Kontracepcija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4307 | Broj poruka: 50719

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Pilula za dan poslije - Hitno


Autor Poruka

mazolino88

23.01.2014. 16:25

Poštovani,

jutros(23.01.) sam imala spolni odnos pri kojem nam je pukao kondom. Nismo ni primjetili, tek kada je partner ejakuirao, shvatili smo da je kondom pukao. NIje svrsio u mene,ali se bojimo da nije slucajno nesto ostalo i u meni posto je kondom pukao. Moja poslednja menstruacija pocela je 07.01. i redovna je (28 dana). S obzirom da su plodni dani nastupili,kolika je mogucnost trudnoce,ako danas popijem ellaone?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

23.01.2014. 19:15

Ako popijete escapele pilulu jako mala.

lookout

23.01.2014. 21:25

Poštovani,
moj dečko i ja smo vam napisali par puta poruku, ali nijednom niste odgovorili, pa eto, pišemo 3. put...

Ovako, zadnju menstruaciju imala sam 18.12., ciklusi su redoviti-30 dana uvijek, a 30.12. imali smo odnos kod kojeg je kondom pukao.
Drugi dan (10 sati nakon odnosa) popila sam Escapelle pilulu. 18.1. trebala sam dobiti menstruaciju, ali još uvijek nije došla.
Svi mi savjetuju da se prestanem brinuti, pročitala sam već sve objave na ovom forumu, ali nigdje ne vidim nikakve utjehe i užasno se osjećam psihički.
Istina je da može kasniti do tjedan i više, ali budući da sam trebala ovulirati 2.1., ja sam to tabletom zaustavila, te do oplodnje nikako nije moglo doći. Zašto svejedno osjećam pritisak u trbuhu? Dal da očekujem menstruaciju? Ne želim kupovati test jer me svi uvjeravaju da neće biti nikakvog problema, ali eto, ne mogu se smiriti...

Dejan Šakoronja, dr. med.

23.01.2014. 23:25

Mislim da se ne radi o trudnoći. Doći će kroz tjedan dana.

lookout

24.01.2014. 21:00

Dragi doktore,
ipak sam odlucila kupiti test za trudnocu, te je na jutrasnji urin odgovorio negativno happy
Ali jos uvijek osjecam nadutost u zelucu, bole me jajnici...
Jel ipak sve u redu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

24.01.2014. 23:05

Odgovorio sam vam. Čekajte menstruaciju.

Ivanaaa77

27.01.2014. 16:40

Postovani, 6 sati nakon nezasticenog odnosa sam popila Escapelle, s obzirom da nemam nikakve kontraindikacije, da li mogu biti sigurna u njihovo djelovanje?Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

27.01.2014. 19:50

Ne možete naravno. Iste spriječavaju ovulaciju ali ništa nije stopostotno.

Nadica90

03.02.2014. 09:55

Postovani doktore,
imala sam nezasticen odnos sa ejakulacijom i to 15. dana ciklusa, a prilicno su redoviti, na nekih 28-30 dana. Popila bih Escapelle pilulu ali sam u nedoumici, jer sam svasta citala o njenoj prekomernoj konzumaciji. Nazalost, popila sam 4 pilule u roku od godinu dana, a od toga poslednju u drugoj polovini decembra 2013. Ova bi bila peta. Do sad nisam imala nuspojave osim manjeg kasnjenja menstruacije ali se plasim sledeceg: da li zaista uticu na plodnost i dovode do sterilnosti?
Unapred zahvalna!

Dejan Šakoronja, dr. med.

03.02.2014. 17:05

To što ste čitali djelomično je točno. Nemojte to više činiti. Zašto ne uzimate hormonsku kontracepciju kontinuirano svakog mjeseca?

Nadica90

03.02.2014. 19:45

Jako me je ovo sve uplasilo i razocaralo. Nisam bila svesna ozbiljnosti njihove primene i mislila sam da je sve u redu jer sam u realtivno tacno vreme dobijala mesecnicu... al posle sam cula da uticu na ovulaciju i njeno odsustvo. sad Da li postoji test ili medicinska tehnika kojom mogu utvrditi plodnost i svoje stanje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

03.02.2014. 23:20

Ne trebaju vam testovi, već malo obzira prema svome tijelu.

Anne1403

09.02.2014. 16:25

Poštovani,

Pijem kontracepcijske pilule Logest. Trenutno sam na drugoj kutiji i to u prvom tijednu pijenja kontracepcijskih pilula ( 6 dan).
Jučer sam zaboravila popiti tabletu i sada je prošlo više od 12 h od propuštene tablete. Imala sam spolne odnose unutar 7 dana, pa i jutro nakon propuštanja pilule i po uputstvu piše da se savjetujem sa liječnikom jer postoji rizik da sam već trudna. Računala sam plodne dane i s obzirom da mi je ciklus promjenjen slijedom pijenja kontracepcije ( prije je bio na 28 dana a sad je kraći) postoji mogučnost da su mi trenutno plodni dani te sam zbog toga zabrinuta. Bili mi preporučili hitnu kontracepciju ( 5+5 logest pilula) ili samo nastavljanje pijenja pilula do posjeta ginekologu?

Hvala unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

09.02.2014. 18:30

Uzmite postkoitalnu kontracepciju.

helloblue

09.02.2014. 22:30

Pozdrav happy Sinoc sam imala odnos sa svojim partnerom bez zastite i sigurno je ejakulirao u mene. Bez obzira sto su bili neplodni dani, vjerujem da uvijek postoji mogucnost da zatrudnim, i zeljela bih da vas pitam ako sutra uzmem kontracepcijsku pilulu i nakon prve drugu uzmem u narednih 12h, da li ce to onemoguciti oplodnju? Da napomenem da inace ne pijem kontracepcijske pilule, ali ginekolog mi je propisao Longest u slucaju da pocnem piti. Hvala unaprijed mnogo!

Dejan Šakoronja, dr. med.

10.02.2014. 11:25

Uzmite 5plus5 nakon 12 sati.
Da li će biti efikasne, ne znam. Ništa nije 100 posto sigurno.

helloblue

10.02.2014. 15:15

Znaci 5 tableta kao prvu dozu, zatim opet 5 kao drugu u narednih 12h, ako sam dobro razumjela? I hvala Vam mnogo, nadam se da ce biti ucinkovite. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

10.02.2014. 22:05

Tako je. Djelovat će.

trbica95

22.02.2014. 21:55

Poštovani,

Zadnju menstruaciju sam imala 20.1. Imala sam nezaštićen spolni odnos 2.2., dečko je ejakulirao izvan mene. Popila sam Escapelle nakon 58 sati.
Ciklus mi traje 28 do 30 dana. Još uvijek nisam dobila menstruaciju. Piše da ako menstruacija kasni više od 5 dana, treba se javit liječniku. Imam zakazan termin 7.3.
Da li da pričekam taj termin ili odem sad odmah početkom tjedna?
I jesu li šanse poprilične da sam trudna? :S

Hvala...

Dejan Šakoronja, dr. med.

22.02.2014. 22:35

Mislim da se ne radi o trudnoći.