Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

tika_tikic

Poštovani,

dana 02.11.2014. oko 01:00 imala sam spolni odnos u 21. danu ciklusa u kojem je kondom ostao u meni, dečko ga je uspio izvaditi, međutim nismo sigurno dali je što iscurilo u mene, važno je napomenuti da moj ciklus je redoviti i traje 32 dana, što bi značilo da je predhodna menstruacija bila 12.10.2014.

Dali da popijem tabletu za dan poslije i dali uopće ima učnka ako ju popijem oko 90 sati poslije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon 90 sati nema učinka. Trebali bi biti neplodni dani.

Poison_Ivy

Poštovani,

nakon čitanja većine unosa na ovoj temi, htjela bih Vas pitati pa da mi možete odgovoriti s obzirom na moju situaciju.

Naime, dečko i ja smo imali odnos u noći 31.10. i koristio se prekinutim snošajem, no, unatoč tome nije bio siguran da li je prekasno "reagirao i izvadio" spolovilo (znam da zvuči neodgovorno). Upravo iz tog razloga, moja panika je bila na vrhuncu pa smo otišli na hitnu gdje su mi dali Escapelle koju sam popila maksimalno unutar 3 sata nakon odnosa. Kad sam popila tabletu, bilo mi je malo mučno, ali mi je ginekolog rekao(a piše i u uputstvima) da ukoliko ne povraćam u roku 3 sata nakon popijene tablete da je sve oke. Nakon toga, par dana sam osjećala tupu bol u donjem dijelu trbuha(kakvu imam prilikom 1. dana menstruacije), no i ta je bol nestala do danas. Ali, krvarenje uzrokovano tabletom mi se nije još dogodilo.

Inače, zadnja menstruacija je započela 20.10. i trajala je 5 dana, prosječno vrijeme ciklusa je 29 dana, dok je zadnji trajao 31 dan. Molim Vas, da li imam razloga za zabrinutost?

Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno još nije bila menstruacija i vjerovatno će djelovati. Iduću menstruaciju čekajte u očekivano vrijeme ili uz nekoliko dana kašnjenja.

Minci 92

Ovako imam jedno pitanje 1.11 mi je se zavrsila menustracija danas sam 7.11 opet dobila zanima me razlog toga to mi se nikad nije desilo do sada,moram reci da smo muz i ja imali odnos dan poslje zavrsetka menustracije i kondom je puko popila sam baby pilulu za 72 ja sam se je popila mozda pola sata poslje odnosa dal ima snase da sam trudna p je ovo odraz trudnoce molim vas odg

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje nije menstruacije već je nastalo od pilule za dan poslije.

Lukam

Postovani doktore
Djevojka i ja smo imali odnos na njen peti dan menstruacije, u pocetku smo bez zastite, i osjatio sam da sam blizu i stao sam, ali u tom trenutku sam imao kontrakcije ali nisam primjetio da sam ejakulirao, da li je moguce da sam prekinuo bas u tom trenutku i recimo zaustavio ejakulaciju tj da se ona desila ali bez izbacivanja sperme. Onda samo stavili kondom i nastavili. Medjutim kako smo se uspanicili kupili smo ella one pililu i ona je popijena 12 sati od odnosa, da li ima razloga za brigu, nadam se da ste razumjeli pitanje jer ne znam kako da drugacije objasnim. Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razlog za brigu.

Duffy

Poštovani,prvi dan menstruacije je bio 26.10.,inače imam neredovite cikluse obično oko 34 dana,07.11. nam je pukao kondom pa me zanima da li je dovoljno popiti 3+3 Triquilar pilule nakon 60 sati od odnosa kao hitnu kontracepciju?

anna310

Poštovani,

Menstruaciju sam dobila 28.10., a kondom je pukao 2.11., te je sperma završila u meni. Kako se isto dogodilo 19.9., tada sam popila 3+3 Yaz pilule koje sam imala doma od davne kontracepcije, a kako je to bilo prije mjesec i pol, ovaj put nisam htjela "trovati" tijelo pa sam odlučila sebi za sigurnost (iako glup potez vjerojatno s obzirom da mi nisu bili plodni dani) popiti samo jednu Yaz pilulu. Danas sam opet počela krvariti. Pretpostavljam da to nije menstruacija nego krvarenje nakon pilule. Da li je to krvarenje sigurni znak da nema trudnoće i da li bi mi iduća menstruacija trebala doći 29 dana od zadnje menstruacije ili 29 dana od danas? Prvi puta mi se nije ništa pobrkalo, ali sad očito je.

