Kontracepcija

yaz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Virago, možete prekinuti na par mjeseci uzimanje bez posljedica.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svetlana, smijete koristiti jedno i drugo paralelno.

duda varalica

ovako... pijem Yaz, na drugom blisteru sam... danas trebam popiti 16.tabletu. međutim, danas sam dobila menstruaciju, tj.smeđi iscjedak. to mi je kao menstruacija. ista stvar mi se dogodila i prethodnu menstruaciju. trajalo je 9 dana. razmak između menstruacije bio mi je 13 dana.
po nekoj računici, opet bih trebala menstruaciju dobiti 9.-13.listopada. problem je u tome što mi baš tada ne treba, taj tjedan. pa me zanima postoji li mogućnost da ju nekako odgodim, da dobijem poslije 22. pa nadalje... bitno mi je da mjesečnicu, a ni taj iscjedak nemam od 12.- 22.listopada. Hvala

da napomenem ako je važno, pijem yaz po preporuci gin. zbog debele sluznice maternice zbog koje su mentruacije znale trajati po 10-ak dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije menstruacija već spoting zbog uzimanja Yaza. Česta nuspojava. Svakako nastavite dalje uzimanje prema propisanoj shemi.

duda varalica

Poštovani,
zahvaljujem na brzom odgovoru. iskreno, prvi put sam sada čula za taj spoting. znači, zadnju menstruaciju nisam ni imala,samo spoting...
no, kao što sam napisala, zanima me postoji li mogućnost da preskočim, odgodim taj spoting ili menstruaciju u periodu od 12.-22. listopada? bitno mi je da tada nemam nikakav iscjedak, ni krvarenje.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čitajte malo prijašnja pitanja.
Moguće odgoditi na način da popijete 24 aktivne tablete bacite bije placebo a 25. dan krenete s novim blisterom.
Tada nećete imati menstruaciju.

mfri

Poštovani

Pijem yaz već 4 mjeseca i otkad sam ih počela piti nisam imala nikakvih nuspojava, osim što su mi grudi cijelo to vrijeme natečene i ponekad bolne, neovisno o tome trebam li dobiti menstruaciju ili ne. Od utorka ima smećkasti iscjedak, povremene bolove u jajnicima te gotovo cijelo vrijeme blagu bol i nadutost u donjem dijelu trbuha, nalik menstrualnim bolovima ali puno blaže, a menstruaciju bih trebala dobiti u subotu navečer ili nedjelju ujutro. Osim toga mokrenje mi je postalo učestalije te utorak i srijedu sam čak osjećala bol pri mokrenju, kao kod upale mjehura. U utorak, kada je sve to počelo sam trebala popiti 23. tj predzadnju aktivnu tabletu i to sam učinila, naime nastavila sam sa pilulama kao da je sve ok. Što se tiče spolnih odnosa imala sam prije 6 dana, ali je korištena dodatna zaštita. Ipak, 17.8 sam imala spolni odnos i nije korištena dodatna zaštita, te postoji mogućnost da je partner dio ejakulirao u mene, no tjedan dana nakon toga sam dobila menstruaciju. Kao zaključak svega zanima me dešava li mi se ovo sada jer postoji mogućnost da sam trudna ili je to samo spotting ili postoji mogućnost da mi ne odgovoaraju pilule? Naime već sam ih pila nekih godinu dana I onda sam napravila pauzu jer nešto nije bilo u redu sa jetrenim probama.

Zahvaljujem na odgovoru, lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o spottingu i djelotvornost zaštite nije umanjena. Nastavite dalje s uzimanjem.

jenntmjenn

Postovani,

trenutno se nalazim u Hrvatskoj, no zivim u Njemackoj, pa nisam u mogucnosti sa se obratim svojoj Ginekologinji. Ukratko: S 20.-om tabletom blistera sam paralelno pocela piti Antibiotik "Bactrim". Koristila sam dodatnu zastitu cijelo to vrijeme i sada trebam koristiti dodatnu zastitu narednih 7 dana? No, dali da pijem 4 placebo tablete ili da nastavim sa iducim blisterom bez pauze? Jer kada se zbroje dani na kojima sam uzimala Antibiotik i pauza od 4 dana, to bi bilo 8 dana "pauze" . Unaprijed se zahvaljujem
s postovanjem, Jenifer

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte bijele i dalje po ustaljenom rasporedu.

