Kontracepcija

Qlaira

ticktack

Poštovani,
prošli mjesec nisam na vrijeme počela s novim pakiranjem Qlaira pilula. Popila sam dvije tamnožute tablete odjednom, i, prema uputama, koristila mehaničku zaštitu narednih 9 dana. 11. dan ciklusa imala sam 3 puta spolne odnose bez kondoma (ejakulacija je, ako to išta znači, svaki put bila vani). 21. dan ciklusa pojavilo mi se krvarenje koje je po svemu izgledalo kao moja uobičajena mjesečnica, no mjesečnica se nije pojavila nakon tjedan dana, u dane kad je trebala. Na Qlairama sam već navikla na iznenadna probojna krvarenja različitih intenziteta kroz zadnjih godinu dana, ali krvarenje u predviđene dane mi još nikad nije izostalo. Mogu li krvarenje 21. dan računati kao mjesečnicu i trebam li se brinuti oko trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete računati. Nema brige oko moguće trudnoće.

adelaide26

Poštovani,

zbog obilnih i vrlo bolnih mensturacija, koje već godinama trpim (prvi put sam dobila sa 11 godina), a svi nalazi su u najboljem redu , doktorica mi je preporučila Yaz kontracepcijske pilule. Počela sam ih piti prije nekog vremena, te ne osjećam nikakve nuspojave. Čak mi je i prva menstuacija za vrijeme koje sam počela piti ih bila kraća malo i lakša, sa prosječnih 5-6 dana je skraćena na tri. No, gledajući upute o lijeku ponovo, vidjela sam da sam prvi put propustila da pilule ne bi trebale koristiti osobe koje su imale ili imaju problema sa srcem, u vidu tahikardije i slićno. Doktoricu trenutno ne mogu dobiti da se posavjetujem sa njom, pa se Vama obraćam. Tahikardija mi se javila par puta prije dvije godine i od tada nije bilo problema. Imam tablete koje bih trebala piti po potrebi, no do sada nije bilo potrebe. Stoga me zanima da li bih trebala prekinuti sa Yazom ili nastaviti jer nikakve nuspojave nisam osjećala, niti su mi se problemi sa srcem javljali.

Unaprijed Vam hvala na odgovoru, lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete nastaviti s uzimanjem.

mias1

Postovana doktorice,Qlaira tablete uziman vec skoro godinu dana medutim cula sam da bi trebala napravit stanku vec nakon 6 miseci,je li to bas potrebno?i kad bi napravila stanku nakon koliko bi ih mogla ponovno uzimati?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Štovana, da čitate forum vidli bi da doktorica ne odgovara već 2 godine.
Što se tiče pauze ne trebate je raditi, nije nužna i uz današnje pilule se ne preporuča.
Zablude koje imate relikt je prošlih vremena. Ako vi želite pauzu u svakom času je možete napraviti. Pauzirati možete mjesec, dva, pet i godinu dana. Na vama je ta odluka.

nevena999

Poštovani,

Pijem Qlairu već skoro 3 godine i zadovoljna sam s tabletama.
Krajem 9 mjeseca zaboravila sam nabaviti tablete i nabavila sam ih 3-4 dana kasnije jer me uhvatio vikend. I kako znam da se one piju na prvi dan menstruacije odlučila sam pričekat. Započela sam s novim pakovanjem na prvi dan menstruacije.
Sada sam na 16 toj tableti i imala sam sinoć spolni odnos i nismo koristili nikakvu dodatnu zaštitu. Jeli mogu ostat trudna?!
Nadam se vašem brzom odgovoru!
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nećete ostati trudna. Sve ste ispravno napravili i postupili prema uputama.

hazel eye

Postovani doktore,
vec godinu dana pijem Qlairu i sve pohvale imam. Jucer sam na 14. tableti imala malo krvarenje, no ja sam po planu popila tabelu i danas se opet pojavilo i ja sam i danas popila tabletu. Mozda je rijec u spottingu. Ovaj mjesec sam kasnila sam sa uzimanjem tableta oko 20 min, a i bolesna sam. Jel se trebam zabrinuti?? Zbilja pazimo i ne zelim trenutno trudnocu.
Hvala velika.
Srdacan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o spotingu. Ne brinite.

hazel eye

Hvala Vam, doktore! Sad sam mirna. Veliki pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Lolica144

Poštovani doktore, 21.11. sam dobila menstruaciju i počela ponovno uzimati Qlairu. Međutim taj prvi dan još dok nisam popila Qlairu me počela boljeti maternica kad se ustanem i počnem hodati. Zvala sam doktoricu ona kaže da sam se vjerojatno nahladila. Jako sam zabrinuta. Imate li vi kakav savjet? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Otiđite na pregled ako smetnje potraju.

mislav0105

Poštovanje,
Cura pije Qlaira tablete,te je jučer završila sa pijenjem Amoxicilina,zanima nas da li je potrebna dodatna zaštita i koliko dugo ili ne poštno na internetu nalazimo na oprečne informacije.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita.

natasatablete

Poštovani,
danas sam trebala popiti 7.tabletu, ali sam zabunom uzela 8. (znači umjesto zadnje svjetlocrvene uzela sam prvu svjetložutu). Da li da sutra uzmem ovu svjetlocrvenu koju sam propustila?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svjetložutu sutra i sedam dana dodatne zaštite.

ilsa

poštovani,nova sam na forumu i zanima me sljedeće.Trebam početi s pijenjem pilula Qlaira.
S obzirom da poslije drugog poroda imam spoting 2 dana prije dobivanja crvenog krvarenja zanima me kada da započnem s pijenjem prve tablete,da li kad dobijem smečkastu flekicu koja u pravilu dođe i tako stoji do drugog dana pa onda krene crveno ili tek kad dodje tzv.prava menstruacija.još me zanima ako dobijem navečer ili popodne a htjela bih uzimati pilule ujutro kad da popijem prvu a kad drugu.napominjem da do sada nisam koristila nikakvu kontracepciju i imam 39 godina.Zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Počnite s prvim danom prave menstruacije. Ne svakako sa smeđkastim iscjetkom.
Uzimate taj dan ujutro i svaki dan u isto vrijeme ujutro.

Nazad
1 ... 25 26 27 28 29 30 ... 39
Naprijed