Kontracepcija

Diane35

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nema, ne brinite.

annaa

dobar dan! imam jedno pitanje,mozda ce zvucati glupo ali neznam koga bih drugog pitala. pijem diane 35 i zanima me da li moze doci do trudnoce ako 20.-og ili 21.-og dana ciklusa imam odnos sa deckom bez dodatne zastite,a nakon toga slijede onih 7 dana pauze u kojima se ne piju pilule?? i djeluju li pilule i u tom tjednu,odnosno treba li koristiti dodatnu zastitu za vrijeme tih 7 dana pauze?? ako sam dobro procitala uputstva ne treba,ali htjela bih biti sigurna... unaprijed hvala!!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pitanje nije glupo, ali je postavljeno puno puta, pa molim malo čitajte. Zaštićeni ste cijelo vrijeme.

sunshine9

Poštovana,
Pijem diane-35 tri mjeseca. Kroz prvi mjesec sam imala točkasto krvarenje za koje mi je moj ginekolog rekao d je u redu. Zatim je bilo normalno. 2 i 3 kutiju sam spojila ali zadnja 2 dana 3 kutije iman opet točkasto krvarenje tj smedjkasto-crveni iscjedak. Zanima me da li je to normalno i da li trebam nastavit pit diane-35. Inače pijem ih zbog lošeg tena, ali služe mi kao kontracepcija.

sunshine9

Poštovana,

Pijem diane 35 zbog problematičnog lica, ujedno mi je dobar i kao kontracepcija. Prvi mjesec sam uredno popila 21. tabletu te sam nakon 3 dana dobila. Jedina nuspojava koja mi se javljala kroz taj perijod je točkasto krvarenje koje je prestalo prije 21 tablete. Nastavila sam uredno pit 2 tablu i sve je bilo u redu , zbog nekih razloga sam trebala odgodit mjesečnicu još jedan mjesec te sam spojila i 3 tablu. danas pijem zadnju tabletu, ali mi se kroz zadnja 3 dana javilo ponovo smedjkasto krvarenje... malo. Nije krvarenje kakvo imam kad imam mjesečnicu. Zanima me da li je to normalno i hoću li i dalje nastavit pit diane 35???? unaprijed se zahvaljuem

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Da, to je normalno i za očekivati zbog spajanja dvije kutije. Sad normalno napravite pauzu pa dalje.

sarena

Dobar dan. Redovno posjecujem ovu stranicu i evo sad i ja imam jedno pitanje...ovo mi je drugi mjesec da uzimam tablete diane 35. Prvo pakiranje sam uredno popila, ako kod drugog pakiranja nisam popila zadnjih pet tableta. Po pravilu sam danas 13.01. trebala popiti zadnju tabletu.Kad da krenem sa sljedecim pakovanjem? Imam li razloga za brigu-zadnji spolni odnos 01.01., a poslije smo koristili zastitu. Kad cu ponovo biti zasticena? Unaprijed hvala...

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Znači danas vam je peti dan bez tableta? Odmah sutra počnite novu kutiju, a dodatnu zaštitu koristite prva 2 tjedna.

kristinas82

Postovanje,

pocela sam piti tablete Diane 35 prije 2 dana. Zanima me da li one utjecu na povecanje tjelesne tezine i stvaranje celulita (sto me najvise zanima), buduci da sadrze vise hormona od ostalih kontraceptiva jer sam procitala da se moze javiti zadrzavanje vode u organizmu. Inace jako pazim na tezinu, zdravo se hranim i bavim sportom.
Dosada sam pila skoro sve pilule koje postoje al mi se non stop javljalo probojno krvarenje, pa i nakon godinu dana. Ginekologica mi je upravo radi toga prepisala ove pilule. Uz to, imam problema s aknama.

I molila bih jos jedno pitanje, da li je velika razlika u hormonima izmedju Diane 35 i Triquilara? Pila sam Triquilar godinu dana, bilo je sve u redu dok mi se nije javilo konstantno krvarenje nakon godinu dana. Druge nuspojave nisam imala.
Unaprijed se zahvaljujem na odgorvoru.

