Kontracepcija

Qlaira

tinica3008

poštovana doktorice,

da li uzimanje maxflu šumećih tableta s okusom limuna, utječe na sigurnost djelovanja pilula ili treba koristiti dodatnu zaštitu u to vrijeme?

hvala

30@22

Postovana dr...pijem Qlairu mjesec dana, danas treba da pocnem sa drugom kutijom...menstruaciju nisam dobila. Dok sam pila prvu kutiju imala sam strasno jake nalete vrucine i preznajanja,mucnine,pojavile su mi se modrice na nogama i bolovi odnosno grcevi u listovima,imam sve simptome kao pred svaku moju menstruaciju prije uzimanja pilula ali krvarenja nema. Lose se osjecam. Dali su te nuspojave normalne? Da napomenem prvi put uzimam bilo kakve pilule. Treba li da se obratim ginekologu zbog tih problema? Hvala unaprijed na odgovoru!

Nibiru

Poštovana doktorice,
trenutno pijem 4. kutiju Qlaire i na 21.piluli tj. jučer mi se pojavio smečkasti iscjedak sa sluzavim komadićima koji se nastavio i danas. Znam da bi to trebalo biti normalno na početku pijenja,ali svejedno želim odgovor stručne osobe jer u Qlaira knjižici nema konkretnog odgovora. Nisam imala nikakvih problema s Qlairom,stvarno sam zadovoljna ali to jučer mi je malo diglo uzbunu. Hvala unaprijed!

Natalija Beljo, dr. med.

30@22 javite se svom ginekologu i prekinite piti zbog simptoma na nogama.
Nibru Ako se ne bi pojačavalo pijte dalje po shemi.

Nibiru

Pojačalo se,tj. sad je više kao smeđa krv na ulošku. Znate li možda zbog čega je to? Pilule mi ne pašu ili?

Natalija Beljo, dr. med.

Bacite koje su Vam ostale i počnite s novim blisterom.

schism

poštovana,
pijem yaz već desetu kutiju. nisam imala nikakve nuspojave osim povećanja težine (no to se može pripisati i prestanku pušenja) i glavobolje.
glavobolje su započele za vrijeme treće kutije i nastavile se prosječno dva do tri puta tjedno. prošli tjedan sam bila kod neurologa te mi je dijagnosticirao migrenu i propisao epiramat kao prevenciju. nakon toga sam otišla kod ginekologinje na razgovor jer već neko vrijeme sumnjam da su mi se glavobolje pojavile zbog yaza. preporučila mi je da pređem na qlairu. smatrate li da bi mi se glavobolje mogle smiriti na tim pilulama?
istraživajući sam naišla na mnogo pozitivnih iskustava (ako stavimo na stranu izostanak mjesečnica i konstantna probojna krvarenja big-smile) tako da razmatram prelazak na njih.
doktorica mi je rekla da se počinju piti kad završim s čitavim pakiranjem yaza (dakle nakon placebo tableta) no u brošuri piše da se počinju piti nakon posljednje aktivne tablete pa me zanima koga da poslušam?
i posljednje pitanje - epiramat pijem 20 dana što znači da ću zadnju tabletu popiti dan prije nego posljednu aktivnu tabletu yaza. odlučim li se preći na qlairu i počnem ju piti odmah dan nakon aktivne tablete, jesam li odmah zaštićena od trudnoće budući da epiramat umanjuje kontraceptivni učinak?
unaprijed zahvaljujem!

Natalija Beljo, dr. med.

Počinjete nakon zadnje aktivne tbl. Zbog propisane terapije u prvih 10 dana koristite doadatnu zaštitu .

Flute

Poštovana doktorice, pijem Qlairu već 5 mjeseci.. do sada nisam imala nikakvih problema, menstruacije su bile uredne a nuspojave nikakve. Zadnju menstruaciju sam dobila 2.11. ali mi se 20.11. javilo neko krvarenje. Ne izgleda kao tipična menstruacija pa me to malo brine jer je do sada bilo sve u najboljem redu. Da li trebam biti zabrinuta? trebam li prestati uzimati pilule ili da nastavim normalno dalje?

Natalija Beljo, dr. med.

Sve je ok pijte dalje.

