Kontracepcija

yasmin

hana21

Poštovana doktorice,

poslušala sam vaš savjet i prestala piti yasmin i napravila sam jetrene enzime,,s nalazom je hvala bogu sve u redu i sad me zanima u vezi te alergijske reakcije na yasmin, da li sam ja alergična na sve pilule ili mogu probati piti primjerice yaz ili logest ?

Unaprijed hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Možete probati, ne mora biti isto.

iva.kuki

Zdravo! Evo mene opet,nadam se da ne dosadjujem sa svojim pitanjima...ali sam uvijek sumnjicava u vezi sa svim...
Naime u utorak sam zapocela sa svojom 4. kutijom yasmina,dobila opet na vrijeme(Svaki put do sad dobijem petkom)...medjutim prije nego cu dobiti da bih se uvjerila da je sve oke(Idem na fax,imam decka za kojeg se planiram udati al tek za godinu-dvije,ujedno mi je i prvi,al se bojim trudnoce jaaaaako!!!) radila sam test na trudnocu,doduse onaj najjeftiniji,s prvim jutarnjim urinom(bas bas prvim) i za minut se pokazao negativan...medjutim posto sam jako sumnjicava i strasno se bojim trudnoce,ucinilo mi se ko da se ona druga crta nazire al je plave boje i to skroz blijede,jedva se dala primjetiti...onda sam shvatila da na testu budu skroz blijedo plave crtice,ali ako jedna pocrveni,a druga ne...test je negativan...big-smile Nadam se da nisam zakomplicirala previse(nakon toga sam i dobila na vrijeme) da li sam sigurna od trudnoce???(decko nekad svrsi u mene,ali onda se jos vise bojim)...
I jos nesto...da li je sigurno(jer neki doktori govore da koristenjem ohc plodnost opada) da cu za 3-4 godine moci zanijeti,ako do tad neprestano budem pila yasmin?
Hvala vam puno!!!

Natalija Beljo, dr. med.

Dok pijete OHC i to po shemi ne morate se bojati trudnoće jer ste zaštićeni od nje. Što se tiče plodnosti ni tu nemate razloga za paniku jer moći ćete zanjeti.

jasmina_14

Poštovana,
jučer tj.14.02. popila sam svoju 14-u tabletu Yasmina oko 21:00 ali sam nakon toga u roku od 45 minuta povraćala.Pročitala sam uputstvo priloženo uz pakiranje pa me zanima da li ću sljedeći dan tj danas popiti dvije tablete i čekati normalno dane menstruacije (što bi značilo da ću ih ispiti sve dan prije) a sljedeće pakiranje započeti kao i obično?Napominjem da ove tablete pijem već godinama i ovo mi se nije nikad dešavalo.Unaprijed zahvalna.

lalalalala

Poštovana doktorice!
Yamin pilule sam počela uzimati prije 12 dana, ovo mi je treća kutijica. U tom periodu sam uzimala antibiotik Augmentin i pored toga protiv bolova Indometacin. Danas sam osjetila bolove u donjem dijelu stomaka, kakve osjećam prije nego trebam dobiti menstruaciju a do pojave krvarnja bi trebalo proći još nekih 11 dana. U srijedu i u subotu sam imala odnose sa dečkom pa me zanima da li postoji mogućnost da sam trudna, iako sam uzimala pilule redovno i u isto vrijeme? Pored toga danas sam primijetila skroz slabo krvarenje, možda kapljica-dvije i žućkasti iscjedak. Inače već 3 sedmice imam bolove u zglobovima i povremeno temperaturu, dijagnoza mi još nije uspostavljena. Da li je moguće da mi se ovo dešava zbog toga ili postoji neki drugi uzrok? Hvala unaprijed na ovom odgovoru, i na prethodnim!

