Kontracepcija

Qlaira

Lolica144

Danas trebam staviti novu vaginaletu, međutim pojavilo se peckanje na ulasku u rodnicu i na lijevoj stidnoj usni, skuhala sam čaj od kamilice i kadulje te malo isprala, doktorica mi je rekla da si kupim Canesten 3 Combo, ali ne kužim jer moram staviti vaginaletu medazola ili canestena? Čudi me što se peckanje i svrbljenje pojavilo nakon 9 dana, i kad sam prestala piti tablete..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite Canesten kremu i mažite se izvana par puta dnevno kroz par dana.

petra000

poštovani, pijem kontracepcijske pilule qlaira 8 mjeseci, htjela bi poceti s uzimanjem rhodiola rosea kapsula, ima li to kakvog utjecaja na kontracepciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema.

Lolica144

Poštovani doktore Škaronja, danas sam trebala dobiti menstruaciju (popila 2 crvenu pilulu) ali nije se pojavila, protekla 3 mjeseca je bila točna u minutu, pilulu sam popila u 9, i inače sam znala dobiti u 12, a još je nema. Pojavio se opet samo neki bijeli iscjedak, mislila sam da je menstruacija koliko je kapljalo (curilo) i odem do toaleta a ono ništa od m. Pijem Qlairu 2 godine ako ne i više, i par mjeseci bude sve ok.. onda me zeza...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne morate brinuti. Jedan dan simo tamo. Ne razumijem di je kod vas problem.
Ciklus oscilira i uz pilule, dakako manje nego bez njih.
Pričekajte menstruaciju za koji dan.

Lolica144

Kad se ne pojavi isti dan ja se odmah zabrinem jer ih pijem uredno svaki dan...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite.

tina1991

poštovani doktore, dva mjeseca za redom nisam dobila menstruaciju, iako uredno pijem pilule (i koristim kondom kod spolnog odnosa). namjeravam kupiti test za trudnoću(iako sumnjam da sam trudna, jer nema nikakvih simptoma), što da radim? da li je to normalno?

hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uz ove pilule koje uzimate to se često događa. Ne treba vam test.

joker

poštovani, propustila sam 23 tabletu..u uputama piše kako ne bih trebala uzeti tu tabletu, nego odmah pceti s novim pakovanjem...ali ja sam u svoj toj panici popila tu tabletu, a i doma nemam sljedece pakovanje tableta...jesam li krivo postupila? sto bih trebala dalje uciniti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste krivo postupili. Propustite bijele i krenite s novim blisterom suta.

Lolica144

Postovani doktore, u nedjelju trebam popiti drugu crvenu pilulu a meni se danas tjedan dana prije no sto trebam dobiti pojavio iscjedak prosaran sukrvicom. Dali je sve u redu? Malo sam pod stresom ima li to kakve veze?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Radi se o spotingu. Nastavite uzimanje do kraja blistera kao i inače.

Lolica144

Poštovani, nakon završenog blistera prošli mjesec, doktorica mi je rekla da napravim pauzu da mi se tijelo malo očisti. I sada sam toliko živčana, samo bih nešto jela, sa svima se svađam. Dali to može biti posljedica što sam prestala uzimati Qlairu? Ili je to posljedica PMS-a jer po svojoj računici bih trebala dobiti krajem ovog tjedna?! Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Posljedica je pms-a.

Lolica144

Hvala na tako brzom odgovoru. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

selena123

Postovani,
pijem Qlairu vise od godinu dana. Zaboravila sam u zadnjem ciklusu popiti 6. pilulu, nisam je popila iduci dan vec sam nastavila uredno piti do kraja bilstera. Imala sam probojno krvarenje nakon propustene tablete u trajanju oko 10 dana. Proslo je 4 dana od kako sam popila zadnju bijelu tabletu, menstruacije jos nema. Nisam nastavila sa novim pakovanjem zbog rizika trudnoce. Da li sam postupila ispravno i kada mogu napraviti test? U slucaju da nisam trudna da li nastavljam sa novim blisterom da prvim danom naredne menstruacije? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Ipak napravite test, za svaki slučaj.

Nazad
1 ... 24 25 26 27 28 29 ... 39
Naprijed