Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Tomac543

Postovani, 24.3 moja djevojka i ja smo imali spolni odnos bez zastite i nekoliko trenutaka prije osjeta ejakulacije prekinuli smo odnos no nisam siguran da li sam mozda nesvjesno ejakulirao jer nisam osjetio. Nakon toga smo se uspanicili i popila je ellaone 19 sati nakon odnosa, do sad nije imala nikakve nuspojave niti krvarenje ili nesto slicno. Jesmo li izbjegli trudnoću i koliko je ona moguca?
I bila je po nekoj njenoj aplikaciji u plodnim danima, 14 dan u ciklusu. Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće jer nije bilo ejakulacije a i uzela je pilulu za dan poslije.

Tomac543

Iako vise nisam siguran da li je došlo do ejakulacije, no ako je doslo kojim slucajem da li je moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tada šansa postoji no mala je jer ste uzeli pilulu za dan poslije.

Tomac543

No s obzirom da je popila pilulu i da je ejakulata najvjerojatnije bilo jako malo, mozemo reci da smo sigurni?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jako su male ali ništa nije stopostotna zaštita.

Tomac543

Znači ellaone bi trebala vjerovati iako je ovulacija pocela?

Tomac543

Mislim ni sam vise nisam siguran da li je ovulacija pocela, ali dan odnosa 24.3 bio je 14 dan u ciklusu (po njenoj aplikaciji na mobitelu pocetak plodnih dana) i nakon 19 sati popijena je ellaone, nije bilo nikakvih nuspojava od onda.
Ispričavam se sto toliko gnjavim ali mene osobno je uzasno strah

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Vrtimo se u krug.LP

mondo365

Postovani,

imam jedno pitanje. Prvi puta pijem kontracepcijske pilule, Trinovum, popila sam prvu tablicu i sada sam u danima pauze. Danas je 4.dan nakon zadnje tablete, ja jos uvijek nemam pravu menstruaciju. Imala sam samo nekih 5 kapljica i nakon toga smedkasti iscjedak. Trebam li se mozda zabrinuti? Pilule sam pila sasvim redovito.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate brinuti. Nastavite s novim blisterom nakon sedam dana pauze.

caz10

Postovani,

Djevojka i ja imali smo odnos prekinutim snosajem , a taman su bili dani oko ovulacije te je nakon oko 22 -23 sata popila pilulu ellaone . Nakon jedno 4 dana smo opet krenuli imati odnos nezasticeni, ali to je trajalo svega 10-20 sekundi te sam ga izvadio i kada sam izvadio penis na njemu je bilo nesto kao sperma , ali nisam ejakulirao pa me zanima sto bi to moglo biti . Je li to predejakulat ili je mozda moguce da je to od nje . Je li moguce da je to sperma ? Postoji li sansa za trudnoca i ako postoji kolika je ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je sluz. Prema opisanom neće doći do trudnoće.

Tomac543

Pozdrav,
Vidjeli ste u postovima malo iznad nasu situaciju pa vam ne moram previse govoriti, popijena ellaone 3-4 dana prije ovulacije, bez simptoma. No medutim nakon svega toga djevojci kasni vec 6 dana, rekla je da joj inace zna kasnit 3-4 dana i da osjeti po grudima da bi trebala dobiti uz jos neke simptome menstruacije, dali ima razloga za brigu?

Sila5

Postovani, dali trebam uzet tabletu za dan poslije, imam nerediviti ciklus, zadnje dvije menstruacije su bile 14.02 te 20.03, ovu bi trebala dobiti sad jer vidim po grcevima u stomaku i prsima da je pitanje dana kad cu dobiti ali zbog neredovitog ciklusa ne znam tocno kad. Pitam za tabletu jer smo partner i ja sinoc imali nezasticeni odnos, nije ejakulirao u mene ali nas je strah da je mozda ipak doslo do malo istjecanja sjemena unutra, nismo sigurni ali opet bi htjela provjeriti dali ima mjesta za strah od trudnoce?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tomac odgovorio sam vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sila uzmite pilulu za dan poslije .

Korisnicko01

Je li mogucnost trudnoce prilicno smanjena u slucaju kada se u plodnim danima nakon odnosa sa prekinutim snosajem popila pilula za dan poslije nakon 12 sati? LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako.

Milos731

Poštovani,

Hitno mi treba pomoć. Sinoć sam sa devojkom imao odnos i svršio sam u nju, što je najgore plodni dani su.. Da li će escapelle pomoći?