Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ma kakva trudnoća. Nije bilo ejakulacije i popila je postkoitalnu pilulu. Dakle neće doći do trudnoće.

kikiriki124

Znam da je skoro ne moguce,al nismo sigurni koliko smo obrisali,proslo je oko 45 minuta nakon prvog odnosa
I danas je stomak bolio u donjem dijelu tj. sa donje lijeve strane i osjeca nadutost u tom dijelu kao natecenost

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam, ne moram se ponavljati.

zelka

Postovani,

Ukratko cu opisati situaciju.
Naime, nakon uzimanja 5. tbl iz pakovanja (Logest) doslo je do povracanja, 3 i po sata nakon uzimanja tbl. Nisam popila dodatnu tabletu i imala sam nezasticen odnos 4 dana nakon toga.
Da li trebam da popijem pilulu za dan poslije?

Unaprijed zahvalna,
Pozdrav

zelka

Postovani,

Ukratko cu opisati situaciju.
Naime, nakon uzimanja 5. tbl iz pakovanja (Logest), doslo je do povracanja, 3 i po sata nakon uzimanja tbl. Nisam uzela dodatnu tabletu i imala sam nezasticen odnos 4 dana nakon toga.
Da li trebam da popijem pilulu za dan poslije?

Unaprijed zahvalna,
Pozdrav

Boki91

Postovanje moje pitanje nema bas veze s pilulama za dan poslje ali moram pitati. Znacii ovako cura i ja smo se malo 'igrali' i usao sam par puta u nju ali samo s vrskom penisa. E sad moje pitanje je kolika je sansa za trudnocu nusam ejakulirao nit sam bio ni blizu ejakuliranja tako da rijeci o predejakulatoru isto padaju u vodu. Samo me zanima ima li ikakve sanse za trudnocu? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zelka, trebate.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Boki prema opisanom neće doći do trudnoće naravno.

zelka

Hvala Vam na odgovoru. Imala bih jos par pitanja, ako je to ok.
Da li sam zakasnila, tj. koliko je smanjena ucinkovitost ako sam popila pilulu nakon 50 sati? Isto tako, logest sam popila danas u 17h, a ovu pilulu u 23h, ne znam je li to ok. I da li nastavljam da pijem logest tbl kao i do sad?

Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dalje logest do kraja.

dinodinamit

Pozdrav. Zanimalo bi me da li je moguce da moja cura zatrudni ako smo jucer imali odnos bez zastite a ona ima ciklus svakog 15. u mjesecu sto znaci da je od 1. do 5. plodna i sad me zanima da li je moguce popiti pilulu nakon 35 sati i da li se moze kupiti u ljekarnama bez recepata. Hvala unaprijed

sloncica

Postovani,

Uzela sam pilulu za dan poslje cetvrtog dana ciklusa na 11.07 nakon 15 i pol sati od rizicnog spolnog odnosa. Bila sam tada u Makedoniji i tamo sam uzela Norlevo jedino samo to imaju tamo. Nakon uzimanje pilula nija bilo nikakvi mucnina i tegoba. Nakon 9 dana posle uzimanje javilo se blago krvarenje ali to je bilo vrlo malo, u tokom noci nije bilo nista, tek naredno jutro isto taka malo. Nakon toga nije bilo nista, se do prosle nedelje kad su pocele da me bole grudi bas onako kako za pred da dobijem mestruaciju. Te bolove prestale nakon par dana i pocele su grude da mi oticaju isto kako pred dobijanje. Pre dva dana su mi grudi u normalu, ni me bole, ni gi osjecam tako kao oticani. Sad osecam bolove u donejem delu trbuha vec dva dana. Hocu da ve pitam dali se moje tjlelo priprema za mesecnicu ili za trudnocu ako pilula nije bila uspesna? . Da napomenem da imam redovam ciklus 28-30 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dinodinamit ako nije bilo ejakulacije ne treba pilula. Može bez recepta.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sloncica uskoro će vam doći menstruacija.

dinodinamit

Imam jos jedno pitanje. Ako ona dobije menatruaciju 15.8 a odnos smo imali 8.8 je to znak da nije trudna ili bi trebali napraviti test trudnoce. I nakon koliko se sati najkasnije moze uzeti pilula.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Do 72 sata nakon odnosa. Test nek napravi tek ako joj bude kasnila menstruacija.

macic113

Poštovani,posljedna menstruacija bila je 22.7-26.7, sljedeću bi trebala dobiti 19.8, i prema tome ovulacija je trebala biti 5.8, naime 10.8 tijekom odnosa,kondom je skliznuo i sada nisam sigurna jeli nešto od toga završilo u meni. Može li se prema podacima za ovulaciju koje sam navela uzeti pilula za dan poslije jer sam čitala da ona nakon ovulacije ne pomaže,i jeli moguće da ovulacija jos nije nastupila unutar 5.8-10.8, tako da sam sada u priličnoj panici.Zahvaljujem

macic113

I samo da jos napomenem,imam vec 2 dana unazad blage bolove u donjem dijelu trbuha,znaci poceli su prije odnosa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite pilulu za dan poslije.

dinodinamit

Pozdrav. Imao sam odnos s djevojkom pred tri dana i imali smo nezasticeni odnos i nismo sigurni da li je na vrijeme izvaden a ona je danas dobila menstruaciju. Da li je to znak da se nemoramo vise brinut o trudnoci ?