Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za pele95: vjerojatno je riječ o blažoj iritaciji. Nije ništa opasno. Možete imati spolni odnos, ali se onda može očekivati privremeno pogoršanje. Inače, možete mazati Bepanthen kremu.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za zack: kod Vas je riječ o blažoj iritaciji i suhoći. neutralne kreme će biti dovoljne. Iritacija će se ponavljati nakon masturbacije.

zack

hvala na odgovoru..znači samo mažem sa neutralnim kremama tipa bepah.dječje kreme i normalno mogu u odnos? i ti prištići sitni bijeli koji se prhutaju samo reakcija ništa opasno?hvala još jednom na odgovoru veliki pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možete. Prhutanje je samo od suhoće.

mihajel

Poštovani, jučer sam imao odnose sa novom djevojkom. Danas mi se pojavio jak svrab i crvenilo(osjetljivost) kože na gotovo cijelim testisima i maleni dio na penisu. Mislite li da se radi o gljivičnoj infekciji ili samo o iritaciji ? Unaprije hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno se radi samo iritaciji. Za nastanak gljivične infekcije potrebno je više vremena. A i drukčije bi izgledalo.

mihajel

Napomenio bih da smo imali odnose 3 dana i 4. dan sam osjetio bolan svrab kože testisa a danas sam primjetio i malo jače crvenilo na samom penisu nego jučer.
http://postimg.org/image/lljfb9ymj/

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nije gljivična infekcija. Ako potraje i pojača se, javite se liječniku.

ursa123

Postovani!
Vec duze vrijeme imam iritacije na glavicu i kozici u vidu crvenih tackica i svraba, to sam do sada rjesavao canesten kremom od koje bi mi se ta iritacija povukla kroz dan-dva i ne bi se pojavljivala do sledeceg malo veceg nadrazaj (nekoliko mjeseci), ali prije nekih mjesec dana mi se pojavila neka tacka pri vrhu glavica, malo crvenija od ostalog dijela glavica, ne svrbi, ne pece, ne povecava se, jednostavno tu stoji i plasi me, a i predhodne iritacije su ucestalije, a zadnji seksualni odnos bez zastite sam imao prije nekih 7-8 mjeseci. Molim Vas za pomoc!?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najvjerojatnije se radi o iritaciji, te Canesten ne pomaže. Ona se ponavlja, ali nema razloga za brigu. Potrebno je mazati samo neutralne kreme.

finnn

Poštovanje.
Već duže vrijeme imam crvenilo na glaviću penisa, ne boli me i ne svrbi. Ali čini mi se da jednako stalno izgleda. Što bi to moglo biti, i kako liječiti. Hvala.

http://tinypic.com/view.php?pic=102wh8j&s=8#.VBiuC5R_tJk

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu Vam reći o čemu je riječ, ali promjene su dosta jako izražene i savjetovao bih pregled dermatovenerologa.

mihajel

Poštovani doktore,
kroz par dana sve se povuklo i smirilo no nakon ponovnog odnosa s djevojkom nakon 2 dana opet se pojavio svrbež i crvenilo kože testisa.
Svrbež se proširio i na pregibe na unutarnjoj strani bedara te na stražnjici u vidu crvenih točkica.Čini se da se širi na područja rubova donjeg rublja. Najizraženiji je noću.
Do sada sam koristio Bepanthen no danas mi je doktor opće prakse dao recept za mješavinu kreme protiv gljivica,crvenila,upale....

Prilažem Vam fotografiju crvenila: http://oi58.tinypic.com/2qxp5s4.jpg

Što mislite što bi mogao biti uzrok?

Puno Vam hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne izgleda kao gljivična infekcija. Više kao jača iritacija ili alergija.

vladimir123

Poštovani doktore,

Molio bih Vas za savjet. Naime prije mjesec dana, nakon nekog vremena što sam osjećao svrab i crvenilo, a i partnerka takođe, a što sam mislio da je posledica iritacije, jednog jutra sam vidio da mi je koža penisa bila kao otekla, kao da su "džepovi" otoka bili po njoj. Kako je bila nedelja i kako nisam imao kome da se obratim upotrebio sam canesten. Vec nakon nekoliko sati "otok" se povukao. Od tada koristim kanesten krem 1%, mada pravo govoreći ne baš po uputstvima (najčešće bih ga namazao samo uveče pred spavanje). Crvenilo i svrab se povuku, pa se onda opet pojave, kada namažem kanesten opet se povuku i tako u kurg. Napominjem da za svo ovo vrijeme nisam imao odnose. U jednom trenutku je koža glansa postala suva, pa se perutala no i to je prošlo. Prije dva dana smo partnerka i ja opet imali odnos, i opet se pojavilo blago crvenilo i svrab (na slici http://tinypic.com/r/2gt3h92/8 , http://tinypic.com/r/2m845er/8 , http://tinypic.com/r/2czpxkl/8), te smo oboje opet pribjegli kanestenu.

Da li je ovo "pravi" način i šta je Vaš savjet za dalje?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas je riječ tek o blažoj iritaciji. Caneten ne treba mazati, možda tek neutralne kreme (tipa Bepanthen). Morate biti spremni da će se promjene povremeno ponavljati.

NepoznataOsoba

Od prije mjesec dana mi se situacija sa crvenilom i svrbežom smirila, nekih 95%. Ima još na glaviću malo crvenila al to je vjerovatno od suhoće.

Imam jedno pitanje, to sam uvijek ignorisao. Od rođenja, sa desne strane kožica mi je probušena, kao da se igla provukla, ne znam kako to najbolje da objasnim. Nemam s tim nikakvih problema nit sam kad imao samo mi to čudno od čega i kako. Sumnjam da je od obrezivanja, šta vi mislite, jel ima sličnih slučajeva?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne znam od čega je, ali ne vidim u tome problem.

bane

Poštovani, već 4-5 godina imam nekakvu tvorbu, leziju na glavicu penisa koja se jako jako sporo širi.
Ima kao neka bijela krastica, a okolo je koža drugačija od druge, kao neprirodno zaglađena.
Gledajući forum i tražeći internet došao sam do zaključka da je to vjerojatno rak, odnosno karcinom penisa.
Volio bih da me razuvjerite, ali ne pokažem velike nade.

http://postimg.org/image/7olii2pjr/
http://postimg.org/image/e8uybdvel/
http://postimg.org/image/667t33zyd/

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne može se reći o čemu je riječ bez biopsije i patohistološke pretrage, ali najvjerojatnije nije rak.