Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

fejs123

Nista veliko, diranje istih predjela, trlanje i slicno, ne znam kako da vam objasnim da ne bude mnogo vulgarno, samo me interesuje kako kasni i da li je to normalno, 30 dana izmedju menstruacije i da li trebamo brinuti, plasimo se necega sto ne smije da se desi. Jeli moguce da se desi ista ako je djevojka nevina? Hvala vam velika unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o mogućnosti trudnoće prema opisanom.

Romeo123456

Postovanje,
Djevojka i ja smo imali spolni odnos 14, 02, i pukao je kondom, doslo je do ejakulacije unutra.
Sutradan je uzela Vikelu i menstruaciju je dobila 23, 02 . Ta menstruacija je bila nesto obilnija . Zanima me danas je 25 ,03 i jos nije dobila menstruaciju, pa da li je ova pilula za dan poslije mogla poremetiti njezin ciklus koji je inace redovit. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je. Nek napravi test.

Anci93

7. dana ciklusa sam imala rizican odnos i popila sam ecapelle pilulu u roku od sat ipo vremena. 5 dana nakon uzimanja sam prokrvarila(braonkasta tecnost i vrlo oskudno). Imam redovnu menstuaciju na 27 dana (dan dva-gore dole) 24.03 sam trebala da dobijem menstuaciju ali posto mi kasni imam pitanje, da li je 7mi dan ciklusa neplodni dan? I da li da sl. menstruaciju racunam 27 dana od krvarenja? Ili kako na uputstvu na escapelle tableti sto pise da moze doci do kasnjenja do nekih 7 dana (mada mi se datumi ne poklapaju). Unapred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neplodni dan i pilula za dan poslije= trudnoća nije moguća. Pričekajte još koji dan.
Menstruacije se računa od prvog dana krvarenja do prvog dana krvarenja idućeg mjeseca.

perkica

Poštovanje!
Početak menstruacije 03.03. 2014. -> 13. dan ciklusa (uobičajeno traje 28) pukao kondom i predejakulat iscurio u mene. Za otprilike 12 sati sam popila EllaOne tabletu. ->
31.03. nastupila menstruacija (na dan kada je i trebala doći) no oskudnija, i već danas 3. dan skoro pa više ništa ne curi (uobičajeno traje 4-5 dana).
Zanima me dali je to normalna pojava zbog tablete?
Zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalna je pojava, mislim da ne trebate brinuti.

nanah

Postovanje;
Prijateljica je popila Vikela pilulu, prvi dan posljednjeg ciklusa je bio 25.03.2014, 06.04.2014. imala je odnos bez zastite (otprilike tada su joj bili plodni dani), u roku 48 sati je popila pilulu Vikela, 13.04.2014. doslo je do blagog krvarenja koje je trajalo dva dana. Pretpostavlja da je to posljedica tablete. Da li to iskljucuje trudnocu, i da li se sljedeci ciklus treba racunati od tog krvarenja ili treba dobiti regularno za oko 10 dana?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne isključuje. Tek kad dobi menstruacije je na sigurnom.

nanah

Hvala Vam puno, a u slucaju da je sve uredu kada bi trebala nastupiti sljedeca menstruacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U očekivano vrijeme ili do tjedan dana kašnjenja.

mujo123

Postšovani , zanima me kako popiti belaru kao tabletu za dan poslije.
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

3 odjednom a nakon 12 sati još 2.

ed_she

Poštovanje,

01.05., prilikom odnosa, desilo se da je pukao kondom. Naime, nije pukao direktno na spremniku nego nekako bočno na "glaviću". Čak nije sve ni iscurilo ali...Regovali smo brzo i djevojka je u roku od 2 sata nakon odnosa popila Vikela pilulu. Po kalendaru su joj plodni dani ( a dan ovulacije je trebao biti 02.05.). Redovna menstruacija bi trebala biti oko 15.05.. Međutim, nakon što je popila tabletu, ne osjeća apsolutno nikakve promjene, mučnine itd.. Zanima me da li je to normalno ponašanje organizma i da li smo reagovali kako treba? Postoji li mogućnost trudnoće?

Puno Vam hvala na odgovoru.

Lijep pozdrav!

Nakica

Potovani, zadnja menstruacija je bila 30.03. Nakon toga sam imala odnos 12.04 koji nije ni bio rizican, ali ja sam popila escapelle. Nakon 7 dana sam prokrvarila(19.04) i krvarenje je trajalo 10 dana praceno blagim bolom u stomaku kao pred ciklus i bolnim grudima. Intenzitet krvarenja je bio kao menstrualno krvarenje koje je svih 10 dana bilo isto, pretpostavila sam da je od tablete i da se moguce nadovezalo na sledecu menstruaciju. Ipak sam otisla kod doktorice koja mi je dala tablete za zaustavljanje krvarenja i rekla mi je da trudnoca nije moguca, ali me nije pregledala. Moje pitanje je da li je moguca trudnoca, obzirom da su meni grudi i dalje bolne? Krvarenje je prestalo, tablete i dalje pijem. Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Nakica

Postovani, nije mi stigao nikakav odgovor.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći dakako. Nastavite s terapijom dalje.

doeJ

Postovani,

Zanima me mogu li "tabletu za dan poslije" kupiti bez recepta u Zagrebu?