacije.

anahan11

s time da se uopče ne pazimo.. happy

mali_kaktus

Dobro vece!

Prije par mjeseci sam pocela da pijem Diane 35 i krvarila sam cijeli mjesec. Kada mi je zaustavljeno krvarenje,doktorica je rekla da to nije bilo od Diane,nego da imam jaku upalu jajnika..ali,preventive radi,da pokusam sa Yaz tabletama. Ovo je prvi mjesec da ih pijem,ali prilicno lose reagujem na njih. Raspolozenje mi se konstantno mijenja,gubim kilazu,PMS nije nista blazi,menstruaciju sam dobila nesto ranije i jednako je bolna kao i prije... Zanima me smijem li nastaviti sa Diane 35,posto mi Yaz ocito ne odgovara. Samo jos da napomenem da sam Diane pila neke 3 godine i nisam imala nikakvih problema do tog krvarenja.

Unaprijed hvala! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da možete ponovo uzimati Diane.

mali_kaktus

Znaci,ne moram praviti pauzu? Hvala Vam jos jednom! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Mala_ricasta

Poštovani,

već 2 i pol godine pijem Diane 35 i nedavno sam bila na vađenju hormona PRL, fT, T, DHEAS i androstendiona. Sve je u redu, osim udjela slobodnog testosterona koji iznosi 0.4% (referentni interval je 0.5-8). S Diane sam funkcionirala odlično, osim što sam primijetila da ne dobivam na mišićnoj masi unatoč gotovo svakodnevnom treniranju, a primijetila sam i da su mi se akne ponovno počele vraćati. Je li niži udio slobodnog testosterona odgovoran za to? Možete li mi preporučiti oralni kontraceptiv koji bi možda više odgovarao mom hormonskom statusu?

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, dakako da je nizak androgen odgovoran za gubitak i nedobivanje mišićne mase.
Nizak andogen posljedica je uzimanja Diana, jer se radi o jakom antiandrogenu.
Ne znam koji je razlog uzimanja Diana?
Ne bih vam ništa preporučio, jer to ovisi o masi drugih podataka koje ne znam.
Svakako ne neki od antiandrogenih preparata.

Anie

Poštovani, imam par pitanja za vas.
Uzimam Diane 35 trenutno 2 mjeseca zbog policističnog jajnika i lošeg tena, uz njih trošila sam i doksiciklin 2 mjeseca, prestala sam ga uzimati jer sam imala strasne nuspojave(doksiciklin). Pod Dianama se osjecam doslovno užasno, od bolova u dojkama ( uzasno bolne, nabrekle), primjetila sam da se debljam iako imam normalnu prehranu i nisam do sada bila sklona debljanju, pojava celulita, te uzasno tjeskobno ponašanje. Bolovi u nogama, mučnine, glavobolje...Zadnja menstruacija je bila 13.2, imala sam nezaštičeni odnos 18.2. te se brinem dali je moguca mogucnost trudnoce jer sam istovremeno trošila doksiciklin i diane, dali je moguce da je doksiciklin smanjo zaštitu kontraceptiva? Trošila sam i prije kontraceptive al nikad se nisam osjecala tolko lose (jazz,lindinete,trinovum), ginekolog mi često mjenja terapiju zbog policističnih jajnika vec 2 godine a ja ne vidim nikakve pomake, osim da se osjecm uzasno pod tabletama...

Unaprijed vam zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Uputno bi bilo promjeniti lijek.

Nazad
1 ... 8 9 10 11 12 13 ... 16
Naprijed