Kontracepcija

Diane35

betaa

Postovanje,
Ja pijem diane 35 dva mjeseca i za tri dana bi trebala zapocet sa trecom tablicom.muci me to sto jos nisam dobila menstruaciju. Pila sam antibiotike do jucer.dali je mozda zbog toga?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće. Napravite i test za svaki slučaj.

Anie

Poštovani, imam jedno pitanje za vas, uplasena sam i nije mi jasno sto se događa.
Pijem diane 35 sad 4 mjesec vec, dobila sam 10 kg, o celulitu da i ne govorim, mucnine, vrtoglavice, depresija, bolne i teske grudi. No sto se tice menstruacija dolaze svakih 28 dana, jest da su oskudne jer sam prije imala katastrofa menstrcije. Prosla menstruacija je bila 10.4 (do nje imala sam odnose) Pijem sve tablete uredno i na vrijeme, nijedna nije izostvljena.. U cemu je problem, nije valjda da sam trudna? :/

Oprostite na gnjavaži, i hvala vam unaprijed na pomoci..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Nabacila ste kilograme od diana, koje reteniraju tekućinu i na taj način se i debljate.
Savjetujem promjenu pilula.

topro

Poštovanje,
Imam pitanje, jer sam malo zbunjen. Djevojka mi ima problema, ima obilna krvarenja i jake bolove u predjelu stomaka....Radila je ultrazuvuk i doktorica joj je rekla da je sve uredu... Ali da će morati početi piti kontracepcijske pilule da bi smanjila te bolove i krvarenje..i još joj je rekla da ne zna kako će to na nju uticati jer je mlada... Napomenuo bih da mi nemamo odnose... i to me zbunjuje, jel' se može propisati to u te svrhe i još da joj se kaže tako da ne zna kako će uticati na nju jer je mlada i kako će jajnici reagovati na tablete i to.. Djevojka nema još 17godina... Hvala vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da se može i mora propisivati zbog toga.
Često njene vršnjakinje uzimaju u svrhu toga neovisno o tome da li spolno aktivne ili nisu.
Radi se o anovulacijskim ciklusima i zbog toga su obilne menstracije.

vasicd

Poštovani, dianu pijem nesto duže od godinu dana.
Naime, desilo mi se da sam u prvoj sedmicu greškom
Popila dve tablete. Sada ce mi na kraju faliti jedna, tj 21-va tableta.

Smijem li na kraju trece sedmice zadnji dan posto necu imati tu jednu tabletu napraviti pauzu 7 dana i 8 poceti opet piti? Ako bi tako napravila onda bi umesto u ponedeljak kako sam pila do sad, krenula u nedelju sa tabl. Da li ce zastita biti smanjena?

Ili je bolje da uzmem novu kutiju i Popijem jednu koja fali? I Napravim Pauzu?
Ali Onda ako to uradim Popila sam 22 tablete za 21 dan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte do kraja ovaj blister dakle svih 20 tableta i sedam dana pauze te novi blister.

Ruža848

Potreban mi je odgovor ..Prvi dan mentruacije pocela sam koristiti Diane 35.Prvu tabletu sam popila u 18h.. ali sam odlucila da sljedecu popijem ujutro u 10 te da naredne dane nastavim piti tablete u 10h.. spolni odnos sam imala 5 dan koristenja tablete.. .. imam mucninu i i bolne jajnike .. da li je moguce da sam trudna ili je to posljedice tableta..( da li sam pogrijesila jer sam pomjerila vrijeme uzimanja druge tablete .. je li ocuvana kontraceptivna moc?)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna, posljedica je djelovanja pilula.
Uzimajte svakodnevno u isto vrijeme. U protivnom je kontraceptivna moć umanjena.

kelebek

Zdravo
Imam pitanje u vezi Diane35,naime ovo su mi prve kontracepcijske pilule koje mi je ginekolog propisao zbog ciste na desnom jajniku,velicine mandarine,ne redovnih i bolni ciklusa te viska muski hormona i redovnog spolnog odnosa. Posljednju tabletu sam popila 05.06. Sada pravim pauzu od 7 dana,danas 2 dan,na upustvu za upotrebu pise da bi krvarenje trebalo biti unutar ti 7 dana,ali ja na sebi ne osjecam nikakve promjene,nista sto bi znacilo da ce menstruacija uskoro nastupiti,jedino sto od prve pilule su me pocele grudi boljeti i biti osjetljive i tako do dan danas,ne znam sta da radim,takodjer me zanima kolika je mogucnost trudnoce?
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema uputstvu ćekajte menstruaciju u ovoj pauzi.

kelebek

Da li da nakon ove pauze od 7 dana ako ne dobijem menstruaciju pocnem piti pilule opet nastavim piti 8 dan,i da li je moguca trudnoca?
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobit ćete menstruaciju. 8 dan počnite s novim blisterom.

lola1993

Postovani,
zbog policisticnih jajnika moram uzimati Diane 35, a i zbog kontracepcije.
Zanima me postoji li mogucnost za trudnocu ako sam pilule pocela uzimati drugi dan ciklusa (24. je bio pocetak ciklusa, 25.5. sam pocela uzimati), a spolni odnosi su bili 4.6. i 14.6., ali bez ejakulacije?

Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji šansa da ste trudna.

surferica

Dan..
Već više od godine dana pijem diane 35,zbog policističnih jajnika i niskih progesterona,i sada sam dobila godišnji odmor za more u periodu kada ne uzimam tablete i kada očekujem menstruaciju.jel mogu ja sljedeci mjesec piti tablete bez pauze od 7dana,kako bi odgodila menstruaciju,jel se moze to tako?do sada nikad nisam odgađala.u subotu 19.7. moram uzeti zadnju tabletu, onda u nedjelju nastavljam sa novim pakiranjem samo dalje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete. Postupite tako.

pukili

Hvala Vam što mi odgovorili na ellaone temi.
Sada imam pitanje vezano za ove diane 35 tablete, u uputstvima piše kako one nisu dovoljno zaštita od trudnoće, je li to istina ili je to samo način da se farmaceutske tvrtke obrane od tužbi ? Sada kad imam partnera bih voljela da mi je kao zaštita od neželjene trudnoće dovoljna diane jer mi pomaže s aknama. Ako ju uzimam redovito ima li potrebe za upotrebom kondoma ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa nije stopostotna zaštita no uzimanjem pilula redovito dolazite do skoro pa apsolutne zaštite.

Nazad
1 ... 9 10 11 12 13 14 ... 16
Naprijed