Ugodan pozdrav

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Velika je razlika. Diane 35 ne dovode do debljanja ako ne jedete više nego prije, samo će se možda skupiti 2 litre vode. Za celulit ćete vidjeti, to je individualno.

matejach

poštovanje. po prvi puta bi počela uzimate kontracepcijske pilule, bila sam kod ginekologa, radila krvni nalaz po kojem je ispalo da sam anemična. Prepisane su mi diane35 za kontracepciju, no nemam problema s aknama i ,pretpostavljam, nekih drugih poremećaja. Po raznim stranicama čitam da one nisu preporučljive samo za kontracepciju, te da su "jake" pilule,makar u uputama piše da su niskodozirane sa malo hormona (?).
Da li je pametno da idem uzimat diane ili bi neke druge pilule bile bolji izbor (s obizorm na anemiju)??

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

One jesu niskodozirane (to su sve između 15 i 35 mcg estradiola), i sve pilule su dobre za anemiju, međutim su vama prepisane vjerojatno jedino iz razloga što idu na recept pa se ne moraju kupovati, sve ostale moraju. Možda bi neke druge ipak bile bolji izbor. Razgovarajte sa vašim ginekologom o ovome.

matejach

Puno hvala na brzom odgovoru!happy Vec sam isla porazgovarat o tome sa ginekologicom, ponudila mi je yasmin, ali je njen odgovor bio da misli da ce mi od diane biti dobro i da ce mi pomoc u anemiji. Nisam inzistirala na promjeni pilula, nego sam onda rekla da cu probat sa dianama. Koliko je to dobra odluka - ja ne znam.
Međutim, meni je jučer došla menstruacija i (zbog nesigurnosti u sve to) NISAM popila pilulu. no,možda bi htjela ipak probat, pa je moje pitanje da li mogu počet uzimat drugi dan menstraucije ili?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Možete, prva tri dana je svejedno koji počnete.

sunshine9

Imam jedno pitanje. Pijem diane-35 već 4 mjesec. Redovno imam spolne odnose. Preskočila sam jednu pilulu ne znam koju. Mislim da je to pilula od ponedjeljka, taj dan san imala i spolni odnos? postoji li mogučnost trudnoće???? unaprijed se zahvaljujem

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Koristite kondom slijedeća 2 tjedna i ne postoji.

tina11

Postovanje,
Imam 23 godine i dijagnosticiran mi je PCOS. Ljekar mi je dao da pijem diane 35 i siofor 500 mg 3 mjeseca, problem je u tome sto imam neredovne cikluse (2 -3 puta godisnje) a zaboravila sam da pitam ljekara da li prije diane tableta trebem uzeti nesto da mi izazove krvarenje da bih ih mogla piti od prvog dana krvarenja ili ih smijem uzimati odmah bez obzira sto trenutno nemam ciklus. Molim vas odgovorite mi,
Hvala

sunshine9

Poštovana doktorice,
Zanima me moj doktor mi je prepisao klavocin tablete 1g.... radi upale grla. U uputama sam čitala da ga trebam obavijestiti ukoliko pijem pilule što sam i učinila ona je rekla da nema nikakve veze. Pa me zanima da li je to tako i da li trebam primjeniti dodatnu zaštitu protiv trudnoće pošto znam da neki antibiotici manjuju djelovanje kontracepcije i koliko dugo ako treba???
Unaprijed se zahvaljujem....

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne znate dobro, antibiotici ne smanjuju djelovanje kontracepcije. Ne treba ništa.

cvita

Poštovana,

prvi puta pišem na ovom forumu i vidim da ste pomogli mnogim djevojkama. Imam 23 godine i pijem Diane 35 već skoro 5 godina bez pauze. Nisam ih počela uzimati zbog problema s aknama niti išta slično već mi ih je ginekolog propisao isključivo kao kontracepciju jer imaju nisku razinu hormona. Redovito idem na preglede i na kontrolu krvi i do sada je bilo sve u redu. Zabrinuta sam jer sam unazad 4-5 mjeseci počela imati glavobolje tijekom ciklusa koje traju dok mi mjesečnica ne završi. Sad, ima i druga strana priče, ja patim od migrena od svoje 7-8 godine i zanima me je li to povezano s kontracepcijom. Uz to sam pušač (više od 15 cigareta) i zbog svih upozorenja koja čitam srah me je da bi mogla imati nekakve posljedice. Zato Vas molim da mi pomognete sa svojim savjetom.
Unaprijed zahvaljujem.