Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

ivonek10

Sad malo prije mi je bio gust, proziran i bez mirisa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mislim ništa. Odgovorio sam vam što mislim o vašem problemu u prijašnjim postevima. LP.

violeta3

decko i ja imali smo nezasticen spolni odnos,dan nakon ovulacije, nije svrsio u mene ali sam u strahu. ako popijem ellaone pilulu mogu li sprijeciti trudnocu?

violeta3

postovani, hitno vas molim za odgovor. decko i ja smo imali nezasticen odnos dan nakon ovulacije, nije svrsio u mene ali sam u strahu, ako popijem ellaone pilulu mogu li sprijeciti nezeljenu trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete je uzeti, no ako nije ejakulirao ne vidim potrebu.

Nataa

Postovani, imala sam odnos prvi dan menstruacije i decko je ejakulirao u mene, da li je moguce da sam trudna, a inace sam posle 20 sati popila escapelle? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

>NIste trudna i niste ni trebali uzeti pilulu za dan poslije.

ivonek10

Oprostite sto gnjavim opet, ali me zanima dal su plodni ili neplodni dani 4 dana nakon sto zavrsi menstruacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gleda se na godišnjoj razini i ovisi o redovitosti ciklusa i dužini ciklusa. Ako menstruacija traje 5 dana a odnosa imate nakon 4 dana tada već u kraćim ciklusima nastupaju plodni dani.

ivonek10

Duzi su ciklusi oko 31 dan, a menstruacija traje 7 dana.

ivonek10

Znaci menstruacija je pocela 18. zavrsila 25. a odnos je bio 29. pa me zanima dal su to plodni ili neplodni dani?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Plodni dan.

ivonek10

Jel onda pilula popijena prije ovulacije?

nadja999

Kao prvo htjela bi da pohvalim ovaj forum! Kod mene se sporni odnos dogodio u petak na subotu tj. 20-21.11. , zadnju menstruaciju sam imala 8.11. razmak izmedju zadnje tri je 26, 26, 29 stalno su redovne i traju 5-6 dana. Tada mi je bio 14 dan od ciklisa i prema kalendaru petak dan ovulacije ( koliko je vjerovati tom kalendaru)! Tabletu ellaone sam popila 10h nakon odnosa, nisam imala nikakve nus pojave od tad mi se pojavio samo zuckasti iscjedak i imam bolove po dnu stomaka nisu jaki, do danas nisam isla na wc a danas je stolica cudna. Mene zanima ta tableta kako ona djeluje nisam to nikada pila, a procitala sam tonu razliciti komentara, da li moze djelovati ako je prosla ovulacija? Ako ne dodje do ti krvarenja koje izaziva ta tableta jel to znaci da nije djelovala? Da li vam moji simptomi nesto govore dal je ta tablata djelovala ili ne u mom slucaju znam da nista nije 100% sigurno? Nisam pristalica tih tableta ali u mom slucaju mislim da je bila neophodna! Hvala Vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivonek, prije svakako.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nadja pročitajte forum o piluli za dan poslije. TAmo ćete naći sve odgovore da se ne ponavljam.

nadja999

Procitala sam ih skoro sve. Hvala u svakom slucaju! Mozete li mi samo odg, da li se bol u donjem djelu stomaka i taj iscjedak moze povezati sa tim da je tableta djelovala ili pak mora doci do krvarenja? I ako je zadnja menstruacija bila 8.11. a zadnaj tri ciklusa su 26, 26, 29 traju 5-6 dana da li je tacno da je ovulacija bila 21.11.?

ivonek10

Posto je popijena prije ovulacije trebala bi djelovati, a zasto mi kasni menstruacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nadja kad je točno bila ovulacija ne možemo znati. Zasigurno je djelovala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivonek uz pilulu za dan poslije menstruacija može kasniti do tjedan dana.