Kontracepcija

yaz

aleks612

Postovana,pijem jaz vec 6 mjeseci al desla su mi se dva propusta prvo sa 15 tabletom kasnila sam vise od 12 sati nakon cega sam postupila po upustvu medjutim brzo nakon toga desilo mi se da sam umjesto 21 uzela 23 dan (21 i 24 dan tablete su ostale nepopijene) zadnje dvije tablete nisam popila jer nisam znala kako da ih uzmem.Da li imate savjet kako i kada da nastavim sa novim pakovanjem.Do sada mi se slicne situacije nisu desavale

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, popojte još te dvije aktivne do kraja, preskočite bijele i započnite s novim blisterom.

ksena83

Poštovani, godinu dana sam pila Diane 35 zbog nečiste kože lice. Obzirom da nije bilo većih promjena, odlučila sam svakako nastaviti s kontracepcijom, te mi je ginekolog preporučio Yaz. Prva dva reda pilula je sve bilo uredu..no sad unazad par dana mi otiču stopala. Moje pitanje je, da li da nastavim piti pilule...da li je to samo proces prilagodbe ili da mijenjam kontracepciju? Zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mjenjajte pilule.

NInci89

Postovani,

da li analgin i parecetamol u velikoj mjeri smanjuju dejstvo YAza? bez obzira sto se Yaz pilula popila nakon par sati od pomenutih tableta.. U pitanju su 3 tablete koje su unesene u organizam.( u toku 3 dana) a postojao je " prekinuti snosaj" .
Unaprijed zahvalna na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Umanjuju da. Ali nije došlo do ejakulacije. Ne brinite.

Poštovani,
jučer u 23h kada inače pijem yaz pilule, nakon što sam popila 9. (2.red) tabletu sam povraćala. Prošlo je više od 12 sati. U ljekarni mi je rečeno da uzmem novi blister i popijem 9.tabletu koja se nije apsorbirala čim prije, a da onda nastavim u 23h piti 10.tabletu iz starog blistera normalno. Što da radim. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete i tako postupiti. Dalje odnosi uz zaštitu.

anam21

Postovani,
koristim Yaz pa me zanima da li ce biti potrebna dodatna zastita jer sam prije 12 dana pila azitromicin 500, zbog Ureaplasma urealyticum izolirana 10 na 4, pa mi je doktorica rekla da ponovim nakon 15 dana, i partner takodjer da pije.. I da ne smijemo imat odnose dok to koristimo, posto se to pije dan i pol zanima me koliko ne smijemo imat odnose, ta 2 dana ili duze?? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ta dva dana.

NInci89

Postovani, da li je normalno da se pojavi smeckasti iscjedak iako koristis pilule skoro 2 godine?? Nije mi se ovo ranije desavalo. Imam jos 3 aktivne pilule. Sve su pilule ispijene samo sto sam ovaj mjesec pila Analgetike. Da li je moguce da je zbog toga?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je. Česta su probojna spoting krvarenja. Ne brinite. Sve je pod kontrolom.

NInci89

Hvala Vam puno, vec sam se "uspanicila" sad je vec ko menstruacija,..al onako pomalo :S Hvala Vam od srca happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

NInci89

Pozdrav,
samo da Vas zamolim da mi odgovorite da li Septolete i Angal uticu na dejstvo Yaz pilula i koji bi analgetik mogla koristit a da ne utice na pilule.

Hvala puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječu. Možete preparate ibuprofena recimo.

NInci89

Postovani doktore,
pijem pilule nesto vise od 2 godine. Do sada mi je menstruacija trajala 5 - 6 dana a sada vec treci mjesec menstruacija traje 3 dana. Da li je to normalno? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da je normalno.

NInci89

Poštovani,
oprostite molim Vas, ako nije problem da me posavjetujete, ne znam stvarno sta da radim. Naime nasla sam jednu aktivnu pilulu na krevetu, ne znam ni odakle se stvorila big-smile Vjerovatno sam nekada pripremila da popijem ali nisam... Zbog ispita i ostalih problema malo sam rastresena i sada sam na 15 piluli, ne znam sta ciiniti sa ovom sto sam našla.. Sa sigurnoscu mogu reci da sam popila 13, 14, i 15 tu ( kada je odnos i bio) a prije toga 7 dana nije,, da li zbog 1 propustene pilule mogu biti trudna? :S Iako je bio prekinuti snosaj :S
Sramote ma sto Vas stalno nesto zapitkujem i hvala Vam puno.

NInci89

Ispravka : 15, 16, 17 sam sigurno popila :S