Kontracepcija

Qlaira

Eleonora5

Poštovana doktorice!

Pijem qlairu već 6 mjeseci, jučer navečer u 10 sati sam popila zadnju tabletu iz 6. pakiranja i još nisam dobila menstruaciju, a kako izgleda mislim ni da neće doći ovaj mjesec, pa sam zabrinuta. Čitala sam u uputama da je moguće da menstruacija i potpuno izostane. Menstruacija mi obično dođe na zadnjoj ili predzadnjoj tableti, i to jako oskudno u obliku iscjedka, s tim da sam svaki mjesec imala probojna krvarenja, pa tako i ovaj. U početku je to bilo čak do 8 dana, pa se 5. mjesec pijenja smanjilo na 4 dana, a 6. mjesec pijenja je bilo 5 dana. Qlairu pijem zbog policističnih jajnika i zbog kontracepcije, uvijek popijem na vrijeme tabletu, najviše s 2 sata zakašnjena i to se jednom ili dva puta dogodilo, a odnos uvijek imam uz prekinuti snošaj. Isto tako sam za vrijeme tih probojnih krvarenja tj. prije osijećala simptome kao prije menstruacije-bolne grudi, trbuh me bolio..Bila sam kod ginekologa i opet mi je dao recept za qlairu, rekao je da počekam još mjesec-dva ako će se ta probojna krvarenja regulirati, jer sam i ja rekla da mi odgovaraju po svemu, nemam nikakvih nuspojava osim tih probojnih krvarenja. Molim Vas da mi odgovorite, imam li razloga za brigu zbog kašnjenja menstruacije tj. izostanka ovaj mjesec i po vašem mišljenu da li bi trebala preći na neke druge tablete s obzirom da ih isto tako pijem zbog policističnih jajnika jer nemam redovite menstruacije pa bi mi se to trebalo regulirati a ne izostati. Koje mi vi prepoučate?
Unaprijed Vam se zahvaljujem na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Pretpostavljam da ste mlađi i s obzirom na PCO prije bi Vam propisala Lyndinette ( idu na teret fonda) ili YAz. Što se tiče izostanka ne trebate paničariti, kao što ste i sami napisali zna se dogodit. Vi nastavite dalje i porazgovarajte s ginekologom o promjeni.

Eleonora5

Yaz sam pila prije qlaira tableta 6 mjeseci i isto sam imala svaki mjesec probojna krvarenja, a za Lyndinette sam pitala ginekologa i rekao je da su one još slabije od qlaire. yaz su mi isto po svemu odgovorale, nije bilo nikakvih nuspojava-povraćanja, glavobolja...osim tih probojnih krvarenja, s tim da su 5. i 6. mjesec pijenja bila kraća(neka 4 dana) za razliku od prva 4 mjeseca(kada su bila oko 7 dana), a menstruacija mi je došla svaki mjesec. Mislite li da bi bilo dobro da se opet vratim na yaz?

mimoza6626

Poštovana doktorice!

Dakle ovako. Pijem Qlaira tablete već godinu dana, i u tih godinu dana sam ih stvarno pila redovito svaki dan. U zadnje vrijeme sam imala nekih problema i na 19. dan sam zaboravila popiti pilulu, te sam ju popila idući dan ( oko 16 sati kasnije nego što inače pijem) te opet navečer redovito popila zaboraveći pročitati da bi trebala započeti sa novom kutijom. Taj dan mi se pojavilo smečkasto krvarenje i trajalo je dva dana. Sada sam na 23. tableti i mislim popitI ovu kutiju do kraja te napraviti pauzu. Zanima me samo da li je problem što sam nastavila sa ovom kutijom i da li bi trebala imati strah od trudnoće. Ovaj mjesec sam dva puta imala spolni odnos i to oba dva puta sa prekinutim snošajem. Zadnji odnos mi je bio 20.12 odnosno na 14. tableti. UNAPRIJED HVALA!!

Natalija Beljo, dr. med.

elenora 5 Da.
mimoza6626 Mirno spavajte , sve ok.

mimoza6626

U redu, hvala puno. Samo me zanima da li da očekujem menstruaciju kada bi ona trebala doći ili postoji mogućnost da onda zbbog onog krvarenja prije izostane?

Natalija Beljo, dr. med.

Doći će na kraju blistera.

mimoza6626

Evo, jučer sam popila zadnju bijelu tableticu i menstruacija nije došla... Međutim prije druge crvene tablete sam dobila blago krvarenje... dakle dan,dva ranije nego što je trebala doć menstruacija.. Može li se to smatrati menstruacijom? Nekako sam u panici iako se je dakle znalo i dosad događati da imam blago krvarenje.

Natalija Beljo, dr. med.

