Kontracepcija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4307 | Broj poruka: 50719

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Pilula za dan poslije - Hitno


Autor Poruka

Dejan Šakoronja, dr. med.

28.05.2014. 10:45

Milsim da neće doći do trudnoće. Uzeli ste pilulu prije ovulacije . Ovulacije u redovnom ciklusu nastupa 14. dan

bellaa

28.05.2014. 10:45

Je li ne trebam uzeti pilulu bez obzira sto je kondom pukao i nismo se koristili metodom prekinutog snosaja. Sanse za oplodnju su male? Hvala Vam puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

29.05.2014. 00:30

Molim.

MM.JP

01.06.2014. 10:50

Postovani, imala sam spolni odnos sa muskarcem u subotu navecer i nakon snosaja parter je vidio da mu je pukao kondom na jednom mjestu, ne skroz.
Mene sada zanima kako i koje after day pilule je najbolje uzeti i kada sto prije mogu uzeti test za trudnocu.

LP

Venia

01.06.2014. 12:45

Poštovani, s momkom sam nocas imala odnos tijekom kojeg nismo sigurni u kojem je trenutku doslo do pucanja kondoma i je li se nesto izlilo u mene. Danas mi je 20. dan ciklusa koji traje 29-32 dana. Koliko sam pratila, nakon odnosa nista nije iscurilo iz mene, jedino je u urinu kratko nakon odnosa bilo nesto sitnih bijelih tragova poput iverice za koje ne znam je li ejakulat. Trebam li zatraziti pilulu za dan poslije, s obzirom na 20. dan ciklusa i tragove u urinu? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

01.06.2014. 18:55

Venia trebate.

Dejan Šakoronja, dr. med.

01.06.2014. 18:55

MM JP; Escapelle, EllaOne, Vikela, sve jedno. Test na trudnoću napravite u vrijeme očekivane menstruacije ili ako vam kasni koji dan.

MM.JP

01.06.2014. 23:35

Hvala na odgovoru,
12 sati nakon odnosa sam popila dvije pilule diane i sat vremena kasnije jos jednu, s tim da sam dvije godine pila te pilule, ali ih sada vec ne pijem 3 mjeseca.

Je li bi trebala jos piti i imam li razloga za brigu ?

Unaprijed hvala !

gummibar

02.06.2014. 17:05

Postovana,
odnos s deckom sam imala 17.5 i to je malo svrsio u mene i poslje toga sam odmah isla pisati i osjetila kako je sve izaslo.. u roku od 12 sati malo vise sam popila escapelle..ciklus mi je neredovitan..po kalendaru sam trebala dobiti 28.5 do danas jos nista. prije tjedan dana sam napravila test bio je negativan..jucer sam napravila test bio je pozivtivan.cemu sada da vjerujem? nemam nikakvi smedi iscjedak samo prozirni ko pred megu. dali su mi se hormoni mozda poremetili jer sam vrlo osjetljiva? jajnici me bole ko da trebam dobti mengu.
hvala vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

02.06.2014. 17:15

Odgovorio sam vam.

luna72

08.06.2014. 04:35

Poštovanje!
Ciklus mi traje 28 dana, zadnju mjesečnicu sam imala 27.5,
nezaštičeni prekinuti odnos sam imala 7. na 8. 6. ,
Da li je potrebno da uzimam pilulu za dan poslije?
Zahvaljujem!

Lukam

08.06.2014. 12:45

Postovani doktore molim za odgovor. Moja djevojka je dobila menstruaciju 23.5, sinoc smo imali odnos bez zastite tj 17ti dan njenog ciklula, 20 sekundi prije ejakluacije izvadio sam i ejakulirao daleko od nje. Zadnju ejakulaciju prije te sam imao prije nekih 13 sati, nakon te ejaklulacije mokrio sam par puta i tusirao se nekih 4 sata posle. Da li ima razloga za brigu i sta savjetujete da uradimo. Hvala unapred

sokicaa

08.06.2014. 12:45

postovani,
pijem Logest skoro godinu dana. s novim pakovanjem sam pocela u cetvrtak i u subotu (jucer) sam zaboravila popiti tabletu, s time da sam u petak navecer imala spoli odnos. da li da popijem danas tablete za subotu i nedjelju i nastavim dalje normalno? hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

08.06.2014. 16:50

Luna ako je bilo ejakulacije ili sumnje da je do iste došlo svakako.

Dejan Šakoronja, dr. med.

08.06.2014. 16:50

Lukam ako ste sigurni u svoje tvrdnje ne treba ništa dodatno poduzimati.

Dejan Šakoronja, dr. med.

08.06.2014. 16:50

Da uz dodatnu zaštitu tjedan dana.

teamico24

09.06.2014. 20:00

poštovana, zadnji put sam dobila 7.5, a odnos imala 16.6 kad je kondom pukao i dečko je primjetio to kad je počeo ejakulirati i odmah prestao,no vjerovatno je malo pobjeglo gdje ne treba:S stoga sam zabrinuta...popila sam odmah nakon 6h Ella one pilulu, inače su mi menstruacije prilično točne i redivne,ponekad urani dva dana ili zakasni...po mom prooračunu,jer sam prije toga dobila 9.4, mislim da je bio početak plodnih dana ili dva dana prije toga...što vi mislite kolike su šanse da ne dobijem menstruaciju,tj za trudnoću? nervozna sam i imam probleme sa stolicom zbog iščekivanja mestruacije..

Dejan Šakoronja, dr. med.

09.06.2014. 21:45

Odgovorio sam vam.

Vanjka

12.06.2014. 00:50

Štovani, dva dana nakon menstruacije (7. dan ciklusa - večeras) sam imala nezaštićeni spolni odnos kod kojeg je došlo do ejakulacije izvan tijela. Je li potrebno uzeti pilulu za dan poslije s obzirom na neplodne dane? Ciklus mi traje 29-30 dana. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

12.06.2014. 09:35

Ne treba ako nije bilo ejakulacije u rodnici.