Kontracepcija

Qlaira

Natalija Beljo, dr. med.

Zaštičeni jeste , jedino ne bi trebalo biti krvarenja prije crvene tbl. tako da ako bi se to nastavilo i dalje razmislite o promjeni tbl . ili pripazite da ih pijete u isto vrijeme.Pauza nije potrebna ako su krvni nalazi uredni

weltschmerz

Doktorice, s mora sam došla prije 20 dana. Sada više nije samo tamni iscjedak već i crvena krv i sluzavi komadići.

lalalanj

da, naravno, pazim da ih pijem redovito, maksimalno ako kasnim,kasnim sat vremena. Željela bih biti gotovo u potpunosti zaštićena, ali mi nije sada zgodno mjenjati pilule pošto odem na put pa ne bi stigla napravit sve pretrage. Jer Qlaira mi je stvarno odlična jer nemam nikakvih gorih njuspojava.Meni ovo smečkasto krvarenje prije nije problem, shvatim to kao najvau, jedino ako smanjuje zaštitu.

Natalija Beljo, dr. med.

weltschmerz Prekinite piti javite se ginekologu i promjena tbl.
lalalanj Ne smanjuje.

nikolina38

Poštovana,
jučer sam dobila od svoje doktorice pilule Qlaira, međutim nisam znala da bi se trebale početi piti na prvi dan ciklusa, stoga sam ih počela piti odmah točno na ovulaciju(popila sam 2-je pilule). Zanima me da li da stanem i čekam menstruaciju ili da nastavim dalje.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Natalija Beljo, dr. med.

Prekinite , bacite tu kutiju i na prvi dan mjesečnice počnite s novim blisterom.

weltschmerz

Imam jos tri aktivne pilule u blisteru, a doktor mi je na godišnjem. Da li da uzmem jos te tri? Da odem doktoru na zamjeni?

Natalija Beljo, dr. med.

Kako su ostale samo tri možete ih popiti i odmah nakon zadnje nastavite s novim kontraceptivom i koristite dodatnu zaštitu sljedećih 10 dana.Tako da se javite zamjeni.

Eleonora5

Poštovana doktorice,

zanima me da li virolex tablete utječu na djelotvornost qlaire,tj. da li trebam koristiti dodatnu zaštitu? Imam problema sa herpesom, pa kad izbije pijem virolex tablete 6 puta po dvije na dan. Završavam s drugim pakiranjem qlaire, prije toga sam 6 mjeseci pila yaz.

Unaprijed hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Nije navedeno.

weltschmerz

Dobila sam Logest tablete. Mislite li da trebam napraviti kakve pretrage?

Natalija Beljo, dr. med.

Moje pacijentice prije uzimanja OHC svakako rade pretrage tako da ih savjetujem i Vama. U nekim postovima naći ćete koje su to.

Cura993

Doktorice, ovo mi je 5. kutija tableta i oko 17-og dana sam dobila smeđkasti iscjedak koji traje još i do sad tj. do 22. dana. Zanima me da li je to normalno ili? Nije se prije dogqađalo, osim pri početku uzimanja tableta (1. i 2. kutijica)???
Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Pisali ste pod topic Qlaira pa pretpostavljam da to i pijete. Ako ste se vratili s mora ili ste na moru je reakcija za očekivati.Nastavite dalje po shemi.

Cura993

Qlairu pijem tako je, ali nisam bila na moru.

MAJA31

Pijem tablete Qlaira od 26.6...Menstruaciju sam dobila normalno nakon 26 dana koja je bila više kao smečkasti iscjedak. Nastavila sam normalno s drugim pakiranjem i menstruacija se pojavila na 14. tableti. Tablete sam nastavila piti po redu te u vrijeme kad bi trebala nastupiti druga menstruacija (na crvenoj tableti) nije se pojavila, pa čak ni iscjedak. ovaj mjesec mi se dogodilo isto, menstruacija dolazi na 14. tableti. To od prošlog mjeseca ispada točno 26 dana ciklusa, al me brine što nije kako bi trebalo. Da li mi možete pojasniti zbog čega dolazi do toga i što mi je dalje činiti?
Hvala..

Natalija Beljo, dr. med.

cura93 Javite se ginekologu radi promjene OHC.
MAJA31 Kako je tek 2 mjesec još je privikavanje org.

panikaaa

Poštovana!
Pijem Qlairu 6mjeseci i dosad mi se nijednom nije dogodilo da sam propustila ili zakasnila s tabletom. Dosad. Naime, kada sam danas u 20h po svom uobičajenom rasporedu krenula popiti pilulu (4. u kartončiću), zamijetila sam da sam onu 3. jučer propustila popiti (znači prošlo je čak 24h od zaboravljene tablete). Popila sam 4., a 3. sam ostavila u kartončiću i sada me hvata panika jer tamo piše da se obratim svom liječniku ako sam imala spolne odnose unutar 7 dana prije zaboravljene pilule. Spolne (nezaštićene) odnose sam imala, ali mi se ovog mjeseca (po prvi puta) dogodilo da sam krvarila par dana prije crvenih tableta, ali je to nalikovalo više nekom smečkastom iscjetku, a ne pravoj menstruaciji. Odmah sam otišla ginekologici jer nisam znala da li je to nuspojava ili bih se trebala zabrinuti i ona je rekla da je to normalno i da možda ovaj mjesec ni neću dobiti normalnu menstruaciju. I nisam. Uvijek ih pijem redovito i stvarno ne znam kako sam jučer zaboravila popiti, ali zanima me što mogu očekivati. Ginekologica mi radi tek popodne pa se brinem hoću li morati popiti hitnu kontracepciju i hoće li ona imati učinka s obzirom na vrijeme od zaboravljene pilule. I jesam li dobro učinila što sam popila dalje 4. pilulu i 3. ostavila ili bih trebala popiti i 3. što prije?? Ispričavam se ako je pitanje već negdje postavljeno, ali svaka minuta mi je bitna :/

Natalija Beljo, dr. med.

Mogli ste ju popiti, ali i kad niste ništa se neće dogoditi. nastavite dalje po shemi.

panikaaa

Puno hvala na odgovoru!
Samo još jedno pitanje, radi sigurnosti... Mislite li da nisam mogla ostati trudna zbog te jedne propuštene tablete?

Nazad
Naprijed