Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

ivonek10

Evo uz negativan test danas sam i dobila menstruaciju. Hvala Vam doktore na strpljenju i svim odgovorima. Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

LI NA

Poštovani,
Inače imam neredovitu menstruaciju, koristila sam tablete Duphaston do prije nekoliko mjeseci. Prošla mi je menstruacija bila normalna (bez korištenja tableta) od 5.11. - 10.11. Ovaj mjesec menstuacija je izostala, a na predviđeni treći dan menstruacije imala sam nezaštićeni spolni odnos. Dečko nije svršio u mene i nije bio blizu vrhunca, no svejedno menstruacija je nastavila kasniti i imam veliki strah od trudnoće.
Da li je moguće da ostanem trudna (s obzirom da ne znam točne dane ovulacije) i ima li potrebe za tabletom za dan poslije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći.

elma.1234

Danas mi je 6-ti dan menstruacije ( inace traje 7 do 8 dana ) imala sam spolni odnos a kondom je pukao. Poslije odnosa menstruacije vise nema. Na isti proces sam vec jednom zatrudnila tako da znam da je moguce , interesuje me da li su tablete " za dan poslije " sigurne i koliko kostaju odp?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Oko 200 kuna koštaju. Pročitajte topis o piluli za dan poslije.

Nesa1234

Postovani doktore,
Pre skoro 2 nedelje sam vam pisao o sledecem problemu: "
2-3 dana nakon kraja menstruacije imao sam nezasticeni seksualni odnos sa devojkom. U roku od 12 sati popila je Escapell pilulu za dan posle i nije imala nikakvih nuspojava, osim sto ju je stomak malo boleo. Juce je primetila braon iscedak (11. dan nakon nezasticenog odnosa), i grudi (bradavice) je bole na dodir par dana i ima bol u donjem delu stomaka na trenutke (bol brzo prodje). Da li je to posledica pilule ili je trudna? Treba da dobije za 8-9 dana. " i napisali ste da je posledica uzete pilule. Problem je sto joj sada kasni vec 5 dana, 2-3 puta je imala osecaj da ce dobiti ali nije. Da li je to normalno ili treba da poseti ginekologa (ima 17 godina, frka je da kaze mami da je mozda trudna)?

Srdacan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može kasniti do tjedan dana. Nek pričeka još koji dan da nastupi.

caz10

Postovani, zanima me je li ikako moguce da je cura ostala trudna ako smo imali nezasticeni spolni odnos i svrsio sam u nju , ali je dobila menstruaciju prekjucer, a jucer smo imali spolni odnos.Inace su joj ciklusi uglavnom pravilni.

Dejan Šakoronja, dr. med.

U toj situaciji trudnoća nije moguća.

Veco u problemu

Molim Vas odgovorite mi što prije! sad
Imao sam odnos sa curom i osjetio sam da ću brzo doći do orgazma. Da bi produljio vrijeme odnosa otišao sam u toalet i ručno došao do orgazma. Nakon toga sam obrisao spolovilo 3 puta i 5 minuta poslije sam imao normalan sex sa curom. Kada sam osjetio da ću doći do orgazma ispraznio sam se izvan nje.
Moje pitanje je: može li ona zatrudniti svejedno jer je prije možda ostalo sperme i trebam li joj kupiti pilulu za dan poslije??
Molim Vas odgovorite što prije velika je panika
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom takvim odnosom koji je opetoan postoji no nije velik.

pegy3

koliko vremena mora proc od popijene pilule do konzumacije alkohola a da alkohol ne poremeti djelovanje pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne možete konzumirati alkohol i pilule jer se potencira toksičnost na jetru. Ne interferiraju u učinku.

caz10

Imao sam odnos sa curom danas ujutro i pukao mi je kondom ,ali nisam odmah primjetio da je pukao ,vec sam primjetio za minutu /dvije . Nije bilo ejakulacije i po racunu bi danas bas trebala biti ovulacija. Kolike su sanse za trudnocu i ukoliko uzmemo day after pill sutra hoce li ona djelovati posto danas treba biti ovulacija?

antonela1

Poštovani,

Imam par nedoumica, znam da su šanse jako male, ali zanima me stručno mišljenje.
Mjesečnica mi je završila 29.12. Odnos smo imali 31.12. oko 22h. Jako se pazimo, koristimo zaštitu
svaki put i uz to nikad ne svršava unutar. Tako smo i ovaj put, skinuo je kondom i svršio izvan. Bilo mu je sperme po rukama i spolovilu i po mojim rukama. Detaljno smo se obrisali vlažnim maramicama više puta. Nakon sat vremena opet smo stupili u seksualne odnose, naravno sa kondomom. Svršio je izvan mene. Je li moguće da je negdje ostalo sperme( na rukama, spolovilu) nakon prvog puta pa se preneslo na novi kondom koji smo stavili? Često smo ovako prakticirali, sve je bilo u redu. Mjesešnice su mi jako redovite, nikakvi problemi. Vjerojatno paničarim bez razloga, ali pošto su mi tada bili plodni dani, malo sam zabrinuta. Još uvijek stignem popiti pilulu za dan poslije, ako je potrebno.

Unaprijed hvala na odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Caz10 ako ste sigurni da niste ejakulirali niti je bilo možebitnog predejakulata onda ne treba pilula za dan poslije.
U protivnom i ako niste sigurni bolje da je uzme.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Antonela prema opisanom sve je u redu i ne treba pilula za dan poslije. Drgao mi je da se ponašate spolno odgovorno

nesigurna_djevojka

Pozdrav!
Da li je moguce da sam trudna ako sam u plodnim danima imala odnos i kondom je u jednom trenutku skliznuo i zavrsio u meni,izvadili smo ga odmah i prekinuli odnos.Nije doslo do ejakulacije i sve je bilo suho...no brinu me plodni dani i sada 2 dana poslije odnosa osjetim bol u donjem dijelu trbuha povremeno i imam iscjedak(mislim da su to normalni simptomi ovulacije,ali strah me)... Hvala.

antonela1

Zahvaljujem se na odgovoru. Lijepi pozdrav happy