Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Lajne.4

Dobra večer poštovani,
Imala sam nezaštićen odnos sa dečkom sinoć,a zadnju menstruaciju od 1. do 7. otprilike ovog mjeseca. Prije sat vremena sam uzela ellaone tabletu. Zanima me da li je ona učinkovita iako bi trebalo da je ovulacija prošla? Da li bih ipak mogla ostati trudna i koliko je ostalo tog rizika otprilike?
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće.

nesigurna_djevojka

Pozdrav,sinoc sam imala spolni odnos,a danas mi je 14.dan ciklusa,tijekom odnosa nam je pukao malo kondom,i odmah je primjetio i izvadio,nije doslo do ejakulacije,nije bio ni blizu,da li da se brinem? I mali dio sto je pukao nasao je na kondomu,nista nije u meni ostalo. Da li mi treba pilula?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije onda vam ne treba pilula za dan poslije. U svim ostalim okolnostima te ako niste sigurna uzmite pilulu za dan poslije.

nesigurna_djevojka

Sigurna sam da je nije bilo,hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Dosadna Masa

Postovani,
odnos sam imala nocas i decku je pukao kondom. Pijem primolut nor jer bolujem od teskog oblika endometrioze. Da li smijem popiti pilulu jutro poslije obzirom da pijem gore navedene hormone?
hvala
lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smijete.

nesigurna_djevojka

pozdrav
22.12 , 15.1 sam imala menstraucije..a prije 2 tjedna sam imala odnos i kondom je malo pukao ali nije ni blizu ejakulacije bio i odma smo prekinuli odnos..ali ja sam bila u plodnim danima a evo sad je 12. i strah me je zasto ne dolazi... molim savjet ? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

O uzrocima izostalnka pročitajte u prijašnjim postevima. Napravite test, no prema opisanom ne bi se trebalo raditi o trudnoći.

nesigurna_djevojka

pozdrav
imala sam odnos i ne znamo kad je tocno pukao kondom ..decko je svrsio kad je izasao iz mene par sekundi nakon i brine nas sto ako je ostalo nesto posto mi je 11. dan ciklus
da li je potrebna tableta za dan poslije?
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da uzmite pilulu za dan poslije.

nesigurna_djevojka

da li je danas prekasno da ju popijem sto ako je vec prosla ovulacija? ciklus mi traje 25-27 dana a danas mi je 12.dan

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pustite to da li je bila ili nije ovulacija. Ne oklijevajte nego je uzmite.

nesigurna_djevojka

odlucila sam ju ne popiti,jer nije u meni svršio,tako da,kakvo je vaše mišljenje o tome?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rekao sam vam svoje mišljenje, no vi postupite kako želite.

marijana-sb

Postovani, molim Vas hitan odgovor. Uzimala sam Logest skoro 4 godine i po preporuci svog ginekologa sam krenula u pauzu od 3 mj, zadnja mjesecnica mi je bila 22.2., sada 24. na 25.3. sam imala spolni odnos i partner mi je ejakulirao po vagini, znaci, nije unutra, ali je vani. Znaci to se dogodilo prije otprilike 5h, zanima me dali trebam uzeti hitnu kontracepciju s obzirom da ne znam kad su mi plodni dani i ako trebam dali da uzmem Logest 5+5? Hvala

djsaki

Postovani,
Poslednju mesecnicu imala sam 19.2. - 22.2. Nezasticeni donos 28.2. i nakon par sati popila escapelle pilulu. Izazvano krvarenje usledilo je nakon 6 dana u trajanju od 4 dana.
Mesecnica mi kasni vec 5 dana, u odnosu na poslednju regularnu, ne racunajuci izazvano krvarenje. Trebam li racunati novu mesecnicu sada od datuma izazvanog krvarenja ili po starom?
Imam bolove u grudima i donjem delu stomaka, kao pred mesecnicu, ali se bojim da to mogu biti i rani simptomi trudnoce?
Trebam li se brinuti ili je ovo normalan sled nakon pilule?
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

djsaki uskoro trebate dobiti menstruaciju i od tada računajte novi ciklus.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marijana prema opisanom ne treba dodatna zaštita.