Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

crvenilo i svrbež na penisu

samson777

Poštovani!! Imam jedno pitanje,dali su ovo na slici šiljasti kondilomi???

http://i.imgur.com/HkOGKeq.jpg

Hvala!!!

basshoc

Dobar dan
Evo imam jedno pitanje.Naime u vezi sam sa curom i kako smo poceli imati odnose nakon par puta je sve bilo okej,ali prije par dana nakon odnosa nisam odmah primjetio već tek uvečer tokom tusiranja prije spavanja da su se pojavile sitne crvene točkice po glavicu. Znaci prvi dan su se te tockice pocele pojavljivati drugi dan su bile crvene, ali su jako jako sitne mozda milimetar promjera i evo ga danas su jos prisutne, ali nisu toliko crvene bilo ih je na jednom dijelu s unutarnje strane kožice ali koliko sam vidio da je to proslo,znaci samo po glavicu je ostalo. Čitao sam po forumu malo o tome i ispirem sa kamilicom ,nisam koristio kreme. To mi je treca partnerica ,a ja sam njoj drugi partner. Partnericu sam pitao dali ona ima neke promjene i rekla je da je kod nje sve normalno,pa me samo zanima dali mogu nesto uciniti da poduzimam nesto ili da pustim jos koji dan da vidim da li ce proci uz ispiranje kamilicom.

S postovanjem.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za samson 777: nije riječ o kondilomima. Riječ je o tzv. papillae coronee glandis, potpuno benignim promjenama koje se ne trebaju liječiti.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za basshoc: riječ je tek o blažoj iritaciji koja se može ponavljati. Ništa nije potrebno.

basshoc

Hvala punoo!!
Dali imate neku preporuku kako bi se mogla smanjiti mogucnost pojavljivanja te iritacije ponovo? Ili to jednostavno mora biti tako?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možete mazati neutralne kreme tipa Bepanthen.

Poštovani,imam oziljak na vanjaskom dijelu stidnice od potkozne bradavice,bila sam kod ginekologinje ali mi nije nista dala za to.Postoji li neka krema ili nesta slicno za oziljke spolnih dijelova tijela po mogucnosti bez recepta da se mogu nabaviti? Hvala vam!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nažalost, ne.

malen

u erekciji mi se pojave ka bijela kozica ka da se ljusti i to na pocetku penisa i na vrhu penisa...je li to nesto ozbiljno ili?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o blažoj suhoći. Terapija nije potrebna.

sicvaa

Hitno mi je potreban odgovor. Imam 22 godine i redovan, aktivan sexalni zivot,sa stalnom djevojkom. Pre godinu dana od jedne devojke sam dobio neko gljivicno oboljenje praceno crvenilom, svrabom, peckanjem na i oko glavica penisa, kao i nekom belom, sirastom skramom.Bio sam kod dermatologa i on mi uspostavio diagnozu Balanitis ac i ta terapija je trajala 20-ak dana i na kontroli je receno da je proslo.Problem je sto mi se na svakih par meseci ponekad navrate ti simptomi, a i moja devojka ih ima u vidu pojacanog sekreta, peckanja.. Kasnije se opet pojavilo pa su me uputili da radim urin i sve je bilo u redu,ali se crvenilo uvijek pojavi poslije odnosa.I djevojka je bila kod doktora i dobila je vaginolete i pila ih 10-ak dana i poslije smo imale odnose bez zastite i nije bilo crvenila i nakon 7 dana se meni opet isto pojavilo crvenilo,svrbez i skrama.
Sta mi je ciniti? Molim za brzi odgovor. Unapred hvala...

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da se kod Vas radi o iritaciji koja se povremeno vraća. Mislim da su dovoljne neutralne kreme tipa Bepanthena.

sicvaa

http://i.imgur.com/CZ3Ip38.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po fotografiji najvjerojatnije se radi o Candida infekciji. Potrebno je mazati Canesten kremu 2x dnevno kroz 2 tjedna, a partnerica se treba liječiti kod ginekologa.

dmiric

Poštovani,

problem je slijedeći:
1. Slabo crvenilo na "glaviću" nakon sexa sa djevojkom, taj period je bilo malo pojačanih aktivnosti, više puta na dan, malo više više , Svrab je ostao nakon 2 dana
2. Kao kudikamo ispucali glavić kada se počešem i onda se pojave neke bijele naslage ali samo kada se počešem se te bijele naslage pojave, nemaju neugodnog mirisa
3. Svrab se javlja u predjelu glavića, nakon pranja svrab totalno nestaje na par sati ili do kraja dana

Plikova, krvarenja nema, samo sam primijetio da je "osjetljiv" te u ovom stanju mnogo brže do ejakulacije dođe.

Da li je možda u pitanju iritacija ili nešto ozbiljnije.

dmiric

Poštovani,

evo i fotografije.

dmiric

http://imgur.com/gx86uFJ

Evo i fotografije

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sve govori za iritaciju. Ona se može ponavljati. Neutralne kreme će biti dovoljne.

Nisam imao seksualne odnose skoro 6 meseca a pre 2 meseca mi se pojavila bela skramica na koziti koja je suva .... mazao sam pantenol 10ak dana ali izgleda da nema poboljsanja ... evo slika :

http://prntscr.com/561wsb

http://prntscr.com/561x90

da li trebam posetiti urologa ili bi neka krema resila situaciju

unapred hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Fotografije su loše kvalitete. Najbolje bi bilo da obavite dermatovenerološki pregled.