Kontracepcija

jesam li trudna?

tpamiiic

Poštovani,
Imala sam odnos s deckom prije dva dana, nismo koristili zastitu samo par sekundi na pocetku, kasnije smo koristili kondom. Odnos je bio kasno u noci, a odmah sljedece jutro pocela sam osjecati mucninu koju i sad osjecam, traje cijeli dan, a popracena je i proljevom. Inace mi ciklusi nisu uredni, variraju od 22 pa do 30 i nesto dana, zadnju menstruaciju imala sam 29.4. Zaista sam pod jako velikim stresom zbog toga, pa je li moguce da su mucnine od stresa, ili od trudnoce? Hvala puno..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom zasigurno nije od trudnoće.

luda13mala

Postovanje!
20.04.2015 sam imala zadnju menstruaciju.S deckom sam spavala al svrsio je vani pa nisam zabrinuta.Tijekom ciklusa imala sam upalni proces zuba i dobila tablete klimicin od 300 mg pa me zanima da li one mogu izazvat izostanak mjesecnice s obzirom da je danas 29 dan ciklusa a meni uvijek dodje menga 24-28?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu. Za svaki slučaj napravite test.

loodor

ako je djevojka dobila menstruaciju 6.5 trajalo je do 12.5 zanima me je 15.5 plodni dan?

gota_4

Poštovani,

pijem kontracepcijske pilule Diane35 gotovo dvije godine. Do sada, nisam imala nikakvih problema sa istima. Posljednja dva mjeseca pila sam dvije kutije za redom (bez pauze) zbog potrebe za odgađanjem menstruacije. Ovaj mjesec, nakon popijene 17. tablete unutar 10 minuta imala sam mali i kratki proljev i kako sam mislila da nije moguće da u tom kratkom vremenu tableta "izađe" van nisam popila još jednu tabletu, već sam idući dan nastavila sa redovnim uzimanjem. Napominjem da imam spolne odnose sa neprekinutim snošajem. "Menstruacija" mi je došla očekivani dan, u uobičajeno vrijeme sa simpomima koji su kod mene uobičajeni. Naime, problem je taj da imam tamnocrveni do smeđi iscjedak (koji je karakterističan za mene prvog dana menstruacije), ali on traje i drugi dan. Sada, zanima me je li moguća trudnoća zbog nepopijene dodatne tablete i moram li s brinuti istim?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Loodor ako je ciklus na godišnjoj razini jednolik svakako da je plodan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gota isporavno ste postupila. Ne radi se o mogućnosti trudnoće nego o spotingu zbog pilula.

loodor

Hvala vam, zanima me jos samo jedan odgovor.
Imali smo odnos u vrijeme plodnih dana ali nisam svrsio u vaginu, kad sam osjetio da bi trebao svrsit izvadio sam. Zanima me postojil mogucnost trudnoce. xD

gota_4

Poštovani,

da se nadovežem na svoj raniji post. "Menstruacija" koju trenutno imam ( tamnocrveni do smeđi iscjedak, jako oskudan), odnosno iscjedak koji je došao u vrijeme očekivane menstruacije zapravo nije menstruacija, već je probojno krvarenje? Je li to normalno uz uzimanje kontracepcijskih pilula i znači li to da menstruaciju ovaj mjesec neću ni imati?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Loodor ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije onda neće doći doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gota imat ćete.

banankobanana

Postovani molim vas za odgovor jer smo i decko i ja u panici. Ciklus mi zadnja tri mjeseca traje 26 dana. 2.5. Sam imala zadnju menstruaciju, prije tog 6.4. 11.3.
Decko i ja smo imali spolni odnos 7.5 na 8.5. , nije stavio kondom al je usao i izasao dva puta i nije svrsio i siguran je da nije nista izaslo. poslije tog smo 12. 5. imali spolni odnos s kondomom ali nije ni tad svrsio u kondom niti je kondom pukao, jako smo pazili tako da me taj dan ne brine. Ono sto me brine je to da mi sljedeca menstruacija treba doci 28. tj za 3 dana ali ja vec 10 dana imam iscjedak, grceve u stomaku i neobicno natecene grudi, a obicno ih imam tek par dana prije menstruacije. U velikoj sam panici jer me brine ta preejakulacijska tekucina, u kojoj moze biti sperme. Ali 7. i 8. Mi nisu plodni dani a ovulacija tek 14. 5. prema kalendaru iako nemam redovan ciklus nego tek od 26 dana, i do prije par mjeseci je znao biti i 27 i 25 pa me brine ta pogreska u izracunu plodnih dana. molim da mi date misljenje mogu li biti trudna s obzirom na sve navedeno jer me previse muce bolne grudi 10 dana ranije od menstruacije pa ne znam je li to simptom menstruacije ili trudnoce. U velikoj sam panici i molim za bilo kakav savjet i odgovor!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. Doduše pitanja poput vaših znaju biti dosta subjektivna.

sandram2903

dobro jutro,

imam pitanje.. naime, ja pijem yasmin tablete 10 godina. zaboravila sam popiti prvu tabletu u nedjelju u 20 sati i popila sam je u 5 sati ujutro slijedeći dan (ponedjeljak). imala sam spolni odnos u 09.00 sati ujutro u ponedjeljak bez zaštite. da li postoji mogućnost da sam trudna?

Zg95

Poštovana, dečko i ja smo imali nezaštićeni spolni odnos zadnjeg dana moje mjesečnice; svršio je u meni.. postoji li šansa da zatrudnim ili da sam trudna? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sandram neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zg95 ako su ciklusi redoviti mala je šansa za trudnoće.

mishkica19990

Pozdrav!

Imam relativno neredovite menstruacije (10.1. - 9.2. - 21.3. - 18.4.), ciklusi mi traju od 28 do 40 dana. 15.5. poslijepodne osjećala sam jake bolove u trbuhu (pretpostavljam ovulacija, ponekad me boli, ponekad ne). 16.5. navečer dečko i ja imali smo odnos bez zaštite. U jednom trenu došlo mu je svršiti, izvukao je spolovilo, rekao da je nekoliko kapljica izašlo van (ne u rodnicu), ali da nije svršio. Poslije smo nastavili odnos. Već nekoliko dana osjećam bol u grudima. Zanima me postoji li mogućnost trudnoće.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ni vi ni on niste sigurni da li je bilo ejakulacije. Šansa postoji svakako za trudnoćom.

Nazad
1 ... 16 17 18 19 20 21 ... 28
Naprijed