Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikako. Uz recept liječnika opće medicine ili najbolje ginekologa.

Lukam

Postovani, molim za odgovor. Hvala unapred
Pri samozadovoljavanju imao sam ejakulaciju koja je bila oko 10 sati ujutru. Posle toga sam mokrio u toku dana 3-4 puta i tusirao sam se. Navece oko 10 sati sam imao nezasticen odnos sa djevojkom i nije bilo ejakulacije. Njoj menstruacija i nije toliko redovna nekad dodje 3 dana ranije nekad kasni po 7 dana, sada su joj poceli plodni dani, da li ima potrebe za pilulu? i ima li razloga za brigu?

Nakica

Postovani, molim Vas za jos jedan odgovor. Citala sam puno vasih savjeta, zanima me zasto je kod nekih krvarenje izazvanom escapellom dokaz nepostojanja trudnoce, a kod nekih nije. Ja sam krvarila 10 dana nakon escapelle tablete, otisla kod doktorice, dala mi je tablete za zaustavljanje krvarenja, to sam vam vec pisala. Krvarenje prestalo, grudi me jako bole i dalje, pijem tablete. Kako da znam da je tableta delovala?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lukam šansa za trudnoćom je mala. Ne treba pilula za dan poslije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakica pa valjda vas je doktorica gledala uzv-om? na temelju toga je zaključila da se ne radi o trudnoći.

Nakica

Nije me pregledala uzv-om. Zakljucila je na temelju krvarenja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Onda joj vjerujte.

sad

poštovani odnos sam imala dan prije ovulucije poknuo mi je kondom i partner je svrsio u mene nismo uopce primjetili poslije tri sata popila sam Escapelle pilulu postoji li mogućnost da sam trudna jer su mi tad bili plodni danu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimanjem pilule šansu za trudnoću sveli ste na minimum, no nažalost ništa nije sto postotna zaštita.

Nakica

Postovani, zavrsila sam sa terapijom, sa tabletama za zaustavljanje krvarenja, a koje je nastupilo nakon escapelle i trajalo 10 dana. Odmah sutradan mi je krenulo slabo krvarenje, koje je trajalo 5 dana i bilo tamne boje. Zavrsilo se juce. Grudi me i dalje bole? Sta se dogadja? Da li je ovo menstruacija ili ne? I zasto nije kao obicna nego slaba i tamna? Da li je sve ovo zbog puno hormona od tih tableta ili? Da podsetim: "zadnja menstruacija je bila 30.03. Nakon toga sam imala odnos 12.04 koji nije ni bio rizican, ali ja sam popila escapelle. Nakon 7 dana sam prokrvarila(19.04) i krvarenje je trajalo 10 dana praceno blagim bolom u stomaku kao pred ciklus i bolnim grudima. Intenzitet krvarenja je bio kao menstrualno krvarenje koje je svih 10 dana bilo isto, pretpostavila sam da je od tablete i da se moguce nadovezalo na sledecu menstruaciju. Ipak sam otisla kod doktorice koja mi je dala tablete za zaustavljanje krvarenja i rekla mi je da trudnoca nije moguca, ali me NIJE pregledala." Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovako zaista mogu samo nagađati. Savjetujem svakako uzv pregled.

zabrinutipar

Menzus mi kasni 5 dana, odnos sam imala 7. Dan ciklusa i popila elle na dan ovulacije 12. Dan. Imala sam bolove, ruke su mi dosta prokrvljene, stidnica i prepone tamnije. Na ocekivani dan mensusa sam napravila test i bio je negativan. To je dakle 20 dana nakon odnosa. Koliko je normalno da kasni od elle i dali se trebam brinuti? Isto tako imam bolove u ledima i osjecaj umora i nervoze.
Unaprijed hvala na misljenju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može kasniti do tjedan dana. Ako ne dođe ponovite test.

zabrinutipar

Jucer sam ponovila test i opet je negativan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će, ne brinite.

ZabrinutaLana

Zadnju menstruaciju sam imala 15.04. i trajala je do 19.04 ciklusi su redoviti u trajanju od 26 dana, i zadnji ciklus 28 dana. Nezasticeni odnos s prekinutim snosajem imali smo u cetvrtak navecer tj petak oko 2 ujutro tj 22.5 na 23.5 , dakle 8. dan ciklusa. I u subotu 24.5 u 10 sam popila vikelu, nije bilo nikakvih nuspojava, a jutros mi se pojavio lagani bijeli iscjedak e sad i inace ga znam imat, da li je to sto ima od danas jos dva dana do ovulacije po racunanju ili da popijem jos ellaone koja ima ucinak i do 5 dana nakon odnosa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba. Jedna je više nego dovoljna.

bellaa

Postovani,
Zadnju menstruaciju sam dobila 22.5. U trajanju 3 dana, jucer 26.5.sam imala nezasticen spolni odnos. Zanima me ima li potrebe uzeti hitnu kontracepciju. Ciklusi mi traju najcesce 26-29 dana, ali zadnji je bio 35 dana.
Unaprijed hvala puno. Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita.

sandra01

Poštovani doktore,11.5 je bila ZM,22.5 sam imala spolni odnos gdje je i pukao kondom,ujutro sam popila tabletu escapelle,nekih 9 sati od odnosa-jasno mi je da su plodni dani,ciklus mi je okon 28 dana,nakad i 29.Dali je moguće da ostanem trudna?Kada počinje ovulacija u mom slučaju-čula sam ako nije došlo do ovulacije,a popila tabletu,da je nemoguće zatrudnjeti.Hvala na odgovoru.