Kontracepcija

jesam li trudna?

Malenavk

Hvala Vam puno na odgovoru, moram Vas pitati jos nesto. Imala sam neke nuspojave, bez obzira na njih nastavila sam ih piti. U slučaju da se nastave jer ne osjecam se bas dobro iz dana u dan, da li mogu prestati piti tablete kad zelim, s obzirom da je dečko svršio u mene!? Malo me strah od te trudnoce zato i pitam, ili moram popiti kutiju do kraja i sacekati menstruaciju da budem sigurna, ili se moze prestati i prije!?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte pilule do kraja .

Malenavk

Poštovani!
Za nekoliko dana bih trebala dobiti menstruaciju, ostale su mi još 2 tablete do kraja prvog blistera. Da li je normalno imati izražajnije vena na grudima!? Grudi me ne bole i nisu narasle, naprotiv kao da su se smanjile ali sam primjetila danas izražajnije vene.. Čitala sam da to može biti znak rane trudnoće, međutim sve tablete sam uredno pila svaki dan u isto vrijeme.. Sad se bojim jer je dečko par puta svršio u mene tijekom uzimanja tableta, ali sam uredno sve pila.. Dali to zna biti pred menatruaciju!? Pomagajte! sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je pred menstruaciju. Neće doći do trudnoće.

luda13mala

Postovani.Tablete adexa pijem vec neko vrijeme no prosli mjesec nisam zbog boravka u bolnici pa sam opet pocela ovaj mjesec.Sad me zanima zasto mi kasni menstruacija 6 dana a imam sve simptome kao da cu ovaj sekund dobit menstruaciju.Decko nije svrsio u mene tijekom seksa.Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će. Vjerovatno kasni kao posljedica prijašnje hospitalizacije.

Stip

Postovana, imali smo odnos cura i ja i njoj je zadnja menga bila 10.8. I ciklus prosli joj je trajao 35 dana, i onaj prije njega, iako variraju u duzini trajanja.
Tijekom odnosa nam je puko kondom, na noc s 4. na 5.9. I sad nas brine moze li doci do oplodnje, u ovome slucaju, iako nije bilo ejakulacije? Iako su plodni dani po racunici trajali do 3.9. nemozemo znati kada su tocno. Voljeli bi znati odgovor, hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neka uzme pilulu za dan poslije.

mgaric

Poštovanje, imam problem. Nažalost imala sam spolne odnose bez zaštite, ali u vrijeme neplodnih dana, s metodom prekinutog snošaja, dakle decko nije svrsio u mene. Menstruacija mi kasni već 19 dana. Jučer sam radila clearblue test na trudnoću i ispao je negativan, međutim nisam ga radila s prvim jutarnjim urinom već oko 5 poslijepodne. Kolika je mogućnost da je test bio lažno negativan? Je li možda došlo do infekcije budući da smo decko i ja prakticirali analni pa vaginalni seks (bez zaštite)? Prošli tjedan sam bila pod stresom, nisam normalno spavala i jela, ali sada je sve ok, pa zašto onda kasni toliko ako trudnoća nije u pitanju? Od simptoma, jedino su me grudi danas počele malo boljeti. Hvala na odgovoru! Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći. O ostalim uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima.

Sami102

Zdravo,imam jedno pitanje.
Imam simptome trudnoce znaci jutarnja mucnina,grceve u stomaku, glavobolju,itd.
E sad radila Sam test i pokazao se da je negativen.
Jel test lazan ili.
Ja i dalje imam sve simptome trudnoce.
Odnose sa muzem Sam imala u plodnim danima.
Hvala

WhatNow

Poštovani,

Devojka i ja smo zadnji put imali odnos 08.09 ( skoro 1 mesec bez odnosa, što zbog stresa, što zbog međusobne udaljenosti - dva grada, obaveze ), uvek koristimo zaštitu i svaki put proveravam pre nego što stavim prezervativ da li je pakovanje vakuumirano i nakon odnosa proveravam da li ima nekog curenja ili slicno, uglavnom pod nekim jacim izvorom svetlosti ( čak i ponekad za vreme odnosa proverim da li je sve na mestu ). Inače, nikada ne ejakuliram unutar vagine iako imam zaštitu.

Trebala je da dobije 27-28.09. i danas ( 10.02 ) je peti dan od kako nema menstruacije. Inače joj kasni dva-tri dana maksimalno. Ono što želim da napomenem jeste da u poslednjih par meseci ima problem da izgubi kilograme iako naporno vežba, kao i to da se jako puno znoji i oseća umorno/malaksalo. Danas smo uradili test ( proizvod/tester "Babyrapid" ) i proverila je sa prvom jutarnjom mokraćom. Postupili smo kao što je navedeno u uputstvu i test je bio negativan.

Da napomenem još nešto, nije nikada posetila ginekologa. Postoji li mogućnost trudnoće ? Svakako će posetiti ginekologa ali do tada, da se ipak mirnije spava i zato svima unapred hvala na odgovorima !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Whatnow nije trudna. Ne brinite. Koristite adekvatno zaštitu i test je negativan stoga ne brinite.
O uzrocima kašnjenja rekli ste dosta i sami o ostalim uzrocima pročitajte u prijašnjim postevima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sami ako vam kasni menstruacija i test je negativan ne radi se o trudnoći. Nije svaka žena kojoj je mučno istodobno i trudna.

dajana955

Zdravo, imam jedan problem koji me muci. Zadnju mjesecnicu sam imala 09.09 odnose sam imala 18.09 menstruacija mi kasni vec 8 dana, momak kaze da nije svrsio u mene, al takodje kaze da je moguce da sam trudna, mozda ne zeli da prizna da mu je malo otislo, a zastitu koristili nismo.. Ja nisam ni pomisljala do neki dan da bi mogla biti trudna, kasni mi, imam neki smeckasti iscjedan, neko jutro sam imala malo kad sam piskila pa na papiru nesto kao zgrusena krv al skroz malo, nije mi muka samo mi se podriguje zgaravica me muci, glava me boli neprestalno, pospana sam stalno na poslu ne funkcionisem nikako, i jedem vise nego inace, nekad mi zamagli pred ocima i to je sve. E sad mene zanima, postoji li mogucnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kasni vam menstruacija, spolno ste aktivna, morate napraviti test. Moguća je trudnoća.

dajana955

Da se nadovezem, uradila sam test, neke trakice. Pokazalo mi je negativno, prijateljici je kasnilo 15 dana i uradila 2 puta test i pokazalo oba puta negativno a evo je u 8mj je trudnoce. Planiram ipak da odem ginekologu, da sam umislila simptome prestalo bi me istog momenta kad sam vidjela negativno, medjutim ja evo upravo imam vrtoglavice..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test dobro napravljen, ne radi se o trudnoći.

Brinetq123

Postovanje,

Imala sam spolni odnos bez ejakulacije u mene, 6.dan ciklusa s time da mi je taj dan ujutro jos bio iscjedak tj ostatak menstruacije, i poslije odnosa mi je bilo takodjer jos malo, znaci da sam ju jos imala taj dan, postoji li sansa za trudnocom? Citala sam i neki ljudi su pisali da se i za vrijeme menstruacije moze zatrudnijeti.
Hvala unaprijed

Brinetq123

+bez zastite je bio odnos, ali bez ejakulacije u mene*
Hvala

Nazad
1 ... 18 19 20 21 22 23 ... 28
Naprijed