Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

crvenilo i svrbež na penisu

cigareta

Dobar dan, zeleo bih jedno pitanje da vam postavim, da li znate o cemu je rec? I koja je najbolja terapija? Posle polnog odnosa sa devojkom sa kojom sam 2 godine, ona ne oseca nista. Ja osecam svrab na polnom organu i boli me na stiskanje, malo mi je se nadulo na kozici ispod glavica i izasle su mi kao sitne crvene tackice po glavicu. Da li je dobar Canesten da mazem za ovo ili mozda nesto drugo? posto ne mogu da idem trenutno do dermatologa. Hvala unapred, pozdrav.
evo fotografije : http://tinypic.com/r/2r726p2/8

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Izgleda kao jača iritacija. Canesten ovdje neće pomoći. Mažite Bepanthen. Ako ne pomogne, javite se liječniku.

ave_cezar

Pozdrav, kako je najbolje lječiti gljivice na spolovilu? Dobio sam od urologa canesten kremu, jasno mi je, tj piše koji period moram mazati, no zanima me dio što se tiče osobne higijene kako i koliko često prati spolovilo tokom terapije pošto gljivice vole vlagu. I čitao sam da one mogu biti od čestog uzimanja antiniotika, meni je dijagonosticirana chronova bolest tako da bez antibiotika trenutno ne mogu. Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Higijena spolovila normalna. Važno je nakon pranja dobro posušiti spolovilo. Naravno da one mogu biti posljedica čestog uzimanja antibiotika.

yahoo.com

Doktore, prije godinu dana mi je dijagnosticiran genitalni herpes i pojavlje mi se prečesto svakih 15-20 dana, što mogu učiniti da spriječim tako često pojavljivanje herpesa. Unaprijed hvala na odgovoru

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nažalost, ne možete učiniti previše. Dolazi u obzir jedino dugotrajno uzimanje aciklovir tableta. Ali o tome se morate posavjetovati s liječnikom kod kojeg se kontrolirati.

Milance078

Postovanje, skoro 10 meseci imam neki manji osip u vidu crvenih tackica na glansu penisa, koristio sam hidrocilin 10 dana, pa uz pauzu triderm mast, pa daktanol, nisam video rezultate,radio sam tek sad bris nema nikakvih bakterija ni candide, normalna flora, inace NE OSECAM nista, ni svrab ni peckanje...koristim kondom, a posle seksa i masturbacije cini mi se da se pojacaju. Koju kremu mi savetujete da pokusam ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po opisu i nalazi ne vidim da imate neki problem, tek blažu iritaciju. U tom slučaju terapija nije potrebna.

Milance078

zelim da dodam da sam ja radio bris po uputstvu sestre u laboratoriji, evo postavicu slike da pogledate ( iako na slikama izgledaju vece u pitanju su sitne tackice zbijene jedna pored druge), ne znam zasto ne prolaze...

http://tinypic.com/view.php?pic=14oa93k&s=8#.U3y9MXS8q39
http://tinypic.com/view.php?pic=2aabolh&s=8#.U3y9MHS8q39

bane

Poštovani, već 4-5godina imam nekakvu izraslinu na glaviću penisa.
Bijele je boje kao nekakva naslaga,kao sloj kože.
Ako pokusam to skinuti nakon kraćeg vremena se stvori ponovno. Uspijem je skinuti kao recimo staru kožu, čupanjem.
Ne boli me, ne svrbi ni ništa slično, normalno sam seksualno aktivan.

http://postimg.org/image/6uaydf3bj/
http://postimg.org/image/nw3sfii6n/
http://postimg.org/image/vfwvhkbdb/
http://postimg.org/image/ouk5hsvin/

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Milance078: riječ je o normalnom izgledu spolovila. To je normalno i ne morate raditi nikakve pretrage i koristiti terapije.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za bane: ne mogu vam reći o čemu je riječ. Najbolje da se javite dermatovenerologu.

cigareta

Postovani, vec sam vam pisao vezano za probleme koji imam, vi ste mi preporucili Bepanthen, ali je nisam koristio jer me je proslo samo od sebe... Medjutim desava mi se da posle odnosa sa devojkom (ali ne bas svaki put) da posle par sati osetim svrab i kao da mi se guli kozica po ivicama glavica i ispod glavica na kozici ili kako da nazovem, i osecam mali bol u predelu ivice glavica... dal znate u cemu je stvar? i sta je dobro za to? hvala vam na odgovoru, prijatno happy

svrbežboy

Pozdrav. Prije 3 dana me zasvrbjela kožica (vanjski dio) pri vrhu penisa. Mazao sam jedan dan Rojazolom, međutim ništa se nije dogodilo. Otišao sam kod poznanika koji je dermatolog i on mi je preporučio Canesten kremu. Već dva dana koristim kremu, međutim nikakvih promjena nema. Koža izgleda iziritirano i crveno i lošije nego prva dva dana, malo teže mi je navući kožicu preko glave penisa. Čak mi se čini da nakon mazanja canestenom, par sati poslije ima i gnoja na boksericama. Ne osjećam nikakav poseban svrab već samo peckanje dok hodam i dok kožica dodiruje bokserice. Promjena na glavi penisa ni svrbeža nema. Spolni odnos sa suprugom sam imao prije 6 dana, međutim, ona nema nikakvih problema. Sve ovo sam sada rekao dermatologu koji mi je rekao da nastavim s Canestenom bez nekih posebnih objašnejnja što mi je. Što da činim?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za cigareta: riječ je o iritaciji kao posljedici spolnog odnosa. Ne treba se tome čuditi, jer je to normalno.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za svrbežboy: mislim da Vam nije potrebna Canesten krema. Zato što Vas je nešto zasvrbjelo, ne koristi se antimikotik. Sam Canesten može izazvati iritaciju i crvenilo.

svrbežboy

Sve mi je jasno. Isti liječnik mi je danas rekao da je pretpostavio da se radi o Candidi s obzirom da mi se to i prije događalo. Iako sam mu rekao da sumnjam u to što mi kaže, isti mi je odgovorio da nije moje da pretpostavljam što mi je, jer je on liječnik. Danas sam vidno iziritiran otišao kod svog liječnika koji mi veli da misli da se radi o iritativnom dermatitisu i preporučio mi je bepanthen mast i rekao da se nada će to proći u narednih nekoliko dana. Uglavnom, kožica mi je iziritirana, crvena i napukla s nekim bijelim polukrugovima, rjeđe me svrbi. Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da je Vaš liječnik u pravu. Samo je potrebno vremena da se to smiri.

bingo1986

dobar dan ,imao sam sa novom partnericom spolni odnos bez zaštite i nakon 2 dana osjetio sam lagani svrab i crvenilo na penisu,i ko.da mi se ljušti bijela koža i malo koda je natežen ...neznam o čemu se radi pa bi vas molio za savijet

.http://postimg.org/image/uo3an3lwz/

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je samo riječ o iritaciji.