Kontracepcija

Qlaira

natasatablete

Poštovani,
budući da sam prekasno vidjela odgovor, danas sam uzela propuštenu svjetlocrvenu. Da li to može predstavljati problem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne, ali od sutra uzimajte žute.

ilsa

nemojte se ljutiti ali nisam shvatila koji dan ujutro ako menstruaciju dobijem popodne ili navečer.
taj dan ujutro je prošao a ja sa sigurnošću ne mogu reći e doći će danas popodne pa da popijem ujutro.
to me zbunjuje.jasno mi je da svaki dan moram piti u isto vrijeme.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte u vrijeme kad ste i inače uzimala.

ilsa

hvala vam na savjetu.da ste pročitali moj post vidjeli bi da još nisam počela s pijenjem tableta nego trebam početi kroz par dana!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte ujutro ili navečer. Svejedno. Važno da uzimate u isto vrijeme i bez da preskačete pilule.

schism

poštovani,
pijem qlairu godinu i pol. u prošlom ciklusu nisam dobila mjesečnicu, a u ovom ciklusu sam na 22. piluli počela krvariti. takve anomalije su mi se dešavale samo u periodu privikavanja u prvih nekoliko mjeseci.
doktorica mi je rekla da samo nastavim piti pilule i da je moguće da se to dešava no u uputama piše da je potrebno utvrditi razlog probojnog krvarenja ukoliko se pojavi nakon perioda prilagodbe.
zanima me koji bi mogli biti razlozi za to te je li to prihvatljivo da se to događa?

unaprijed zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Slažem se s mišljenjem vaše doktorice. Nastavite dalje s uzimanjem.
Menstruacija izostaje jer isti izazivaju atrofiju sluznice endometrija i zbog toga se neki put ne prokrvari ili dođe do probojnog krvarenja.

điđe

Poštovani,

Imam nekoliko pitanja vezano za Qlaira tablete. Operisala sam endometrioznu cistu na lijevom jajniku 13. 11. 2013., prije nepunih mjesec dana (danas 06.12.). Dobila sam menstruaciju 15. 11, dva dana poslije operacije, tada bih svakako redovno trebala i dobiti bez obzira na operaciju. Inače sam imala redovne cikluse. 18.11. sam počela da koristim Qlaira tablete na preporuku doktorice koja me operisala i rekla je da će ciklusi prestati u potpunosti. Da i rekla mi je pijem Qlaira tablete što je duže moguće za početak 9 mjeseci. Međutim ja sam ponovo dobila menstruaciju 01.12. Moje pitanje je da li je to u redu?
Takođe mi se pojavio svrbež kože, ruke, noge, lice, sve me svrbi. Da li je to od tableta?
Hvala mnogo.
Pozdravi

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je spoting probojno krvarenje a ne menstruacija.
Kožne promjene su moguće od uzimanja pilula. Savjetujem da se javite svojoj ginekologici.

Lolica144

Poštovani doktore, zanima me mogu li recimo jednu bijelu nedijelatnu pilulu propustiti i započeti s novim pakovanjem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete.

Azrasa

Postovanje,
Imam pitanje. Qlairu pijem vec 10 mjeseci i prosla sam one pocetne faze (u trajanju od 3-5 mjeseci) privikavanja tipa spoting krvarenja,mucnine itd. Nakon toga sve je bilo ok,sasvim normalno bez ikakvih nus pojava, imam osjecaj da mi u potpunosti odgovaraju. U svih ovih 10 mjeseci nisam preskocila niti jednu tabletu i svaka je "u sekundu" popijena. Medjutim, ovaj mjesec imam slabo krvarenje vec na 19. tableti sto mi se prije nije desavalo (osim u fazi privikavanja). O cemu je sad rijec ? Unaprijed Vam se zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o probojnom krvarenju svakako. Ne brinite i nastavite dalje s uzimanjem.

Lolica144

Poštovani doktore, znam da gnjavim.. ali popila sam danas (13.1.) drugu crvenu pilulu i još uvijek nisam dobila.. popila sam ju oko 9 h ujutro. Nisam ni jednu preskočila, a sve me boli ali nema je...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobit ćete. Ne brinite.

petra000

poštovani doktore,
pijem qlairu nešto više od godinu dana. zaboravila sam popiti pilulu 4.dana ciklusa, popila sam ju sa 15 sati zakašnjenja. 6 dana prije imala sam spolni odnos, ali bez ejakulacije unutra. nakon toga, 8 dana poslije imala sam spolni odnos, također bez ejakulacije unutra. 22 dana ciklusa pojavila mi se lagana sukrvica. je li to zbog zakašnjele tablete? hoće li mi menstruacija doći normalno? nadam se da se ne radi o trudnoći

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Doći će menstruacija.

petra000

hvala Vam na brzom odgovoru, sad mi je lakše! pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Nazad
1 ... 26 27 28 29 30 31 ... 39
Naprijed