Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

"Točkice" su normalne žlijeze, a za "kružić" Vam ne mogu reći o čemu je riječ.

sandro.c126

Poštovanje doktore,

prije nekoliko tjedana, 3 dana nakon ne zasticenog spolnog odnosa s stalnom partnericom, sam primjetio crvene male točkice na vrhu glavica, s lijeve i desne strane. Istog dana sam otisao kod obiteljske lječnice te me je dala Plimycol kremu i rekla da bi u roku tjedan dana trebalo proci, kao što i je. Ali u toku tih 7 dana, vidljivost tih točkica se smanjila i imao sam zasticeni spoli odnost s stalnom partnericom. Nakon kratkog vremena točkice kao da su se malo prosirile i bile su jako tamne, nastavio sam mazati s kremom i ponovno se povuklo. Danas sam imao spolni odnost s istom partnericom, ali bez zastite, i nekim čudom točkice su se vratile na raznim mjestima po glaviču i bile su jako tamno crvene.

Odprilike nesto ovako http://tinypic.com/view.php?pic=m7t3lw&s=8#.U7sJe5tkPcS , ali tamno crvene boje ali na dnu glavica su bilo gusto raspoređene, a na vrhu su bile tockice s vecim razmakom.

I odmah sam stavio kremu na to, i do sada se čini kao da se crvenilo malo smanjilo.

sandro.c126

Zaboravio sam dodati na prijašnju objavu, prošli tjedan sam isto imao nezasticeni odnos s istom partnericom i bila je ista situacija i mazao sam s Plimycom kremom i proso je nakon nekoliko dana.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da Vam ne treba Plimycol i da je riječ samo o iritaciji koja se može ponavljati.

sandro.c126

Puno Vam hvala doktore. Sada se već jedva i vidi. Ali čudi me kako se to pojavilo samo najednom nakon oko 4 mjeseca ne zasticenog odnosa s istom partnericom?

Andrej333

Postovani,

Trebao bi pomoci u vezi ovog...nesiri se i tako mi je vec jedno 13-tak dana....

http://es.tinypic.com/view.php?pic=1zwg02s&s=8#.U7wxFTKbvIU

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sandro.c124: Vaš problem nema veze s brojem partnera niti s koliko ste dugo s njima i sl.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Andrej333: kod vas je vjerojatno riječ o iritaciji. Možete mazati Bepanthen kremu. Ako ne pomogne, javite se liječniku.

Dragec25

Poštovani!
Pojavilo mi se nešto na penisu, par dana je crvenkasto nakon toga se oljušti i onda iznova, šaljem vam linkove oba stanja da pogledate i kazete mi o čemu je rijeć! Ne svrbi, ne pecka, nemam iscjedak
Link 1 http://tinypic.com/r/rveftc/8
Link 2 http://tinypic.com/r/25883yw/8

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nisam siguran o čemu je riječ, ali očito se radi o minimalnoj promjeni koja ne zahtjeva odlazak kod liječnika ako se neće širiti.

Poštovani, prije par mjeseci na korijenu penisa mi se počela sušiti i ljuštiti koža i lagano se to počelo širiti i taj dio kože blijediti (gubiti pigment). Mazao sam s canesten kremom dva mjeseca i u tom periodu mi je bilo više manje dobro, koža se nije ljuštila, a i pigment se vratio. Dva tjedna nakon što sam prestao s canestenom opet mi se počinje ljuštiti koža. Moram napomenuti i da na rukama imam dva mjesta na kojima je koža crvena pa se vrati u normalu pa opet pocrveni i tako u krug. Imam dosta bijelih naslaga na jeziku i kućnim testom (onaj sa čašom vode i jutarnjom slinom) pretpostavljam da imam candidu. Je li moguće da su svi ovi problemi povezani s candidom ili je neki drugi uzrok u pitanju? Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod vas se gotovo sigurno ne radi o Candidi. Moglo bi se raditi o iritativnom kontaktnom dermatitisu. Za početak možete mazati neutralne kreme tipa Bepanthen. Ako ne pomogne javite se liječniku.

what1234567

Postavani,zanima me vase misljenje o ovome
http://www.igreklik.com/slike/images/85608601086572524060.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Iz fotografije nije sigurno radi li se samo o povećanim žlijezdama ili o kondilomima

Ka32Mi

Bok Poštovani!
prije nekih 4 mjeseca su mi se pojavile bijele točkice po kožici ispod glavića, otišao sam kod doktorice, pripisala mi je kremu i sredstvo za ispiranje i to je prošlo
Te točkice su mi se vratile ali samo na donjem dijelu glavića, ispod njega, i dalje mažem tom kremom i isperem prije toga, ali ne miču se..
vaše mišljenje? (imao sam spolni odnos samo s curom, s kojom i dalje imam..)

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Niste napisali koju kremu mažete. Ali možda Vam je dovoljna samo pojačana higijena.

scippy

Postovani, zadnja 4 mjeseca imam ceste promjene po penisu. Do sada sam koristio vise terapija, i to.: Afloderm krema, Travocort krema, Daktanol krema, Pantenol krema i Baneocin puder. Imao sam raznih promjena, od crvenila, svrbeza, bijelih mjehurica i slicno. Radio sam briseve na gljivice, kandidu, mikroplaze, ureaplazme. Svi brisevi su mi bili negativni. Ali i pored toga i dalje mi se cesto javljaju slicne promjene, tako da stalno sve ide u krug.
Evo imam par slika sto mi se desavalo u zadnjih 20 - 25 dana..:

http://upload.slike.com/slike/201...79_1509524615946398_1529250890_n.jpg

http://upload.slike.com/slike/201...715_1509524259279767_884936015_n.jpg

http://upload.slike.com/slike/201...11_1509524262613100_1973626139_n.jpg

Osim toga, jezik mi je dosta bijel i po kozi na rukama mi se javljaju crvene promjene, slicne kao da je ugriz insekata, ali nije ugriz..

Molio bih Vase misljenje o ovome problemu. Hvala Vam.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

S obzirom na negativne rezultate svih pretraga i izgled promjena, vjerojatno se radi o iritaciji. Agresivne terapije i pretrage nisu potrebne. Mažite neutralne kreme (poput Bepanthena). Ne treba očekivati da se stanje normalizira za nekoliko tjedana. Spolovilo perite samo vodom.

Fresh

Poštovani,
imam jedno pitanje.
Imao sam dermatitis na preponama, prepisana mi je triderm krema
To je prošlo ali su se onda na tom mjestu javile ljubičasto-crvene mrlje, kao i crvenilo testisa.
Osim ovih simptoma, nikakvih drugih problema nema.
Da li je ovo moglo biti posljedica triderma, i što mi je činiti sada?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moglo bi biti, ali vjerojatnije nije. Sada mažite neku neutralnu kremu za regeneraciju kože tipa Bepanthen kroz nekoliko tjedana. Ako promjene potraju, javite se liječniku.