Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

crvenilo i svrbež na penisu

Metej_HR

Pozdrav, imam vec duze vrijeme neku vrstu Gljivica na penisu. Znaci ne boli, ne peče.. Zanima me kako da se riješim toga? Jer ružno izgleda..
Evo slike: http://i58.tinypic.com/dq6jj4.jpg

ivan2407

poštovani..neko vrijeme imam kao bradavice na području penisa. Pa me zanima možete li mi pomoći što je to i kako se toga riješiti. Ne bole,ne svrbe, jednostavno samo smetaju. Slike u prilogu :

http://i58.tinypic.com/3023wix.jpg

http://i57.tinypic.com/b7z9xh.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nije riječ o gljivicama. Riječ je jače izraženim normalnim žlijezdama u ovom području. Terapije nema.

budos

Postovani, dobar dan.

Prije par dana mi se pojavio ovaj problem, nekoliko dana prije toga sam iz radoznalosti, cisto me interesovalo probao mužu penisa, jedan put, pa me zanima ima li to veze ili je u pitanju losa higijena? I sta je u pitanju naravno, treba li da brinem. Hvala!

http://tinypic.com/r/2psroll/8

budos

greška, evo fotografije: http://oi57.tinypic.com/w1sk1y.jpg

takodje, sa druge strane se pojavilo neko crvenilo koje me svrbi: http://oi60.tinypic.com/23kp53q.jpg

Nisam upražnjavao seksualne odnose, da li je izazvano masturbacijom ili nečim i čime da mažem, koliko je vremenski normalna pojava ovoga?

Hvala unaprijed!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za ivan2407: vi imate kondilome koje uzrokuje HPV virus. Javite se dermatovenerologu, jer promjene treba obavezno liječiti. Dolazi u obzir krioterapija s tekućim dušikom, premazivanje podofilinom, elektrokoagulacija, termokauterizacija, terapija imiquimodom itd.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za budos: kod vas je riječ samo o blažoj iritaciji uslijed masturbacije. Terapija nije potrebna.

ivan2407

hvala vam puno

cigareta

Pozdrav, trebala bi mi mala pomoc. pre par dana sam imao odnos sa devojkom sa kojom sam zajedno dve godine, vece posle odnosa, primetio sam na svom polnom organu crvenilo i poceo je slab svrab, sutradan mi se pojavilo kao neko perutanje koze u predelu kozice ispod glavica, jako sitno ali se veci deo isprao tokom pranja, sad imam kao mali otok na ivici donjeg dela glavica... na svoju odgovornost sam poceo da mazem Canesten kremu... da li znate o cemu je rec i sta je najbolje da uradim? ps. dal je potrebna fotografija... unapred hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod vas je riječ samo o iritaciji kao posljedici spolnog odnosa. Terapija nije potrebna.

cigareta

mislite da je samo iritacija? evo fotografije, mazao sam Canesten, sta dalje da preduzmem? da li smem da imam odnose sa devojkom? i ove kao bele tackice su se u poprilicnom broju smanjile za 3 dana koliko sam mazao Canesten kremu (mada tih belih tackica nije bilo mng) najvise me brine ovo sto je naduveno...
izolite fotografiju http://tinypic.com/view.php?pic=rwm0m0&s=8#.U2oozPl_tl8 unapred hvala.

milan123

pozdrav opet, postavio sam vam ptanje sa slikom prije par dana na strani 49 pa niste dali odgovor vjerovatno niste vidjeli pitanje pa da vas napomenem .

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za cigareta: ne vidim nikkave posebne promjene. Za bjelkaste promjene samo pojačana higijena. Možete imati spolne odnose.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za milan123: bilo bi dobro da se javite urologu. Vjerojatno će promjenu trebati kirurški odstraniti. Dermatološka terapija neće pomoći.

milan123

ok hvala na odgovoru, a sta mslite od cega mi je nastala promjena jer meni se coni da je bas od preceste i prejake iritacije usljed nezasticenog seksa sa curom koja je kao sto sam vec naveo dosta uska dole.

Bobi1234

Poštovanje.
Već jako dugo imam ove bijele točkice na kožici i glaviću. Mazao sam prije Canestenom ali nije prošlo.
[IMG]http://i58.tinypic.com/25q6st4.jpg[/IMG]
Molim Vas odgovor što bi moglo biti i kako to riješiti .
Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za milan: nije od prejake iritacije. Napravite kako sam napisao.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Bobi1234: riječ je o normalnim žlijezdama. Ne treba ih se, niti može ukloniti.

dzokara

Pozdrav! ovako imam jedan problem.. za 1.maj sam stupio u seksualni odnos s jednom nepoznatom djevojkom i nismo koristili zastitu. Nakon 2,3 dana su mi izbile nekakve kao gljivice.. evo stavit cu vam sliku.. u pocetku kao da sam imao temperaturu malo povisenu prvih par dana nakon izbijanja.. dalje po tijelu nemam nigdje nikakve osipe, gljivice.. samo na na penisu.. svrbe me i peku, ne mogu imat spolni odnos niti masturbirat. E da.. i zna me onak po tijelu na raznim mjestima svrbit nekad.. tipa noga, ledja, rame, citao sam po forumima i netu i mislim da se radi o vaginalnom herpesu... Mozete li mi kako pomoc? neku kremu ili nesto predlozit?

http://i60.tinypic.com/ip72av.png

i stalno mi je vlazan i neugodan miris bude, a vodim racuna o hogijeni
Hvala unaprijed!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu Vam reći o čemu je točno riječ, ali bi bilo dobro da se javite dermatovenerologu.