Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

spenki

Postovni, imao sam nezasticeni spolni odnos s djevojkom 24.5. ,zadnja menstruacija joj je trajala od 14.5. Do 21. 5. Nisam svrsio u rodnicu no izvadio sam ga u posljednjem trenutku.ona je iduci dan popila ellaone tabletu.mjesecnice joj traju oko 30 dana s tim da je prosla bila nesto kraca a inace kada joj je jedna kraca druga dodje kasnije.zanima me postoji li mogucnost trudnoce jer po kalendaru joj je to bio neplodn dan.mora li doci do krvarenja od tabkete?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće ako je neplodan dan i nije bilo ejakulacije u rodnici.

spenki

Dakle bio je to zadnji neplodno dan tocnije 6 dana do ovulacije po kalendaru.sto ako je malo sperme iscurilo u rodnicu? Postoji li sansa z trudnocu s obzirom na sve i na to da je popila tabletu pa bi ovulavija trebala bit odgodjena. Niste mi odgovorili mora li doci do krvarenja poslje uzimnja tablete?hvala jos jednom

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mora doći do krvarenja nakon pilule. Prema opisanom ne bi trebalo doći do trudnoće.

spenki

Djevojka se vec dva tri dana zali na lagane bolove u stomaku i pomalo je naduta. Jeli to normalno? Dali je to nuspojava ellaone tablete? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od pilule je .

spenki

Djevojka je jucer navodno dobila. Iako je trebala dobiti tek za nekih 7 dana. Moze li uraniti od tablete? Dali je to normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje je od pilule. Menstruacije će doći u očekivano vrijeme ili uz kašnjenje par dana.

spenki

Jeste li sigurni da je od tablete jer je tabletu popila prije 2 tjedna a krvarenje nastupa za nekih 7 dana inace. Ona kaze da je sve kao i kad normalno dobije. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se poklopilo krvarenje od pilule i menstruacija. Prema opisanom ne trebate brinuti.

Minika

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala 02.6. Ciklus mi traje 28 dana. Juče, 14.06 sam uzela escapelle, nakon sat vremena, bila sam brza. Da li postoji šansa od onog čemu se najmanje nadam i šta na dalje mogu da očekujem? Da li je ovo za mene bio period ovulacije ? Molim hitan odgovor.

Minika

Nadovezala bih se samo na prethodna post. Već par sati osećam bol u stomaku kao kad treba da dobijem. Da li je takva bol karakteristična i za izazvano krvarenje, za koje se nadam da cu dobiti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Bol i smetnj koje imate su od pilule.

Minika

Poštovani,
ne mogu da pronađem Vas odgovor pa Vas molim da mi još jednom napišete. Ciklus mi traje oko 28 dana, nikad kraće, ali dešava se da mi nekad kasni u veoma stresnim periodima, mada retko. 12og dana od početka poslednje menstruacije sam imala odnos pri kojem je došlo do pucanja kondoma. Nakon sat vremena sam popila escapelle. Da li sam bila u plodnim danima i da li sam se na vreme zaštitila od neželjene trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam .LP

Jelenaaa1

Poštovani/a, menstrualni ciklusi su mi redovni na svakih 27 dana i traju 5,6 dana, međutim prošlog meseca sam dobila redovno 07.05. ali trajalo je 3 dana, posle toga sam dobila ranije 27.05. (a trebala sam 02.06. ) i trajalo je normalno 5,6 dana. Ovo sam vam napisala zbog računanja plodnih dana. Moj problem... 12.06. sam imala odnose s momkom i koristili smo kondom, međutim pukao je on je ejakulirao u meni, kad smo shvatili da je pukao odmah je otišao i kupio tabletu Escapelle i ja sam je popila posle pola sata, do sada nisam imala nekih reakcija,ni izazvano krvarenje, ni nista, jedino me zeludac boli sada posle 5 dana od tablete..... zanima me vaše mišljenje o mogućoj trudnoći i koliko je pouzdana ova tableta? Nadam se da ćete odgovoriti. Unapred zahvalna, S poštovanjem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Njenom uzimanjem smanjili ste mogučnost trudnoće na najmanju mjeru. No ništa nije stopostotna zaštita.

Minika

Poštovani, 14. 6. sam popila escapelle, a 19.6. sam dobila izazvano krvarenje. Nije obilno kao prava menstruacija, ali danas će se najverovatnije završiti. Ono što me zanima jeste da li je ovim krvarenjem šansa od trudnoće u potpunosti nestala, ili i dalje moram brinuti? Pozdrav

Minika

Ako dođe do izazvanog krvarenja, da li i dalje postoji šansa za trudnocom ili je u potpunosti nestala? S poštovanjem
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da nije nestala, jer to nije bilo menstrualno krvarenje.