papic1233

Poštovani, malo vise od godinu dana uzimala sam yaz pilule. Prije nekoliko mjeseci (preciznije u 5 mjesecu) dogodilo mi se da za vrijeme bijelih placebo tableta nisam dobila mjesecnicu. Citajuci malo po forumu shvatila sam kako se to kod ovih tableta cesto desava i nastavila sam ih dalje piti, a slijedecih mjeseci sam opet normalno dobivala mjesecnicu i sve je bilo u redu. No, ovaj mjesec opet za vrijeme bijelih placebo tableta nisam dobila krvarenje i odlucila sam prestati piti pilule i napraviti pauzu neko vrijeme. Sad vec tjedan dana ne pijem pilule yaz i mjesecnicu jos uvijek nisam dobila stoga je moje pitanje sljedece: zanima me hocu li ovaj mjesec dobiti menstruaciju buduci da vise ne pijem pilule ili je necu niti dobiti buduci da je nisam dobila za vrijeme placebo tableta pa mi se zbog utjecaja tableta ovaj mjesec menstruacija preskace? (znam da se nakon prestanka uzimanja pilula poremeti ciklus stoga neznam koliko je realno sada svaki dan ocekivati mjesecnicu, a prije nekoliko dana sam se osjecala kao da cu svaki cas dobiti mjesecnicu no neznam je li to zato sto sam si umislila ili mi se stvarno nesto desava)

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru, lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trebala prekidati uzimanje pilula. Izostanak je česta pojava uz iste jer izazivaju atrofiju endometrija. Ovaj mjesec ćete dobiti menstruaciju svakako.

Pozdrav,
Pijem yaz vec dvije godine zaredom, uvijek mi nova pilula bude utorkom, Medjutim, juce je bio utorak i ja sam zaboravila da je popijem uvece oko 12 kao sto radim inace, i popila sam je jutros u 11 i po, da li da sledecu pijuem kao i obicno oko 12 uvece, a ovu tretiram kao zaboravljenu,(jer inace bih je popila u 12 uvece iako je novi blister) ili je prva, pa sledecu pijem isto ujutro u 11 i po, nadam se da mi se nece odraziti na krvarenje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pijte ujutro u 11. Savjetujm sedam dana dodatne zaštite.

Zerzan

Postovani,
Ovo ce zvucati jako glupo sad.. Inace svaki dan nakon dorucka pijem tablete brusnice, no danas sam bez razmisljanja popila 5. Tabletu u blisteru yaza, sto je 4 sata prije nego sto ih inace pijem.. Da li da ih odsad pijem po novom vremenu (11 h) ili po starom (15h)? Da li je moguce da je zaštita smanjena a obzirom da ih nisam popila u uobicajeno vrijeme? Lp i hvala Vam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije smanjena zaštita. Pijte dalje kako želite sa što manje odstupanja.
Dakle ili po novom ili po starom.

adri234

Poštovani.

Prestala sam koristi Yaz na kratko vrijeme, a prije toga sam zaboravila popiti tabletu pa sam morala baciti bijele, i nakon toga, dok sam sve ružičaste popila nisam kupovala drugo pakovanje jer nisam bila u mogućnosti... Sad me zanima kad ih mogu ponovno močeti koristiti? Prvi dan sljedeće menstruacije ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je, s prvim danom iduće menstruacije.

Gogoo

Postovani, pijem Yaz pilule vec duze vrijeme. Interesuje me da li postoji interakcija izmedju njih i pilula "Klamoks BID 1000 mg" (Amoksicilin+ Klavulanska kisalina) koje sam dobila da pijem 5 dana na svakih 12 h?? Hvala unaprijed

elena_88

Pozdrav, imam jedno pitanje. Prelazim s Lindynetta 20 na Yaz i pročitala sam da ih je najbolje početi uzeti odmah nakon 21. tablete i to planiram. No jednom sam slučajno popila 2 pilule isti dan i za svaki slučaj iz novog pakiranja uzela tu jednu koja mi je kasnije nedostajala (iako sam kasnije saznala da nije ni bilo potrebno) tako da ih imam 20 i u ovom pakiranju (Lyndinette). Moje pitanje je mogu li nastaviti s Yazom nakon te 20. i utječe li to onda na zaštitu, tj. treba li koristiti dodatnu (ni jedna pilula nije bila preskočena ili zaboravljena)? Hvala na odgovoru!

Nazad
1 ... 40 41 42 43 44 45 ... 52
Naprijed