Kontracepcija

Yaz pilule

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probojno spoting krvarenje. Nastavite dalje prema propisanoj shemi.

annon123

Postovani,
pijem Yaz 3 mjeseca. Nezasticeni odnos sam imala prije tri dana. Danas mi je prepisan esbesul (2 ujutro 2 navecer). Zanima me smijem li ga poceti piti odmah i da li je ucinkovitos Yaza smanjena, te koliko dugo, ako jeste, trebam koristiti dodatnu zastitu?
Hvala

kuca321

Postovani, pijem yaz vec 7 mjeseci. Inace menstruaciju uvijek dobivam na 4-oj bijeloj tableti. Ovaj mjesec sam je dobila na 3-oj! Ja sam svejedno popila i 4-tu bijelu tabletu i onda krenula s novim pakiranjem. Da li sam dobro postupila i da li sam i dalje zasticena od trudnoce bez obzira sto prvu tabletu iz novog pakiranja nisam popila na prvi dan ciklusa? Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smijete. Ne treba dodatna zaštita.

succi

Poštovani,
Javljam se iz razloga jer se zelim unaprijed raspitati za nacin uzimanja Yaz pilula jer trebam da imam operaciju. U pitanju je operacija grudi, povecanje grudi, estetska operacija. Svjesna sam da cu morati piti antibiotike sedam dana nakon operacije. Zanima me u slucaju da uzimam antibiotike sedam dana, koliko ja osim tih sedam dana moram koristiti dodatnu zastitu? Zanima me takodjer ako se desi da moram obustaviti uzimanje kontracepcije, radi operacije, da li mogu nastaviti uzimanje kontracepcije odmah nakon operacije ili moram cekati prvi dan menustracije? Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prekinite uzimanje pilula prije operacije.
Nakon što obavite zahvat iduću kutiju započnete s prvim danom menstruacije.

elizabeth73

Poštovani! Koristim Yaz već skoro dvije godine. Zbog tahikardija povremeno popijem propisani Normabel. Povremeno korištenje tog lijeka ne smanjuje zaštitu? Hvala unaprijed.

kuca321

s obzirom da nisam dobila odgovor na svoje pitanje, ponovit cu ga:
Postovani, pijem yaz vec 7 mjeseci. Inace menstruaciju uvijek dobivam na 4-oj bijeloj tableti. Ovaj mjesec sam je dobila na 3-oj! Ja sam svejedno popila i 4-tu bijelu tabletu i onda krenula s novim pakiranjem. Da li sam dobro postupila i da li sam i dalje zasticena od trudnoce bez obzira sto prvu tabletu iz novog pakiranja nisam popila na prvi dan ciklusa? Takoder me zanima, da li normalna stolica u roko 3 sata od popijene tablete moze smanjiti ucinkovitost yaz-a?
Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne smanjuje ako se uzima povremeno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kuća dobro ste postupila. Naravno da ste zaštićena. Nastavite po ustaljenoj shemi.

andrijana9

Poštovani, ginekolog mi je prepisao Yaz koji ću tek početi piti. Imam stalnog partnera, i čitajući prethodna pitanja, zbunjuje me da veliki broj žena koristi i dodatnu zaštitu prilikom redovitog uzimanja. Da li je ona potrebna, ili partner može bez brige ejakulirati u mene? I još jedno pitanje: menstuacije su mi bile u razmaku 21-28 dana, što za računanje plodnih dana nije nikako bilo sigurno, pa me zanima, u slučaju kada bi i došlo do ovulacije (što znam da ne bi trebalo), koji dani ciklusa bi mi bili plodni tijekom uzimanja pilula, pa da izbjegavam seks te dane radi dodatne sigurnosti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete imati odnose sa ejakulacijom u rodnici. Ne treba druga i dodatna zaštita ako redovito uzimate pilule.Nema ovulacije.

Sade Saari

Pozdrav!

Pijem Yaz više od pola godine i uredno ga pijem, znalo mi se dogoditi da jednu zaboravim, ali u drugom tjednu.
Ovaj mjesec mi se dogodilo da sam zaboravila popiti 5. u blisteru (popila sam ju zajedno sa 6. u vrijeme kad sam trebala 6. popit). Iduci tjedan (u vrijeme 8./9. pilule) sam imala odnos bez dodatne zastite i sad ne znam trebam li se brinuti (buduci da na blisteru pise ukoliko je u prvom tjednu zaboravljena pilula, da se iducih tjedan dana koristi mehanicka zastita, sto ja nisam na vrijeme vidjela :/ ).

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebali ste imati dodatnu zaštitu tjedan dana.
Ako je bilo ejakulacije šansa postoji ali nije velika.

Sade Saari

Bilo je s "metodom" prekinutog odnosa, nije bilo ejakulacije u rodnicu?
Znaci li to da se nepotrebno brinem? Nastavila sam dalje normalno piti Yaz...

alexis1982

Dvije sam godine pila Diane35 i sada sam zeljela prijeci na Yaz. Ponedjeljkom sam popila zadnju tabletu Diane, krvarenje je pocelo u cetvrtak, a ja sam Yaz pocela piti u petak ujutro. Sada ih pijem vec tjedab dana. U tih tjedan dana sam imala odnose bez zastite, postoji li kakva sansa za trudnocu? Hvala za odgovor!

bo7

Poštovani,
Zanimalo bi me mogu li yaz tablete utjecati na cirkulaciju? Tj. da li ju pogoršavaju? Pijem yaz već godinu dana i 5 mjeseci i primjetila sam da su mi ove zime jako hladni prsti na rukama i nogama. Što god napravila ne mogu ih normalo ugrijati. Čak i dok vježbam se ne ugriju. Nosim rukavice često čak i u kući no svjedno ne budu tople mi ruke.
Hvala vam na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sade ne brinite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Alexis ne postoji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bo, mogu. Posljedica je uzimanja pilula.

Nazad
1 ... 37 38 39 40 41 42 ... 51
Naprijed