Kontracepcija

moguća trudnoća?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se vjerovatno o periovulacijskom krvarenju koje će nestati kroz dan-dva, ili krvarenje iz ranice je također moguće.
Test na trudnoću napravite ukoliko vam izostane menstruacija.

JASMIN14

Zdravo ako moze jedno pitanje,ja i djevojka smo imali odnos to joj je bilo prvi put, nismo koristili zastitu jer smo htjeli da bude posebno.
Ja sam izvadio penis prije nego sam svrsio i vani je izaslo nekoliko kapi samo,nakon toga smo nastavili,i jel postoji mogucnost da je djevojka ostala trudna ,
hvala vam unaprijed

Nataša Šemnički, dr. med.

JASMIN14 ,

kod odnosa bez zaštite uvijek postoji mogućnost trudnoće jer ne možete predvidjeti višekratno istjecanje sjemene tekućine prije ejakulacije tokom čitavog odnosa.

L.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

JASMIN14 ,

kod odnosa bez zaštite uvijek postoji mogućnost trudnoće jer ne možete predvidjeti višekratno istjecanje sjemene tekućine tokom čitavog odnosa a prije ejakulacije .

L.p.

visokahercegovka

Postovana,

Koristim kontracepciske pilule vec 2god. u pocetku sam koristila dianu 35 (prvenstveno radi policisticnih jajnika, a zatim i radi kontracepcije) da bi mi ljecnik prije 9mj. dao novznette. (izmedu te dvoje tablete pravila sam pauzu od mj. dana) i sve je bilo super do prije par dana kad sam naime u sred prijenja tableta dobila menstruaciju, (ostalo mi je jos tocno 7tableta) Pa me zanima da li je to obican poremecaj ili imam razloga za brigu (upala, trudnoca) stvarno mi nista nije jasno, jer mi se ovo prvi put dogada. Tablete uredno pijem, dogodi se da ne popijem bas u isti sat, al to su stvarno rijetki slucajevi.

LIjep poydrav

Nataša Šemnički, dr. med.

visokahercegovka ,

izolirani slučaj nije razlog za brigu ako se ne ponovi.
Ako ne pijete folnu kis svakako započnite i možete dodati citruce radi jačanja stijenke krvih žila i spriječavanja krvarenja.

L.p

maky12356

pozdrav
malo sam u panici jer menstruaciju trebam dobiti tek za desetak dana a desilo se sljedeće:
imali smo spolni odnos s kondomom, on je spao a pošto ga nismo mogli nać unutra mislili smo da je negdje po sobi i ubrzo nakon toga smo imali još jedan odnos isto s kondomom i to je prošlo uredu.drugi dan je prvi kondom koji je spao izašao iz mene što znači da je ostao unutra
u tom kondomu nije bilo spermija jer on nije svršio ali me strah dali je moguća trudnoća jer je kondom bio 24h u meni a još smo imali odnos dok je on bio unutra?
neznam kolke su šanse da je možda iscurila predejakulatna tekućina i možda oplodila stanicu jer sam bila pri kraju plodnih dana?

Nataša Šemnički, dr. med.

maky12356,

postoji mogućnost predejakulatorne tekućine i time trudnoće.
Već smo puno o tome pisali.

L.p.

panta

Postovani,

prije 8 mjeseci sam prestala piti kontracepcijeske pilule koje sam pila 6 godina.

Do proslog mjeseca sam imala normalan menstuacijski ciklus,
svakih 26-30 dana.

Zadnju "normalnu" menstruaciju sam imala 14.08.

Nakon toga sam u par navrata imala spolni odnos - svaki put uz koristenje kondoma cijelo vrijeme trajanja odnosa.

07.09. se pojavilo vrlo oskudno krvarenje koje je trajalo 3 dana,
bilo je takvo da sam mogla komotno koristiti dnevni ulozak.

10.09. sam napravila test na trudnocu koji je bio negativan.
Test sam ponovo radila 16.09. te takodjer bio negativan.

Jucer se ponovo pojavilo krvarenje,
koje je nesto jace od predhodnog, ali je jos uvijek slabije od onoga kako je inace.

