Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

crvenilo i svrbež na penisu

San Miguel

Dobar dan i pozz
pre 3 nedelje mi se ovo na slici pojavilo-belo, kao usireno
poceo sam od pre 2 dana kremu nystatin
da li je ovo kandida?
molim vas za pomoc , hvala

http://tinypic.com/view.php?pic=1t8qi0&s=8#.U43b6EDm7S4
http://tinypic.com/view.php?pic=spyex3&s=8#.U43cn0Dm7S4

Daj

Dobar dan,
muči me što su ove dvije kvržice (prištići), gotovo identične s lijeve i desne strane? Imam istu stvar kao ovdje na slici http://www.stetoskop.info/pitanja/78/78838/DSC00556.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To nije Candida i nistatin Vam neće pomoći. Točno Vam ne mogu reći o čemu je riječ.

Stipe123

Pozdrav doktore, imam 17 godina, danas su mi se samo odjedanput pojavile crvene točkice na glaviću, bio sam u šoku, nisam imao nikakav spolni odnos. Uplašio sam se jako, dali je to nešto opasno? Ne svrbi me samo su crvene točkice. Dali mi preporučavate da uzmem onu kremu Bepanthen?
B

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najvjerojarnije se radi o normalnim promjenama na splovolu. Bepanthen krema vjerojatnije potrebna, ali neće škoditi.

alexis1234

Poštovani doktore,

jutros su mi se pojavile ove promjene na spolovilu, probudio sam se, masturbirao, mokrio nakon toga i vratio se u krevet, nakon 35 minuta ponovno sam ustao i vidjeo ove promjene.
Ovo mi se desavalo i ranije, radio sam sve briseve i nalaze na gljivice ali nista nije nađeno. Samo nisam radio nalaz sperme.
Kada god se ne okupam poslije masturbacije ili spolnog odnosa ovo mi se desi, kao da sperma nagrize kožicu, ovo samo nestane nakon 2-3 dana, ne boli, ne svrbi, malo zna peckati.
Naglašava da mi se ovo desi samo nakon masturbacije i odnosa i to ako se odmah ne operem nakon toga.
Inače vodim redovnu higijenu.
Znate li što bi moglo biti.

http://i60.tinypic.com/m7t3lw.jpg

Hvala

boris39

Bok! Znaci kad povucem kozicu jako tesko ju vracam. A glavic nesmijem dirat jer me pece full. Normalne je boje niti ima nesto neobicno na njemu. Samo ne kuzim zasto me toliko pece kad ga diram i kozica se tesko vraca kad ju povucem. Sta da radim? Dal mogu to nekako sam izljecit ili?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za aleksis1234: riječ je o iritaciji koja se javlja nakon masturbacije ili spolnog odnosa. Ona će se ponavljati.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za boris39: ukoliko će problem potrajati, javite se urologu.

markobl

Postovanje,ja sam u braku pet godina,a prije mjesec dana primjetio sam crvenilo na samom vrhu penisa i na krajevima kozice.Pored crvenila imam i povremeni svrab...Nakon par dana se povuklo,da bi se opet vratilo na drugom djelu glavica,i to tako traje kao sto sam vec rekao,mjesec dana.Samo sto je svrab sve jaci i jaci kad se pojavi crvenilo...Nisam koristio nista od krema ili bilo cega drugog,a higijena mi je za 5,jer se tusiram dva puta dnevno!Ja bih Vas zamolio da mi date neki savjet sta da radim!?

LP

Marko

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o iritaciji, ali ako želite biti sigurni, javite se liječniku.

markobl

Molim Vas recite mi,od cega sve dolazi do te iritacije,hvala unapred...

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Do iritacije najčešće dolazi uslijed spolnog odnosa, masturbacije, korištenja sapuna i gelova za tuširanje itd.

alexis1234

Doktore hvala na brzom odgovoru.
Interesira me što mazati za ovakvu iritaciju i da li postoji neka preventiva, kako regenerirati, ojačati tu kozicu da do toga ne dolazi??

Lijep pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Preventiva je da izbjegavate ono što Vam izaziva iritaciju, a možete mazati Bepanthen kremu za bržu regeneraciju.

marinjo_cro

Poštovani doktore,

moja situacija je sljedeća, već par mjeseci prilikom masturbacije dolazi mi do ''ljuštenja'' neke tvari. Ta tvar je bijele bolje i neugodnog mirisa. Nakon vecernjeg pranja spolovila je sve uredu te se ta tvar ispere, ali vec ujutro se ona ponovo pojavi. Da li bi to moglo biti naznaka prisutnosti candide ? Nekad mi se znalo desit da spolovilo ne slucajno ne operem dan i pol - dva, te se na njemu pojavi sirasta nakupina.... Dva tjedna sam koristio Canesten kremu te taj period nisam imamo nikakvih naslaga niti problema, niti neugodnih mirisa. Nadao sam se da je to proslo sa time, ali nakon 4 tjedna se opet pocelo pojavljivati...
Nevezano za ovu temu, na koži po trbuhu imam bijele mrlje koje navodno ukazuju na potkožne gljivice, pa me zanima u globalu što da radim? Svakako ću otići doktorici da mi da uputnicu za dermatologa, ali bih želio čuti od Vas mišljenje o ovom problemu na spolovilu. Već bih odavno otišao kod nje, ali doktorica je obiteljski prijatelj, pa mi je izrazito neugodno...

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne vjerujem da je kod vas riječ o Candidi. Vjerojatno je riječ o iritaciji i suhoći kod masturbacije. Bjelkaste naslage zahtjevaju pojačanu higijenu. Za drugi problem, najbolje da se javite dermatologu.

svagusa

Pozdrav!

Imam 24 god i odnos s istom osobom vec 3 god...nikad nisam imao nikakvih problema sa spolovilom do prije par dana...osjetio sam lagano peckanje glavica i dva jutra zaredom sam se budio s nekom zuto-smedjkastom tekucinom na glavicu nesto kao gnjoj nekakav...sad je to prestalo ali imam crvenilo na glavicu i svrbi me a posebno jako nakon odnosa ili masturbacije...Zanima me da li je nesto opasno i da li smijem imat odnos sa zenom posto idemo na dijete?

Hvala puno!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerujem da je riječ samo o iritaciji i da možete imati spolne odnose bez zaštite.

Bobi1234

Poštovanje
Brine me što imam po glaviću točkice ispod kože, sad se pojavio i kružić (na slici). [IMG]http://i59.tinypic.com/m9c0tw.jpg[/IMG]
Molim Vaše cijenjeno mišljenje .
Puno Vam hvala unaprijed