Kontracepcija

yasmin

SandraK.

Pozdrav svima!

Imam problem od jutros.....naime, moja cerka (3god) je progutala jednu moju Yasmin pilulu. Zanima me da li moze sta da joj de desi zbog toga i da li da je vodim kod doktora odmah?
A posto sam ja sad ostala bez jedne tabletice, da li moram od sledeceg pakovanja nadoknaditi tu jednu, ili poslednju (posto nastavljam dalje da pijem bez te danasnje) mogu i da izostavim?

Hvala unapred!

Natalija Beljo, dr. med.

Njoj ne bi trebalo biti ništa , Vi nastavite dalje tako da popijete tbl za danas ( ona koja bi bila sutra) tako će se ciklus smanjiti .

lynxmel79

Postovana doktorice,

pocela sam piti Yasmin pilule prije tjedan dana, no s time da zapravo nisam imala "pravu mjesecnicu". Primijetila sam smeckast iscjedak (obilniji-sto mi je inace naznaka mjesecnice) i uzela sam prvu pilulu. Medutim sljedeci dan iscjedak je izostao, a od mjesecnice ni m. Ljekarnica mi je rekla da sad samo nastavim piti pilule, no mene zanima sto to sad konkretno znaci za mene. Jesam li zasticena kao sto bih bila da je mjesecnica normalno dosla ili ipak savjetujete da pricekam sljedeci ciklus prije no sto se oslonim na tablete kao na jedinu kontracepciju? Samo da jos napomenem, inace mi mjesecnice znaju biti veoma neredovite(sto je jos jedan od razloga zato sam krenula s tabletama, ciklus je znao izostajati i po par mjeseci,par puta je bio samo s iscjedkom, ali ipak malo duljim nego sad kad je trajao samo jedan dan)

Unaprijed hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Nastavite piti , sve ok.

lynxmel79

A je li kod seksa potrebno koristiti kondom ili se mogu pouzdati u pilule?

Natalija Beljo, dr. med.

Možete se pouzdati u pilule.

claudia

poštovana doktorice,
pila sam pilule jasmin i zaboravila sam zadnje 2 tablete popit.. na uputama piše da napravim pauzu od tjedan dana i nastavim normalno piti. krvarenje mi je bilo dosta slabo i trajalo je dva dana. danas je prošlo tjedan dana i trebala bih početi piti danas. zanima me jel mogu danas početi piti i jel sam normalno zaštićena ili moram dodatno paziti?
zahvaljujem

ana91

Poštovanje.
Planiram sa sljedećom menstruacijom početi piti Yasmin tablete prvenstveno zbog kontracepcije, ali sam čula da te tablete pomažu i kod prištića te masne kose. Jel to istina? I s obzirom na to da sam prošli mjesec otkrila da imam ciste na jajnicima, pomalo me strah pa me zanima jel pilule mogu pomoći ili odmoći kod problema s cistama? Još samo jedna stvar, pušač sam, znam da bih trebala prestati pušiti s početkom uzimanja pilula, ali me zanima jel mogu recimo smanjiti pušenje, ili pušiti bar u pauzi od 7 dana? I što se tiče alkohola, ne mogu reći da pijem, ali zanima me dođe li do "posebne prilike" jel se strogo moram kloniti alkohola ili s vremena na vrijeme koja čašica neće škoditi?
Unaprijed Vam hvala na odgovorima!

Natalija Beljo, dr. med.

claudia Sve ok, možete piti nije potrebna dodatna zaštita.

una91 Pomaže kod prištića i kod cisti, smanjite br, cigareta i u alkoholu nemojte samo pretjerivati.

ana91

Hvala Vam, možete mi još samo reći vrijedi li vaš odgovor i za druge kontracepcijske pilule kao što je Yaz ili je u tom slučaju nešto drugačije?

Natalija Beljo, dr. med.

Vrijedi za Yaz i Diane 35

lalalalala

Poštovana doktorice!
Koristim Yasmin pilule već 5 mjeseci, svaki put mi je krvarenje nastupilo 4. dan pauze, međutim ovaj put nije, danas mi je 5. dan i još uvijek nema ništa. Da li to znači da sam trudna? Ili postoji mogućnost da menstruacija izostane? Jednu pilulu u trećoj sedmici sam uzela malo kasnije, ali nije prošlo više od 12 sati, ostale pilule sam redovno uzimala u isto vrijeme.

Natalija Beljo, dr. med.

Još stigne. može doći 7 sasvim malo, pa još pričekajte.

ivka99

Poštovani, imam jedno pitanje. Smanjuje li antiepileptik Arvind (lamotrigin) učinak pilule Yasmin kod zaštite od trudnoće? Hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Neki antileptici su navedeni da smanjuju djelotvornost OHC pa se preporuča dodatna zaštita.

ivka99

Nastavljam se na prethodnom pitanje (lamotrigin, Arvind). Treba li proći neko određeno vrijeme nakon početka uzimanja lamotrigina da bi on imao neku interakciju sa Yasminom, ili je to odma od prve tablete?

Natalija Beljo, dr. med.

Od prve.

mili988

Poštovana doktorice Natalija, koristim Yasmin pilule već oko godinu i pol. Zadnju mjesečnicu sam dobila 14. 04. Od tada sam prve sedmice pila redovno pilule, jednom ili dva puta sa zakasnjenjem od najvise 12h. Predzadnji dan druge sedmice sam popila dvije tablete u isto vrijeme jer sam prethodnog dana propustila pilulu. Istog dana kada sam popila 2 pilule imala sam nezastićen spolni odnos sa vjerojatnoćom da je dečko ejakulirao unutar. Da li ima potrebe za pilulom za dan poslije i da li je uopće smijem uzeti i da li postoji mogućnost začeća?! Ostale pilule (3 sedmice) nastavljam piti redovno.

Natalija Beljo, dr. med.

Odgovoreno pod drugim topicom.

vikikiki

tokom prve kutije yasmina poceli su mi izbijati pristici, znam da se to navodi kao nuspojava ali cure oko mene nisu imale problema s time pa se brinem dal bi trebala prekinut s terapijom jer ne zelim pristicavo lice (puno ih je pocelo naglo izbijat) dal da nastavim s drugom kutijom? dal je normalo to dok se tijelo ne navikne? i koje su tablete jos dobre poput yasmina? hvala