Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Barbara205

Zahvaljujem, no hoce li mi mjesecnica kasniti ili bi trebala doci u normalno vrijeme?

annaanna1234

Poštovani,

u kolovozu ove godine popila sam pilulu za dan poslije. Nakon popijene pilule, menstrualni ciklus mi se poremetio.
U rujnu menstrualni ciklus mi je trajao 20 dana(inače traje 30 dana) te sam u 14. listopada ove godine imala čudno krvarenje(smeđčkasti pa svijetlocrveni iscjedak) koji je trajao 4 dana. Redovitu menstruaciju sam trebala dobiti 28.10., no međutim i nakon 7 dana očekivana menstruacija nije stigla. Naravno, imala sam simptome PMS-a prije očekivane menstruacije. Postoji određeni rizik od trudnoće. Ali, test za trudnoću sam napravila 29.10 i 30.10. te je bio negativan.
Da li je moguće da je navedeno krvarenje bila menstruacija?
Molim Vas da mi savjetujete što da dalje napravim. Trebam li ponoviti test za trudnoću i/ili izvaditi hormone?

Unaprijed hvala na odgovoru.

ivonek10

Postovani!

Zadnja menstruacija mi je bila 18.10. spolni odnos je bio 29.10. odmah nakon odnosa oko 45 min poslije sam popila pilulu ellaone. Inace mi menstruacije nisu redovite kasne mi 3 do 5 dana. Zanima me kada mogu ocekivati sljedecu i da li imam razloga za brigu?

Hvala unaprijed

ivonek10

Zaboravila sam reci racunala sam i kad sam popila nisu bili plodni dani, ali Vi bolje znate.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Barbara vjerovatno u očekivano vrijeme.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivonek i te kako su bili plodni dani. Menstruacija može kasniti do tjedan dana. Ako kasni više od toga napravite test na trudnoću.

ivonek10

Al svejedno moze pilula djelovati posto je popijena tako brzo poslije odnosa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djelovat će.

caz10

Bok, moze li doci do trudnoce ukoliko sam samo 4-5 puta penetrirao u curu i penis odmah izvadio van , ali s tim da smo imali spolni odnos oko 30 minuta prije tog, uz mogucnost da su bili plodni dani.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je jako mala.

bubica122

Hvala na odgovoru. Znaci li to da nemam razloga za brigu ? Hvala unaprijed

Darkoo235

Doktore,evo mene opet ..
Da sumiram priču,možda nekome pomogne kad bude guglao.
Imali odnos 24.10. a trebala je dobiti 8.11. (bili su polodni dani)
Tokom odnosa kondom je pukao i ejakuirao sam u nju.
Nastala je panika,otišli smo u toalet i to brzo isprali...zatim trk u apoteku.
Uzela je Ellaone tabletu u roku od pola sata.
Nakon toga imali smo dvije stresne sedmice čekajući hoće li dobiti.
I evo jutros meni zvoni telefon,zove ona sa dobrim vijestima.DOBILA JE !
Ni jedan jedini dan nije kasnila,a ni uranila.
Nadam se da će moje iskustvo nekome pomoći,nemojte samo izgubiti nadu.

Doktore,da li je potrebno da ona sad radi test ?
Prošlo je dvije sedmice nakon uzimanja pilule,danas je trebala dobiti(dobila je) i sve je popraćeno bolovima u stomaku. (Inače je boli stomak kad dobije)
Što znači da je menstruacija.
Hvala vam na savjetima. big-smile

Dejan Šakoronja, dr. med.

Darko ne treba test ako je dobila menstruaciju.

Darkoo235

Ma sad je sebi umislila da ima tu kao "Lažnu menstruaciju,ovo je pravo za izluditi ...
Uradiće test,samo da se uvjeri.Ubijeđujem je da joj je to prava menstruacija,jer danas treba dobiti i da nije trudna .

babylips83

Poštovani,

Imala sam odnos sa kondomom sa dečkom, i svršio je u mene ali sam primijetila da je kondom malo spao. Dno kondoma je bilo van mene, samo se malo podigao. Kolika je sansa da sperma procuri duz penisa iz kondoma, koji je bio ispravan, nije nigdje pukao? I kolike su sanse da sam trudna? To je bio 15. Dan ciklusa a dobijam na 26 dana. Bas sam u panici.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Darko nemojte više. Dosta sam vam odgovarao. Vrtimo se u krug. Pustite druge.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Babylips prema opisanom neće doći do trudnoće.

makarenko120

poštovani,
zadnju menstruaciju sam imala 08.10. međutim 18.10. je tokom odnosao pukao kondom, prilikom čega je sva tečnost završila u meni, sutradan sam otišla kod ginekologa i dobila ellaone, koju sam popila u roku od 24h. Ali menstuaciju sam trebala da dobijem prije 5 dana, ali još ništa, pa već počinjem da brinem. Molila bih za mišljenje. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte još dva tri dana . Ako ne dođe napravite test.

ivonek10

Evo opet ja. Naime sutra trebam dobiti menstruaciju i imam iscjedak bjelkasti, a uvijek ga imam pred menstruaciju. Znaci da nemam razloga za brigu i da ce doci? Koje je Vase misljenje?
Hvala