I to malo krvarenje je bilo mjesečnica.

tinica3008

poštovana doktorice,

pijem Qlaira pilule od 5 mjeseca prošle godine, i napokon mi je zadnjih 3 mjeseca menstruacija postala redovita i uvijek sam ju dobivala na istoj piluli na kraju kutije. sada sam već započela novu kutiju, i iako sam redovito pila uvijek pilule, nisam dobila menstruaciju, pa čak niti mali smečkasti iscjedak. da li je to normalno ili postoji šanse za trudnoću?? (s tim da uvijek koristimo kondom još uz sve)

hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ako se ne pojavi nakon blistera koji sad pijete javite se ginekologu.

tinica3008

poštovana doktorice,

danas sam trebala popiti pilulu broj 8 za pilulu, a umjesto toga sam zabunom popila pilulu broj 9 za nedjelju. što da radim? kada da popijem pilulu broj 8? koju da popije sutra?
pretpostavljam da sada nije siguran spolni odnos bez dodatne kontracepcije

hvala

andrea86

postovana doktorice!

pila sam yaz 9 mjeseci i prešla na Qlairu jer sam od Yaza imala probojna krvarenja. dosad nisam imala nikakvih problema ali sad mi je treća kutija Qlaire i od 14.tablete imam tamnosmeđi iscjedak ( a danas mi je 23.). Da li je to normalno ili ću opet morat mijenjat kontracepciju? (pijem ih uredno svaki dan)

Unaprijed hvala!

andrea86

postovana doktorice!

pila sam yaz 9 mjeseci i prešla na Qlairu jer sam od Yaza imala probojna krvarenja. dosad nisam imala nikakvih problema ali sad mi je treća kutija Qlaire i od 14.tablete imam tamnosmeđi iscjedak ( a danas mi je 23.). Da li je to normalno ili ću opet morat mijenjat kontracepciju? (pijem ih uredno svaki dan)

Unaprijed hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Popijte 8 i nastavite dalje po shemi.

Jinny_Joe

Poštovana doktorice,

Pročitala sam postove u ovoj temi, ali nekako sam sigurnija ako i sama pitam. Uvijek na vrijeme pijem pilule, sad već 3. pakiranje. Danas sam popila 8. tabletu i kako sam malo prehlađena sam nakon 2,5h imala blagi proljev. Zadnji nezaštićen spolni odnos je bio prije dva dana, bez ejakulacije u rodnicu. U uputama se preporučuje da popijem iduću tabletu, ali ja bih ako je moguće to izbjegla, pa me zanima je li dovoljno da samo idućih tjedan dana koristim dodatnu zaštitu ili je to prevelik rizik?

Unaprijed Vam hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Možete samo kondom.

scarlett

Poštovana doktorice,
vidim da na forumu ima sličnih tema, ali zbog problema s blago povišenim kolesterolom htjela bih Vas pitati za mišljenje. Prije uzimanja pilula vrijednosti su bile: kolesterol 5.3, HDL 1.08, LDL 3.92, trigliceridi 0.8. Krajem ovog mjeseca ću napraviti novu krvnu sliku pa ćemo vidjeti je li dijeta imala učinka. No, problem je u tome što mi je ovo 3.mj. uzimanja Qlaire i uvijek imam probojna krvarenja: 1.mj sam dobila na 17-oj piluli i krvarenje je trajalo do posljednje placebo pilule. U 2.mj. je počelo na 19-oj i trajalo je do 2.pilule iz novog blistera, a ovaj mj. mi je počelo na 16-oj, odnosno prekjučer i ne staje. Ginekologinja im je savjetovala da ovaj mj. odlučim želim li ih mijenjati ili ne. Nemam drugih nuspojava pa ne bih htjela riskirati nešto gore ako zamijenim Qlairu, ali spotting prilično dugo traje i to mi nikako ne odgovara. Što vi mislite, da pričekam još koji mj. ili da ih zamijenim odmah i, ako da, kojim pilulama da ih zamijenim ako se kolesterol nije smanjio?

NMAT

Poštovana, prije par mjeseci ginekolog mi je zbog policističnih jajnika prepisao Qlairu. Međutim nakon prvog korištenja mjesečnica mi je kasnila mjesec dana (bilo je sumnje na trudnoću pa nisam nastavila s pilulama sve u dogovoru s liječnikom). Nakon što je utvrđeno da nisam trudna, prepisana mi je provera, međutim dobila sam mjesečnicu baš taj dan tako da nije bilo potrebe pa sam ponovno počela uzimati Qlairu. 28 dan uzimanja tableta opet ista situacija - ponovno nisam dobila mjesečnicu. Sada je opet mjesec dana kako kasni?? Imam naznake - bolne i naotečene grudi, bol u jajnicima i donjem dijelu trbuha već 12-ak dana, ali ništa. Napominjem da su mi je ciklus bio apsolutno redovit prije uzimanja Qlaire i da nikada nisam imala problema s kašnjenjem. Prije svega htjela sam podijelit iskustvo s Qlairom, a i pišem Vam da Vas zamolim za savjet koje bi mi tablete odgovarale te za Vaše mišljenje o navedenom problemu. Što se tiče policističnih jajnika imam većinu simptoma, ali neredoviti ciklus nije jedan od njih. Hvala unaprijed.

Natalija Beljo, dr. med.

scarlet pređite na Novynette.
NMAT S obzirom na PCO propisala bih Lyndinette ili Yaz.

Nazad
1 ... 6 7 8 9 10 11 ... 39
Naprijed