Kontracepcija

Qlaira

Natalija Beljo, dr. med.

Niste.

tinica3008

Poštovana doktorice,

pijem qlaira pilule od 5 mjeseca ove godine. prva dva mjeseca nisam dobila menstruaciju, a svaki sljedeći put dobila sam samo smeđi iscjedak koji je trajao par sati. nikada nisam dobila baš pravu menstruaciju. jučer sam popila 28 tabletu i sada počinjem s novom kutijom a menstruacije još nema, sada nema čak ni iscjedka. da li je to normalno ili bi se trebala zabrinuti?
hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ako ste pili pravilno nema razloga za paniku jer kod Vas je sluznica tanka pa je i krvarenje oskudno ili čak može izostati.

tinica3008

pila sam redovito tablete. li ja imam povišeni bilirubin u krvi, pretragama je utvrđeno da je to nasljedno, tako da mogu pit tablete ali redovito moram provjeravat dal mi se bilirubin povisio. da nema to nekakve veze s tim?
hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Povišeni bilirubin neće utjecati na ciklus. Obavezno pazite na njegove vrijednosti i redovito ga kontrolirajte u suradnji sa svojim ginekologom.

tinica3008

Poštovana doktorice,

Pijem Qlaira pilule, ali imam temperaturu, i ne znam da li mogu popiti Lupocet teen od 300mg s paracetamolom zbog Qlaira pilule . temperatura nije visoka pa nisam još ništa pila, ali mislim da ću uskoro trebat.
Ako ne smijem nakon toga Qlaira pilule, ne znam kada i s kojom tabletom ponovno započeti. Tamo gdje sam stala ili onu koju na taj dan trebam popiti.

hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Možete popiti Lupocet i nastavite dalje s Qlairom po shemi.

tinica3008

Poštovana doktorice,

Opet ja happy
Već mi je neugodno pisat jer očito samo ja živim u „neznanju“

Dobila sam Cefalin kapsule od 500mg od svoje doktorice opće prakse i kapi za nos. Doktorica mi nije znala puno toga reć o kombinaciji tih kapsula i pilula. Te kapsule se piju samo 4 dana.
Da li će u tih 4 dana Cefalin kapsule utjecati na učinkovitost Qlaira pilula, ako hoće, nakon koliko će ponovno biti sigurno imati odnos kada prestanem piti te kapsule?

hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ne možemo svi sve znati. Dok pijete Cefaleksin koristite dodatnu zaštitu i još naredna 4 dana iza toga.

krokodildunde

Postovana doktorice,

decko sam jedne cure koja ce poceti uzimati qlaire pilule i zanima me da li se njen libido moze smanjiti ili mozda povecati,ako se na to uopce i moze odgovoriti jer je svaki covjek drugaciji. sada pije longest i skroz je izgubila volju za spolnim odnosom pa se nadam da ce qlaire donjet neke promjene.

Natalija Beljo, dr. med.

Teško je za reći jer je to jedna od neg. strana kontracepcije. Ne znam da li zna za Nuvaring ?

30@22

Postovana Dr. Moj ginekolog mi je danas dao Qlaira pilule zbog neredovnih i bolnih ciklusa...posto sam zaboravila da ga pitam(misleci da to nije bitno) molicu vas da mi odgovorite. Uzimam dva puta dnevno Lyrica tablete zbog neuropatskih bolova, dnevna doza je 150 mg. Kakve posledice uzimanjem sa pilulama taj lijek moze izazvati i dali je potrebna dodatna zastita od trudnoce? Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Kako se primjenjuje za ublažavanje boli , a u nekim tekstovima čak i za depresiju mislim da bi bilo dobro prva dva tjedna koristiti i dodatnu zaštitu.

mala_garava

Poštovana doktorice,
prošli mjesec sam prvi put počela piti kontracepcijske tablete. od prve menstruacije uvijek sam u dan znala kad ću dobiti menstruaciji i uvijek je bila s normalnim krvarenjem trajanja 3-4 dana. No sad nakon prve kutije tableta ja nisam dobila menstruaciju i zabrinuta sam, iako nemam nikakvih nuspojava. Počela sam i s drugom kutijom, pa me zanima postoji li šansa da dobijem prije 2. tamnocrvene tablete iz novog pakovanja kad nakon prve kutije nisam dobila?
Unarijed hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Kad ste početnik onda se zna dogoditi da imate spotting u sredini pijenja i to je ok. Prije zadnje tamnocrvene može početi kao smečkasto krvarenje , ali i to je ok.

Eleonora5

Poštovana doktorice!

Pijem qlaira tablete već četiri mjeseca i svaki mjesec sam imala probojno krvarenje. Prije njih pila sam yaz pet mjeseci i isto imala svaki mjesec probojna krvarenja, pa sam prešla na qlairu. Pitala sam i vas za savjet, vi ste mi savjetovali da probam s lyndynette ili yasmin, no ginekolog mi je rekao da su lyndynette još slabije od yaza. Preporučio mi je dijane, no ja nisam htjela-čitala sam da su one jake, strah me bilo da se ne udebljam jako, prije par godina koristila sam logest i užasno se udebljala, pa je rekao da probam sa qlairom, ali ni one ne odgovaraju. Sad sam pri kraju 4. pakiranja, ovaj mjesec je to probojno krvarenje(tj. iscjedak) bilo kraće-4 dana, prošle mjesece i do 7. Da pričekam još jedan mjesec, pošto piše da je prva 3-4 mjeseca normalno ili da odem kod ginekologa po neke nove tablete? Molila bih Vas da mi kažete koje bi mi vi preporučili. Tablete pijem zbog policističnih jajnika i ujedno mi služe kao kontracepcija. Osim tog probojnog krvarenja nemam stvarno nikakve druge nus pojave.

Unaprijed Vam se zahvaljujem, pozdrav!

Natalija Beljo, dr. med.

Ako se to smanjuje pričekajte još koji mjesec.

mateja1608

Poštovana doktorice!
Pijem Qlairu već 7 mjeseci!Sve je u redu ali me zanima dali se može odgoditi mjesečnica tako da izostavim crvene tablete,bijele nedjelotvorne i da krenem na novo pakiranje..idem na natjecanje iz plivanja a tada baš trebam dobiti!!
Hvala! happy

pupa

Poštovana doktorice,
imam 29 godina i dvoje djece, počela sam uzimati qlairu prije mjesec dana,sad sam počela s drugom kutijom pila sam redovito u isto vrijeme i s 20 tabletom počela sam piti antibiotik klavocin zbog upale zuba s tim da sam qlairu nastavila normalo.
U vrijeme dok sam pila antibiotike nisam imala odnose ali mi je menstruacija skroz izostala imala sam jedino lagani svijetlo žuti isjedak, to mi se nikad nije dogodilo uvijek sam imala preuredne cikluse i nikada prije nisam pila nikakve tablete. Da li je ovo normalna nuspojava??????

Natalija Beljo, dr. med.

mateja1608 Možete , ali popijte i crvene pa onda na novi blister.
pupa Da , sve je ok.

Nazad
Naprijed