Također, može li se ureaplasma izliječiti vaginaletama, a ne isključivo antibiotikom? Mislim na Gynodaktarin trenutno. Često mi se ponavlja, a stvarno se ne volim šopati antibioticima, pa ni ne bi ukoliko mi ona ne može ostaviti trajne posljedice. Imam 23 godine i nemam djece još.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Duffy možete no bolje je uzeti ecsacepellu ili još bolje ella one.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ana to je probojno krvarenje. Jedna tableta yaza je kao ni jedna i ne koristi se na taj način za postkoitalnu kontracepciju niti je ikakva zaštita.
Gynodaktarin nije lijek za ureaplasmu već za gljivičnu infekciju.

Poison_Ivy

Poštovani,
evo da se nadovežem na prethodni vlastiti unos.

Naime, jučer sam prokrvarila pa me zanima da li je moguće da se radi o krvarenju uzrokovanom pilulom o kojem su pisale mnoge korisnice (a koje ja nisam imala odmah nakon popijene tablete) ili je pak veća mogućnost da je nastupila menstruacija iako nekoliko dana prije uobičajenog datuma ili kako ste već rekli da je postojiala mogućnost kašnjenja iste. Inače, jedino što primjećujem je možda manja količina nego inače.
Zahvaljujem.

Prethodni unos je glasio:
Poštovani,
nakon čitanja većine unosa na ovoj temi, htjela bih Vas pitati pa da mi možete odgovoriti s obzirom na moju situaciju.
Naime, dečko i ja smo imali odnos u noći 31.10. i koristio se prekinutim snošajem, no, unatoč tome nije bio siguran da li je prekasno "reagirao i izvadio" spolovilo (znam da zvuči neodgovorno). Upravo iz tog razloga, moja panika je bila na vrhuncu pa smo otišli na hitnu gdje su mi dali Escapelle koju sam popila maksimalno unutar 3 sata nakon odnosa. Kad sam popila tabletu, bilo mi je malo mučno, ali mi je ginekolog rekao(a piše i u uputstvima) da ukoliko ne povraćam u roku 3 sata nakon popijene tablete da je sve oke. Nakon toga, par dana sam osjećala tupu bol u donjem dijelu trbuha(kakvu imam prilikom 1. dana menstruacije), no i ta je bol nestala do danas. Ali, krvarenje uzrokovano tabletom mi se nije još dogodilo.
Inače, zadnja menstruacija je započela 20.10. i trajala je 5 dana, prosječno vrijeme ciklusa je 29 dana, dok je zadnji trajao 31 dan. Molim Vas, da li imam razloga za zabrinutost?
Unaprijed zahvaljujem.

Poison_Ivy

Zaboravila sam napisati da sam imala identične bolove u donjem dijelu trbuha kao i prilikom svake menstruacije, ali ono što me zabrinjava jest stalna potreba za mokrenjem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom radi se o menstrualnom krvarenju.

merida123

Pozdrav! 14.11. Smo ja i djevojka imali spolni sa kondomom, gdje sam ejakulirao u njega, te sam nakon 15 minuta usao u nju 2-3 puta s time da sam samo prije obrisao spolovilo maramicom, pa me zanima dali je potrebno uzeti tabletu za dan poslije, pošto je bila u plodnim danima. Ciklus joj je 28 dana, s time da je zadnji puta puta kasnila 2 dana. Zadnja mjesecnica je bila 30.10. Puno hvala na odgovoru!

merida123

Da se nadovezem na prethodno pitanje, odnos je bio 14.11 oko 22h.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom je mala, no neka uzme pilula za dan poslije da budete sigurni.

Postovani doktore

Ciklusi su mi jedno vrijeme bili nerdovni, pa po savjetu lijecnika sam pijla 5 dana Dabroston tablete prije ocekivane menstr. Prestala sam ih piti prije 5 mj i zadnja dva mjeseca sam opet pocela jer zbog jakih menstrualnih bolova i poslovnih putovanja mi je jako bitno da mi mesnt bude na vrijeme .Vec godinu dana cilusi su otprilike redovni 30-34 dana.
zadnja menst je bila 31.10. a prije toga 28.09. Juce sam osjetila bolove u grudima i danas takodje, kao da cu dobiti a naravno nije vrijeme. jako me bole me na dodir.
Zanima me da li ti bolovi mogu biti od Dabrostona ili je mozda nastupio period ovalucije? Cula sam da i tada grudi mogu da bole? Odnose nisam imala ali sam imala intimnije dodire sa deckom ali nije bilo svrsavanja..
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je od dabrostona. Ne brinite.