Mala11111

poštovanje,

imam 17 godina i pušač sam. prije kojih 5 dana sam počela piti qlairu, nemam nuspojava. piše u uputama da je mogučnost oboljenja od venske tromboze uvećana ako sam pušač . tj ako imam više od 35 godina. mene samo zanimaju 2 stvari : 1)smijem li popušiti desetak pljuga dnevno? 2) nakon 5. tablete sam imala nezaštićen odnos, jesam svejedno bila zaštićena? unaprijed hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Zaštićeni jeste, s brojem cigareta se provlačite kroz iglene uši, zato samo često radite krvne pretrage.

povremeno

Poštovana, imam 40 g i obilne menstruacije. Počela sam uzimati qlaira tablete 05.11.o.g. na preporuku ginekologa kao tablete koje su prihvatljivije nego bilo koje druge kontracepcijske, a reguliraju mjesečnicu. Do sada nisam koristila nikakve pilule jer sam reagirala loše, a nisam se mogla odlučiti za Mirenu zbog cijene jer postoji velika mogućnost da je moj organizam ne prihvati. Prvih mjesec dana sam imala konstantan krvavi iscjedak, ne previše obilan, ali jučer, dakle 15-a tableta druge kutije migrena, tahikardija, otečene noge, krvarenje, bol kao da imam mengu, da li je imam više niti ne znam jer je krvarenje konstantno ali ne obilno . . . . . Znam da piše da je to sve za očekivati, mogu to čak pripisati i umoru i vremenu, ali to su sad već krvarenja konstantna. Nisu 3 dana obilna, ali sad me već polako živcira takvo stanje skoro dva mjeseca. Imam konkretno pitanje. Meni očito treba duži period da se priviknem na tablete. Mirena je također hormonski prihvatljiva, pa bi Vas zamolila za savjet. Da li pričekati još par mjeseci prilagodbe na tablete ili jednostavno prijeći na Mirenu, koja bi mi također trebala regulirati obilna krvarenja? Znam da postoji rizik od prilagodbe i Mirene, ali postoji velika šansa da me upozorite na određena iskustva i stanja pacjentica, jer imate iskustva sa pacijenticama koje koriste Qlairu. Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru koji mi može barem malo pomoći oko trenutnog stanja. Pozz

Natalija Beljo, dr. med.

Ostanite još na Qlair-i neka bar prođu ta 4 mjeseca prilagodbe jer poslije ćete biti prezadovoljni. Kasnije ako se odlučite na Mirenu možete bilo kad ju staviti.

Vana@

Poštovana, počela sam piti Qlaira tablete 8.12.2011. i pred 2 dana mi se pojavio smećkasti iscjedak ( sto sam na formumu vidjela da je normalno) ali i ujedno imam osjecaj da cu dobiti menstruaciju. To nije bol u trbuhu vec manji grcevi koji mi se obicno pojave par dana prije menstruacije. Također sam jučer osjetila kratkotrajnu bol u desnom jajniku koju inace osjetim pri ovulaciji. Zanima me da li je sve to normalno pri uzimanju ovih kontracepcisjkih pilula. Zahvaljujem na odgovoru.

brankaM

Poštovanje, dr. Beljo,
Imam 26. godina, prije sedam godina imala sam urednu trudnoću. Prije 6 mjeseci sam imala AB, sve uredno. Prije mjesec dana sam počela piti Qlairu, Menstruacija mi inače traje 4-5 dana,umjereno, a sada mi je na prvoj crvenoj pojavio smećkasti iscjedak, sve do crvenog, pa onda na prvoj bijeloj stao, zanima me da li je to bila menstruacija?

Hvala

tinica3008

poštovana doktorice,

sad je vrijeme cijepljenja i zanima me da li se ja smijem cijepiti protiv gripe ako pijem Qlaira pilule. hoće li to ostaviti kakve posljedice?

hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Vana@ Da
brankaM Da
tinica3008 Možete.

Mala11111

poštovanje, evo taman sam završila s prvom kutijicom, sve je u redu, menstruaciju sam dobila na drugoj crvenoj tableti, nemam nuspojava. ali ko za peh sam se sad razbolila, i pijem antibiotik, klavocin. znam da treba svejedno piti qlairu i dalje, ali me zanima

koliko dugo će mi biti oslabljeno djelovanje qlaire kad završim s klavocinom, koliko dugo ću još morat koristit kondom kao zaštitu?

i jeli moguće da mi zbog oslabljenog djelovanja qlaire sljedeći put menstruacija ne dođe na drugoj crvenoj tableti?

hvala ! happy

Natalija Beljo, dr. med.

Dok pijete antibiotik koristite dodatnu zaštitu.

Nazad
Naprijed