Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

Vikler

Pozdrav. Nakon odnosa mi se pojavilo crvenilo ispod glavica kao na slici. Traje vec 15etak dana, ne boli, ne svrbi, nista osim izgleda koji je takav kakav je. Sta moze biti ", molim vas za savjet? Da li je sta za zabrinutost?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Fotografije nema, ali moglo bi se raditi o iritaciji koja nije zabrinjavajuća i koja bi trebala proći. Ako ne javite se liječniku.

sicvaa

Nakon dva tjedna mazanja,svrab je prosao ali je crvenilo jos tu

http://imgur.com/B48DqTq

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sada je na fotografiji normalno spolovilo. Nema više razloga za liječenje.

Ricard

Dobar dan,

Na području glavića imam svijetlo smeđu mrljicu nepravilne boje 1-1.5 cm veličine. Nemam nikakvog svrbeža i na dodir je glatka kao i ostatak kože. Također i ne boli.
Jedina je razlika što je esteski poprilično neprivlačna. Pa me zanimalo vaše mišljenje o čemu se radi. ne znam točno otkad mi je..sigurno par mjeseci..
Prije mjesec dana mi je dijagnosticirana pityriasis rosea u predjelu trbuha i prsa. Za terapiju sam dobio betametazon u belobazi i tablete Telfast. Terapija mi previše ne pomaže.
To stanje mi traje već nekih 4-5 mjeseci. Jedina je razlika što me već duže vrijeme ne svrbi i promjenila se boja mrlja u tamniju.
Sad me zanimalo može li to biti povezano..?

I još jedno pitanje bih vas zamolio. Sa donje strane trupa na penisu imam tanku ljubičastu crtu širine 2-3 mm koja se proteže cijeliom penisom do glavića. To imam od rođenja. Uvijek me zanimalo o čemu bi se moglo raditi?

Unaprijed hvala..,

Lijep pozdrav..

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za promjenu na spolovilu Vam ne mogu reći o čemu je riječ preko računala. Pityriasis rosea nema veze s promjenom na spolovilu. Zadnja promjena je vjerojatno normalan nalaz na spolovilu.

stefff91

Pre 5 dana javilo mi se crvenilo na 2 ,3 mesta,ne jako na donjem delu glavica...juce sam tu primetio i bele tackice sa malo neprijatnim mirisom..ne osecam svrab,ponekad ali nista preterano..o cemu se radi? Hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moglo bi se raditi o iritaciji (vjerojatnije) ili infekciji Candidom (manje vjerojatno).

bubamara3

Poštovani,jedan manji dio na koži penisa mi je crven. Koža na istom mjestu je i suha.. To područje sam nekih 3tj mazao bepanthen masti. Suhoća je nestala ali crvenilo je ostalo. Da li da mažem sa nekom drugom kremom ili masti? I o ćemu bi se tu uopće radilo? Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najvjerojatnije je riječ o blagoj iritaciji. Takve promjene mogu potrajati i ne treba se njima opterećivati. Možete mazati Bepanthen dalje.

Lukam

Prije nekih 7 dana na penisu, skoro na dnu pojavilo mi se nesto izgledalo je kao zulj, koji je onako malo bolio, prilikom tusiranja on je pukao, i izasla je mala kolicina (tecnosti, gnoj ili sta vec) koja je bijele boje. Trenutno me to ne boli, niti osjecam da imam, sada idalje ima to kao rana koja prolazi , vrati se kao malo te bijele tecnosti. Proslo je vec 7 dana, meni se cini kao da se povlaci ali ide sporo. Sad ne znam da li je to neka spolna bolest, da li mi predlazete hitan pregled, ili da sacekam jos par dana da vidim da li ce se povuci samo od sebe. I da li imate predstavu sta bi moglo to da bude. Hvala unpared.

Lukam

Evo fotografije ako sta mozete tako da vidite
http://postimg.org/image/aoy4cclfj/

http://postimg.org/image/56068vdrz/

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Bilo bi najbolje da se javite na pregled kod dermatovenerologa. Mođe se raditi samo o traumi, ali se niti spolno prenosiva bolest ne može isključiti.

sicvaa

Nakon mazanja canesten kremom,glavic mi je nekako suv i pomalo se peruta,sta predlazete?
Unaprijed hvala,pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Predlažen da prestanete s Canestenom, jer on može izazivati takve tegobe. Mažite Bepanthen kremu.

dijamant1

Imam crvenilo pa glansu i na kozici paralelno.bio sam kod urologa i reko je da je to balanitisi dao mi je Daktanol,i kad namazem Daktanol odma se sve povuce,ali posle masturbacije se pojavi opet crvenilo i cim namazes Daktanol povuce vrlo brzo,da li su to gljivice ili iritacija? i da li ima bolja krema koja bi mi pomogla da se toga resim zauvek? da napomenem nisam ima nikakve odnose.pozz

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po svemu, riječ je o ritaciji ulijed masturbacije. Mažite neutralne kreme (tipa Bepanthen).

dijamant1

Hvala na odgovoru. ima jos 1 pitanje. od Daktanola kozica mi je malo omeksala i ljusti se,nije perutanje,da prestanem da mazes Daktanol? ili je to normalno, daktanol mazem 13 dan. a crvenilo je prestalo samo se malo nazire gde je bila upala,das nastavim sa daktanolom ili da prestane terapija?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne treba više mazati.

ivcaa

imam crvene krugove na kraju glavica koji su vise primetni posle masturbacije,a na kozici sa unutrasnje strane bele i cvene tackice-bubuljice,sta je to?