Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

bokicaloknica3

Pretpostavila sam da sam sama sebi dala vec odgovor. Nego, da se proverim bolje. Sada je novitet da sam 5 dana nakon uzimanja pilule primetila male rozikaste tragove nakon toaleta, a onda sam otisla do grada i teretane i nakon dolaska kuci primetila ozbiljnije krvarenje, bas onakvo kakvo mi je kada dobijem. Znaci onako, linija na ulosku, nije kapi-dve. To je od pilule, je l' da? I znaci da je delovala? Da li mi preporucujete da radim laganije treninge (brzi hod po traci za trcanje, vezbe bez tegova itd) ili je bolje da mirujem tokom ovog krvarenja? I da li ce sledeca menstruacija da mi bude kad bi inace trebalo da bude (znaci 26-28. jula da dobijem) ili treba da racunam od danas 28-30 dana koliko mi traju ciklusi vec godinama happy Oprostite na smetnji i hvala vam jos jednom!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno možete vježbati istim intenzitetom. To nije menstruacija.
Menstruacija će vam doći 27-28-7 i od tada računate novi ciklus.

dada1979

Poz dokt.evo ja opet imam pitanje.Znaci da skrati.escapella 27.6. Izazv.krvarenje nije bilo.redovnu menst.trebala dobit 13.7 ja dobila 10.7. Prvi dan smeđjasti tragovi 2,3 dan normalno 4,5 dan opet samo u tragovima da bi jutros 6 dan ha opet prokrvarila.Sad samo jako uplasena sta se desava.inace menst.su mi redovne 4 dana i nesto u tragovima jos dan.Dok.sta bi ovo moglo bit?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje od pilule i menstruacija su se poklopili. Sve je normalno. poz.

dada1979

Hvala puno!Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Paničarka123

Poštovani
Zadnju menstruaciju sam imala 20.6 u trajanju od sedam dana i osmi dan jos samo truncica, imam redovitu menstruaciju..prvi put ssam imala spolni odnos sa deckom 29.6 i koristili smo kondom, zatim 10.7, 16.7 i 17.7 kada nam je pukao kondom i mislimo da se to dogodilo negdje pri kraju jer do tada nismo skuzili. Menstruaciju bi trebala dobiti danas ali nisam i mislim da neecu jer neemam nikakve simptome kao inace. Zanima me je li moguce trudnoca i da li bi mozda trebala popiti pilulu za dan poslje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobit ćete, ne treba pilula za dan poslije.

Minika

Poštovani, ja sam izazvano krvarenje dobila 19.06. Nakon toga rekli ste mi da očekujem menstruaciju u očekivano vreme što bi bio 30.06. međutim ja sve do danas nisam krvarila. Danas sam dobila, osećam i bolove iste kao i uvek. Da li je ovo sad definitivno znak da je trudnoća isključena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno su se to krvarenje i menstruacija poklopili pa će menstruacija doći odiv dana.

ellalotr

Zdravo,menstruaciju sam dobila 9.7.
17.7 sam imala nezasticen odnos,decko nije svrsio u meni ali ipak sam popila Escapell pilulu nakon 24 sata,ujutru sam se probudila i krvarila sam. Zatim ceo dan nije bilo nista do uvece opet sam pocela da krvarim. Dal je to normalno da odma isti dan krvarenje pocne ili treba da prodje nekoliko dana,i da li je tableta delovala?

Minika

Mozda me niste najbolje razumeli. Dakle izazvano krvarenje sam imala 19.06, a mesec dana kasnije 19.07. (tj. juce) sam dobila menstruaciju. Mislim da je malo manje obilna nego inače, ali bolove koje uvek imam- imam i sad. Zanima me da l je to normalno nakon escapelle i da li je konačno otklonjena mogućnost trudnoće? Hvala Vam najlepše na svim odgovorima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje nije od pilule za dan poslije.

Minika

Mozda me niste najbolje razumeli. Dakle izazvano krvarenje sam imala 19.06, a mesec dana kasnije 19.07. (tj. juce) sam dobila menstruaciju. Mislim da je malo manje obilna nego inače, ali bolove koje uvek imam- imam i sad.
Zanima me da l je to normalno nakon escapelle i da li je konačno otklonjena mogućnost trudnoće?
Hvala Vam najlepše na svim odgovorima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Ne radi se o trudnoći.

KsenijaL

Dobar dan!

Imala sam poslednju menstruaciju 27.06, odnos sa deckom sa imala 19.07 kada je kondom ostao u meni, sledeće jutro popila sam pilulu. Inače menstruacija mi je od 26-28 dana razmaka. Da li ima sanse da sam u drugom stanju? Kada bih trebala očekivati sledeću menstruaciju?
Unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće.

Didi21

Postovani,

Molim Vas za pomoc.
U ponedjeljak 25.7. sam imala spolni odnos s deckom. Koristili smo kondom, no kad je on svrsio shvatili smo da je doslo do puknuca. Iako uvijek koristimo zastitu, on svaki put izvadi prije nego treba svrsiti. I tako je bilo i sada, no osjetila sam da je dolje ostalo malo sperme. Brzo smo nazvali ginekolosku ordinaciju, te su nam rekli da moram popiti ellaOne tabletu. Popila sam ju u roku 30 minuta od kad se to dogodilo. Odmah nakon odnosa isla sam pod tusi i ispao je i drugi dio kondoma, u kojem je vjerojatno bilo to malo sperme, no mene je strah da ona nije usla u rodnicu tijekom tog tusiranja. Ciklus mi nije redovit, tako da nisam sigurna da li sam bila u ovulaciji, iako se nadam da nisam. Ako ce Vam ista pomoci menstuacije sam protekla par mjeseca imala ovako: 6.1., 3.2, 28.2, 31.3, 26.4., 25.5., 20.6. I 14.7.
Drugi dan od popijene tablete, 27.7. se pojavio pojacani iscjedak popracen krvlju, slaba glavobolja, umor, tu i tamo navale vrucine te povecan spolni nagon. Procitala sam da su to moguce nuspojave te tablete. Da li to znaci da ona djeluje i da nemam razloga za brigu? Te da li mi mozete reci da li sam tada bila u ovulaciji ili te, te da li postoji mogucnost trudnoce?

Unaprijed Vam zahvaljujem.
Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne možemo znati da li je došlo do ovulacije. Ne možete ništa poduzeti nego pričekati menstruaciju,.

bokicaloknica3

Poštovani, već sam pisala ranije, ali evo podsećanja radi, ciklusi su mi redovni na 29-30 dana, 28.6. poslednja menstruacija, 6.7. odnos koji je bio zaštićen i završetak se odigrao u kondomu koji je nije pukao, ali iz straha popijena escapelle 8.7. Izazvano krvarenje se desilo 13/14.07., bilo je po obimu i trajanju vrlo slično kao što mi je i prava menstruacija, možda za nijansu manje krvarenje, ali trajalo je 5 dana, kao što mi i traje menstruacija. Rekli ste mi da 27-28 7. bi trebala doći prava menstruacija ali evo nema je još uvek, osećam povremeno bolove u donjem stomaku, budim se noću oko 5 (a to mi se skoro uvek dešava u pms-u), grudi su nadražene, par puta u upotrebi toaleta videla sam male rozikaste tragove tokom brisanja, ali nema ničega konkretno da krene. Jeli ovo sve normalno? Čitam razna iskustva devojaka, nekima je kasnilo par dana, nekima mnogo više, ja se samo brinem jeli nema mesta panici, samo treba da sačekam menstruaciju sad? Hvala puno unapred happy