Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ samo o iritaciji koja se može javiti tijekom spolnog odnosa. Posebne preventive nema.

StojanovicN

Hvala na odgovoru, zaboravih sinoć da napišem da takodje ima i crvenila kožice sa prednje strane, dok se od jutros to crvenilo prenelo i na glavu penisa.. ipak neka mast, nešto .. ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Eventualno neka neutralna krema (tipa Bepanthen).

NepoznataOsoba

Pozdrav, imam problem pa bi želio vaše mišljenje..
Prije 2 sedmice pojavilo mi se crvenilo na penisu koje se vremenom povećalo, zatim sam imao jako suhu kožu koja se kao osušila i oljuštala a sada je kožica penisa dosta osjetljivija i kao tanja je, sada opet crvenilo koje se nakon mastrubacije poveća a nakon mirovanja smanji. Malo svrbi ne pecka. Nisam imao spolni odnos, nadam se da je iritacija i da se može to riješiti nekom kremom i kojom? Nadam se da nije ništa opasno. I prije možda pola godine sam imao jaki svrab na kožici penisa i kako sam se češao dobio sam ranicu koja je zamladila i sve je bilo normalno i evo sada sam dobio crvenilo koje već 2 sedmice neće da prođe.
Nadam se da je od iritacije i da nije ništa opasno, ili može biti i od donjeg rublja?? Što se tiče higijene svaki dan se kupam i ne bih rekao da je od toga. Hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas je najvjerojatnije riječ o iritaciji i suhoći koju pogoršava masturbacija. Iritacija se može ponavljati. Mažite neutralne kreme tipa Bepanthen.

konzument

postovani doktore imam problem,na glavicu penisa i kozici iznutra mi se pojavilo crvenilo i tockice crvene,nista me ne pece ni svrbi,al nije mi to normalno da se pojavi,malo osjetim da je i neugodnog mirisa...pa me zanima dali je to nesto opasno i kako da to izlijecim? hvala

zewa

poštovani.. od nedavno pojavili su se kao cvorici na području penisa. Pa me zanima možete li mi pomoći što je to i kako se toga riješiti. Ne bole,ne svrbe, jednostavno samo smetaju. Slike u prilogu
http://i57.tinypic.com/14xco5f.jpg
http://i59.tinypic.com/2q9jp1w.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moglo bi se raditi o moluskama ili kondilomima. Javite se dermatovenerologu koji će točno utvrditi dijagnozu i način njihova uklanjanja.

NepoznataOsoba

Hvala doktore na odgovoru. Mazao sam par dana sa krememom "Neven" i čim namažem bude bolje, povuče se al ne skroz, da li je opasno mazati kremama tim na svoju ruku ili da uzmem tu koju ste preporučili. Hvala vam još jednom.

jopa123

Poštovani,
Imam pitanje za vas.
Imam 14 godina,prije 1 tjedan sam sa drustvom otisao na kupanje.Kad sam se vratio i krenuo da se tusiram na penisu sam primjetio crveni čvorić.Nakon 3-4 dana mi je taj čvorić počeo se "sušiti".Danas sam primjetio da se još više isušio i da ispod površine čvorića ima nešto crno...Možete li mi reći što bi moglo biti,da se obratim liječniku?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možete mazati i tu kremu ili bilo koju sličnu.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za konzument: vrlo vjerojatno se radi o blažoj iritaciji. Terapija nije potrebna.

Micko50

Postovani doktore
Imam jedan problem..Na glavicu penisa imam kao neku crvenu tacku ili kako vec tacno tamo gdje izlazi mokraca a ispod njega je neka bjela masa..To imam vec duze vrijeme i nema sanse da se to makne.Nisam imao seksualni odnos.Pritom vodim higijenu svaki dan,doslovno.
Kako mi mozete pomoci.Hvala unaprijed

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da se ne radi o nikakvoj patologiji i da terapija nije potrebna. Ipak, ako bi Vas to brinuo javite se liječniku.

Micko50

Pa sta onda da radim sa tim,doktore?Ne mogu to ostaviti tako ,hoce li mi to ikad proci??

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Javite se liječniku da se sa sigurnoću utvrdi da se ne radi o nikakvom poremećaju.

Micko50

http://upload.slike.com/slike/201...8542924-626-x-638px-Screenshot_7.png
To izgleda ovako doktore,molim vas pomozitee.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas je riječ o normalnom izgledu spolovila. Mislim da sam bio jasan.

Micko50

A ovo bijelo to je normalno i sve ostalo?

steva1000

pre desetak dana pojavile su mi se crvene tackice na testeronima i posle i na kozici penisa,jako me svrbi ali ne pecka . tackice su u vidu potkozne bubuljice tako vam mogu najbolje opisati,ne znam sta da radim. nocima ne mogu da spavam od jakog svraba. treba mi pomoc.hvala unapred