Da li je moguce da sam trudna ili se radi o necemu drugome?

jelena111

Poštovani,
dakle situacija je ovakva. Jučer smo dečko i ja imali kratak odnos i on je svršio u mene. Mjesečnicu sam dobila u utorak ujutro, a odnos je bio u petak ujutro, dakle na početku 4. dana ciklusa. Krvarim i sada, 15-ak sati nakon odnosa, ali slabije.

Mjesečnice mi inače nisu sasvim redovite, ali uglavnom ne odstupaju više od 2-3 dana u oba smjera. Posljednju sam dobila 26. dan ciklusa.

Čitala sam cijeli dan po netu i znam da je moguće zatrudnit za vrijeme mjesečnice, a ono što bi ja htjela je da mi kažete objektivno koliika je šansa za to u mom slučaju!?

Ima li smisla uzimati pilulu za dan poslije? ( ja bi ju već uzela, ali imam nekih problema sa štitnjačom pa nisam zbog toga, a i pročitala sam da je pilula preporučljiva uglavnom ako su bili plodni dani). Kada najranije mogu (nadam se) otkloniti sumnje? P.S. ako išta znači u ovom slučaju, zbog mjesečnice i ostalog, on je bio dosta plitko u meni

Zahvaljujem puno

panta

Samo bi jos spomenula da sam zadnji odnos imala 01.09.,
tako da ne znam da li sam mozda prerano radila testove te koliko mogu vjerovati da su pouzdani?

ninna17

Poštovani,
3 godine sam pila logest i prošli mjesec sam prestala zbog jakih glavobolja. Zadnju tabletu sam popila 15. 8. i nakon toga sam dobila 19.8. menstruacija koja je bila jako slaba i trajala je 3 dana što inače nije bilo tako. Još uvijek nisam dobila menstruaciju (prestpostavljam da je to zbog što sam prestala piti tablete), ali me brine to što zadnja dva tjedna imam mučnine, slabost i osjetljive bradavice što mi se do sada nikad nije javljalo. S dečkom sam imala odnose, ali smo prakticirali prekinuti snošaj. Zanima me postoji li mogućnost trudnoće?
Lijep pozdrav!

Nataša Šemnički, dr. med.

panta,

svakako se javite na UZV pregled kod ginekologa da se vidi radili se o cisti ili nekom dugom razlogu te potrebi daljnjih pretraga.
Maja je vjerojatnost trudnoće ali najsigurniji je nalaz iz krvi.

L.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

jelena111 ,

sigurnije je uzeti hitu kontracpeciju.
20 dana od nezaštićenog odnosa učinite krvi test.

L.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

ninna17 ,

prema svemu navedenom postoji mogućnost zato učinite krvni test.

L.p.

Ivanus

pozdravhappy mene zanima ako se koristi kondom, a cura sa kojom imam spolni odnos je u plodnim danima, jeli moguće da ostane trudna?i je lu uopće pametno tada imati spolni odnos sa curom? hvalahappy

Nataša Šemnički, dr. med.

Ivanus ,

najpametnije je tada ne imati odnose

l.p.

em1ca

Dobro večer ...
Ne snalazim se baš na ovom forumu .. jer sam pogubljena sva ..
Eh situacija je sljedeća : sinoć sam izašla sa dječkom vani i bilo je sve ok .. samo u jednom trenu mi je dodirnuo svojim penisom dva puta , "početak moje vagina) (ne znam stručan naziv,izvinjavam se..) , znači nije bilo odnosa nikakvog ... nevini smo oboje .. al sam osjetila malo ,ali skoro neprimjetnu vlažnost na vrhu njegovog spolnog uda.
Sada me interesuje , da li je moguće da postanem trudna? MOLIM VAS , odgovorite što prije ... treba mi hitan odgovor.
HVALA VAM , LIJEPO POZDRAV happy

Nataša Šemnički, dr. med.

em1ca ,

postoji mala mogućnost trudnoće obzirom na navedeno

l.p.

linda96

Postovani,
Za vrijeme plodnih dana imala sam sex sa partnerom. Koristili smo kondom. U jednkm trenutku kondom je ispao napola sa njegovog uda te smo zamjenili kondom. Nije svrsio u meni. Nakon par dana me poceo boljeti stomak i grudi smu mi se povecale. Dali je rijec o pms-u ili o trudnoci?
Hvala unaprijed