Kontracepcija

yaz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gogo možete paralelno uzimati jedne i druge. Zaštita nije umanjena.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Elena, nema veze što vam fali jedna. 22 . Dan počnite s yazom. Sedam dana dodatne zaštite za svaki slučaj.

blaky white

Postovani,
28.dan sam slucajno (misleci da je 1. dan novog ciklusa) popila ruzicastu tabletu...sto sad?
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa. Sutra popijte drugu ružičastu i tako dalje. Bijele su ionako placebo.

kuca321

Poštovani,
sat vremena nakon sto sam popila devetu tabletu imala sam proljev. Kako sam iza toga zavrsila u bolnici nisam popila dodatnu tabletu! Koliko sam ja shvatila, dodatnu zastitu je potrebno koristiti sljedecih sedam dana! Na 19-oj tableti sam imala nezasticen (sinoc) odnos. Postoji li mogucnost trudnoce i sto se moze napraviti? inace, yaz uzimam vec cetvrti mjesec, uvijek redovito!
Unaprijed zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite, šansa je mala skoro nikakva.

kuca321

Puno Vam hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

aradopsis

Poštovani,
mijenjaju li se vrijednosti koagulacijskih testova (aptv, fibrinogen) pri korištenju Yaz-a?
I koliko je bitno pratiti te vrijednosti kod žena koje nemaju u obitelji nikakve bolesti uzrokovane koagulacijskim poremećajima?

Zahvaljujem na odgovoru! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mjenjaju se. Nije nužno svake godine raditi testove koagulacije.

ivanaa20

Postovani,
uzimam tablete yaz vec 8 mjeseci, sada cu poceti piti antidepresiv prozac. Zanima me dali on smanjuje djelovanje kontracepcije i dali je potrebno koristiti dodatnu zastitu prilikom odnosa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita.

manuela1990

Poštovani,
pijem pilule Yaz 1,5 god. Uz to zadnjih 5 mjeseci pijem antidepresiv Zoloft. Menstruacije dobivam zadnja tri mjeseca na 3.bijeloj piluli, međutim više sliče smeđem iscjetku nego menstruaciji i traju 1-2 dana. Zanima me je li to normalno s obzirom da sam prije Yaza imala jako obilne menstruacije koje su trajale po 10 dana.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da je normalno. Pa pilule i tome služe.

freaky8

Poštovanje,
dakle imam jednu dilemu.Prestala sam piti yaz(pila sam ga jer je ginekologica smatrala da će mi postoječe ciste puknuti ako ga pijem) i tokom prestanka uzimanja tableta,dečko i ja smo imali spolni odnos i on je ejakulirao u mene.Pošto je to bilo oko 11 dana nakon moje zadnje mjesečnice, mislila sam da su mi bili plodni dani pa sam napravila test.Prvi test je bio pozitivan,ali sam onda ponovila i drugi je bio negativan(testove sam radila 3.dan dok mi je kasnila mjesečnica).I za 2 dana mi je došla mjesečnica,pa sam nastavila piti yaz kako mi je ginekologica rekla još prije.Sada mi je 3.dan mjesečnice,imam užasne bolove(prije ih nisam imala dok sam pila yaz) i vrlo obilno krvarenje,vrtoglavice i malaksala sam.Postoji li šansa da sam ipak trudna,pošto znam da postoji mogučnost da prvi mjesec trudnoče bude lagano krvarenje ali mi je možda pojačano zbog toga jer sam počela piti tablete opet?I ako jesam trudna,dali te tablete mogu naškoditi plodu?Trenutno nisam u mogučnosti posjetiti ginekologa,pa Vas molim za savjet.Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odavde ne znam. Kad krvarenje stane napravite test ili izvadite beta hcg iz krvi.
Premda ne vjerujem da se radi o trudnoći.

VenomousFlower

Postovani,
pijem Yaz pilule vec godinu dana. Nedavno sam se pocela baviti fitnessom i promjenila ishranu.
Jucer, 24. dana ciklusa sam primjetila da imam smedji iscjedak, medjutim vec danas mi to djeluje kao mjesecnica. Fitness sam spomenula jer pretpostavljam da to moze biti eventualni razlog za pojavljivanje smedjeg iscjetka/ranije mjesecnice. Pilule pijem navecer, oko 21 sat, pa sam tako posljednju aktivnu pilulu popila sinoc.
Da nastavim sa placebo pilulama i nakon njih krenem sa novim blisterom? Hocu li biti zasticena ako tako nastavim, u slucaju da ovo doista jeste mjesecnica a ne probojno krvarenje?

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o mjesečnici. Sve je kako treba i biti. Naviknite se na takve menstruacije. Uzimajte bijelih četiri pa na novi blister. Nemojte ništa inprovizirati. I kad uzimate bijele ste zaštićena od trudnoće.

virago

poštovani,
dali se preporuča prelazak s yaza na yasmin? trenutno sam u inozemstvu gdje ne mogu kupiti yaz već samo yasmin.
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete prijeći. Roze do kraja, bijele bacite te nastavite s yasminom bez pauze.

Nazad
1 ... 41 42 43 44 45 46 ... 52
Naprijed