Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

makimakilila

Escapelle sam uzela 06 05 , a ciklus sam dobila 12 05 , a ovaj mjesec kasni(posle tablete nisam imala odnos sa momkom, uopste).Pitanje je je li moguce ostati trudan iako sam uzela tabletu i iako sam dobila ciklus nakon toga. Nemam nikakve simptome.Od tada nisam uopste bila sa deckom ,a ovaj mjesec mi kasni , obicno imam ciklus nakon 31 -36 dana .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Slobodno pričekajte menstruaciju.

makimakilila

Hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

truba

Poštovani,

imao sam odnos s curom na njezin 23 dan ciklusa koji traje 28-31 dan. Prilikom odnosa nije došlo do ejakulacije. Nakon odnosa sam primjetio da prezervativ ima rupicu negdje na polovici svoje dužine.

Zanimam me da li ima smisla uzimati pilulu za dan poslije?

Unaprijed Vam hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba. Nije bilo ejakulacije.

alexis1982

Zaboravila sam jucer popiti 7 Yaz pilulu, jutros saM popila dvije. Prije 2 dana sam imala spolni odnos. Danas sam kupila ellaone pilulu. Ako ju popijem hoce li umanjiti djelovanje Yaz tableta ostatak ciklusa? I da li pilule za dan poslije umanjuju jako djelovanje Yaz tableta?Puuuuno hvaaaala za odgovor!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

alexis1982

Hvala za odgovor! Ipak nisam popila ellaone tabletu. Mozete li mi jos samo odgoviriti koliko pilula za dan poslije utjece na djelovanje Yaz tableta i koliko dugo? Hvala puuuuno!!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječe.

Maja00

Poštovanje zadnju menstruaciju sam imala 19.6 i ciklus mi inace traje 28 dana cirka sa odstupanjem dan gore dole ..i u nedjelju 29.6 sam imala nezasticeni odnos sa deckom ..sa time da je on prvo svrsio mastrubiranjem ocistio se i onda smo nakon satak kratko par puta je usao u mene i kasnije smo nastavili i svrsio je van mene na vrijeme. E sad satak nakon odnosa pojavila mi se kao sluz prozirna na gacicama sa krvi i kasnije kad bi se obrisala tekla bi a na ulosku nista tek tockica sa necim kao tamnijim i kanije je nakon pola sata tako stala i pretvorila se na ulosku u tamno crveno na smedje..i danas imam normalnu sluz prozirnu sa malo bezkastog no to inace imam...sta bi ta krv mogla znaciti ? A nakon 17 sati od odnosa sam popila vikelu, i nemam nikakve simptome, a nakon 6 h sam imala normalnu stolicu i zanima me dal se mogla tableta apsorbirat? Jako bi mi znacilo vase misljenje. A decko kaze da je pazio i da se obrisao kako treba jer smo skroz bili stali i zaspali i kasnije nastavili i taj treci put isli malo grublje i tek je tada usao dublje ovo prije je bilo pri pocetku i on kaze da netrebam brinut da je svrsio van. I da je krv zato sto je bilo grublje i vagina suha malo. Hvala unaprijed, radujem se vasem odgovoru ! Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Apsorbirala se. Menstruaciju ćete dobiti u očekivano vrijeme.

Maja00

A krvarenje nakon odnosa je onda uzrok grubljeg odnosa ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vrlo vjerovatno.

Ginger4

Postovani, imala sam nezasticeni spolni odnos i on nije svrsio u mene a zadnja menstruacija bila mi je 28.6. postoji li mogucnost da sam zatrudnila? Rodila sam prije 4 mjeseca pa mi menstruacija jos nije redovita.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da šansa postoji.

korisnica

Poštovanje !
Dana 5.svibnja popila sam ELLA ONE tabletu koju mi je preporučio ginekolog nakon nezaštićenog odnosa, nakon toga menstruacija je došla sa zakašnjenjem od 8 dana , točnije 28.svibnja i nije bila obilna. Sada je 10.srpnja a nova još nije došla iako imam već 2 tjedna simptome, mučninu i bolove ,kao i osjetljive grudi. Naglasila bih da nisam imala odnose nakon što sam popila Ella one tabletu, . jeli moguće da je kašnjenje još uvijek uzrokovano ELLA ONE tabletom.hvala

ksenci.

Poštovani,
ja i partner smo imali odnos sa kondomom na 1.dan menstruacije(9.7. navečer sam dobila), odnos smo imali 3-4h nakon početka krvarenja(10.7).
dakle prvi dan ciklusa. zadnjih 5-6 ciklusa mi traju 23 dana +/-1 dan, prije su mi trajali 25-28 dana.
zadnju menstruaciju sam imala 17.6. trajala je 5 dana.
kondom je pukao tijekom odnosa, i to smo vidjeli tek nakon ejakulacije.
postoji li mogucnost trudnoce te preporučate li pilulu za dan poslije?

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Korisnica ovaj izostanak nema veze s ellaone popijenom pilulom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ksenci ne treba postkoitalna kontracepcija. Ciklusi su redoviti.