Natalija Beljo, dr. med.

jasmina _14 Sve kako ste i napisali. odlično savladano gradivo.

lalalalala Pili uredno , nije trudnoća, ako je početak pijenja za očekivati je smečaksto krvarnje u sredini . Tako da Vi pijte dalje po shemi.

anja_1972

Poštovana doktorice,imam 38 godina i pusac sam,do sad sam popila dvije kutije yasmin tbl.nisam primjetila nikakve posljedice niti nuspojave.Da li mislite da su Yasmin tbl.dobar izbor sa obzirom na godine i cinjenicu da sam pusac?Ako ne molim Vas da mi kažete koje kontraceptivne tbl.biste mi vi preporucili...Unaprijed hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Ukoliko vam odgovaraju nemojte ih mjenjati.

monika0

Poštovana,

Menstruaciju sam dobila 01.02. oko 21:00 , te sam oko 22 sata započela sa prvom tabletom prvog pakovanja Yasmina. Od tada uopće nisam imala "normalnu" menstruaciju, već samo smeđkasti iscjedak, koji se danas skoro pa nije ni pojavio.

Zanima me da li je sve uredu s obzirom da "pravu" menstruaciju nisam imala :S ? Te jesam li "pod zaštitom" od neželjene trudnoće?

Unaprijed hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Sve je ok, nastavite dalje po shemi.

Zmaya

Postovana doktorice,
Imam pitanje vezano uz Yasmin pilule, uredno ih pijem vec neko vrijeme,no zanima me da li sam u pauzi od 7 dana dok ne dode menstruacija, zasticena od trudnoce dok ne pocnem piti novo pakiranje 8.dan?Brinem se zbog toga jer ponekad imam odnose s partnerom unutar tih 7 dana kad ih ne pijem. Da li Yasmin djeluje vec pri prvoj piluli?hvala vam na odgovoru happy

Natalija Beljo, dr. med.

Zaštićeni ste.

Sanjalica

Poštovana doktorice,
pila sam Yasmin skoro tri godine i onda sam po savjetu ginekologa napravila tromjesečnu pauzu. Nakon toga sam ga ponovno počela koristiti, u nedjelju 6. ožujka s prvim danom ciklusa popila sam i prvu tabletu, no i nakon završetka menstruacije konstantno mi je prisutan nekakav smećkasti iscjedak. Pretpostavljam da je to zbog navikavanja tijela na yasmin, ali eto, voljela bih da mi potvrdite, da ne moram brinuti happy

Hvala unaprijed na odgovoru

Natalija Beljo, dr. med.

Tako je , to je spotting u početku korištenja.

malena_9

Poštovanje!
Pijem yasmin već 3 godine i zadovoljna sam njime. Pijem ih redovito u 20.00 sati ( + - 10 min)..Međutim,večeras sam zaboravila popiti tabletu u drugom tjednu pakiranja,popila sam ju u 2 i 15,dakle malo više od 6 sati zaostatka. Ako se dobro sjećam,dodatna zaštita je potrebna ako prođe vremenski period od 12 sati? Ili da i sada koristim dodatnu zaštitu do kraja kutije? Hvala unaprijed i veliki pozdrav!

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate dodatnu zaštitu.

malaifka

Poštovana doktorice,

pijem Yasmin skoro pa dvije godine. Vadila sam krv - sve vrijednosti su normalne osim sedimentacije eritrocita - 30 (4-24), hemoglobina - 115 (119-157) i kolesterola - 5,4 (1,3-5,0). Inače nemam nekih drugih nuspojava. Zanima me mogu li nastaviti s Yasminom, pauza ili prestanak mi trenutno ne bi odgovarali, osim ako nije izričito nužno.
Hvala na odgovoru.

Natalija Beljo, dr. med.

Ne morate prekinuti jedino ponovite nalaze za 2 mjeseca i napravite željezo. Da li ste bili virozni kad ste vadili krv.?

malaifka

Ne, nisam bila virozna. Jedino, otkad znam za sebe imam manjak željeza.. Vidjet ću što će mi reći moja ginekologica. Hvala Vam na odgovoru.