Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

crvenilo i svrbež na penisu

thecadu

Juce sam primetio crvenilo na penisu, na kozici na jednom mestu kao da je pocela da se pojavljuje neka ranica... imam li potrebe za brigu?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Bilo bi najbolje da odete dermatovenerologu da se postavi točna dijagnoza, a ako već mažete napamet bolje Afloderm.

bubamara3

Poštovani, hvala na odgovoru. Malo me buni šta su dvije kreme. Da li da jednu kremu koristim za pazduh a jednu za spolovilo ili se obadvije istovremeno mažu i na jedno i na drugo mjesto? Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za bubamara3: osobno mislim da nemate gljivičnu infekciju i da kreme neće pomoći. Ipak, gdje ćete što mazati morate pitati liječnika koji ih Vam je propisao.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za thecadu: mislim da nemate razloga za brigu. Vjerojatno je riječ o iritaciji.

mustang91

Postovanje, prije 2 godine sam imao sexualni odnos s djevojkom i sve je bilo uredu do rije par mjeseci kad su na penisu odjednom počele da se pojavljuju kao neke bradavice,mislio sam da nije ništa opasno jer ne svrbe i ne bole,izgledaju ovako http://i.imgur.com/f5jjv6d.jpg . Pa me interesuje da li je nešto opasno i da li se mogu ukloniti nekom kremom ili trebam posjetiti liječnika? Hvala lijepo

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Fotografija je loše kvalitete, ali moglo bi se raditi o šiljatim kondilomima koje uzrokuje HPV. Morate se javiti dermatovenerologu zbog definitivne dijagnoze i liječenja.

mimani8095

Imam jedan problem, imao sam seksualni odnos sa devojkom, do sad smo koristili kondom i onda smo poslednji put probali bez i onda mi se pojavilo crvenilo na vrhu glavica, ne svrbi me niti pece samo je crveno..

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o blažoj iritaciji koja će proći. Možete mazati Bepanthen kremu.

darts21

Postovanje doktore,
Prije 5 dana sam imao odnos bez zastite sa djevojkom koju sam tek upoznao.Sjutradan ispod glavica penisa sam osjetio svrab i par crvenih tackica koje u erekciji nekad pobijele.Veci svrab osjecam sa lijeve strane penisa(ispod glavica),i taj svrab nastaje blazim dodirom istog.Nisam siguran da li je iritacija ili nesto drugo.Takodje imam povremeni svrab po tijelu,dosta sam se opteretio sa svim ovim pa je mozda to na psiholoskoj bazi (mislim na svrab tijela happy ) Evo i slike : http://tinypic.com/r/2n9002o/8
Hvala Vam unaprijed.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjeroajtno se radi samo o irtaciji. Svrbež po tijelu je vjerojatno psihološke prirode.

davorcro

Postovanje
Pred jedno tjedan dana sam imao odnos sa djevojkom te mi se nakon toga pojavilo peckanje tokom mokrenja i lagani iritantni svrzbez na onoj kozici iza glavica (odnos je bio bez zastite), te zadnja 3 dana sam takodjer imao odnos sa djevokom samo sto mi se nakon zadnjeg odnosa kada sam se probudio ujutro javio jaci svrbez te crvenilo na glavicu i na kozi ispod glavica. Svrbez je konstantan a glavic osjetljiv na dodir...vrlo neugodan osjecaj
Neznam sta da radim posto sam pred godinu dana imao slican problem i nakon svih mogucih testiranja i muke su mi rekli da neznaju o cemu se radi da je vjerovatno samo malo jaca iritacija.
Neznam sta da radim, nadam se da cu ovdje saznat nes vise..
Unaprijed hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o iritaciji (pogotovo što se tegobe ponavljaju, a nalazi pretraga uredni).

davorcro

Ali zadnji put nije bilo ovako jak svrbez i nisam imao peckanje tokom mokrenja...jel moze to imat kakve veze?

kinez

postovani doktore, primetio sam na glavicu neke sitne tacke jedva se mogu videti da li je to nesto opasno?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za davorcro: to ne isključuje iritaciju. Ako tegobe potraju, javite se liječniku.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za kinez: ne radi se o nečemu zbog čega treba brinuti niti se liječiti. Vjerojatno je riječ o normalnim žlijezdama koje se nalaze u ovom području.

kinez

Danas primetih neko crvenilo na glavicu da li je nesto opasno?
evo slike: http://www.dodaj.rs/f/1V/E6/13jBghhl/dsc0343.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na fotografiji je normalno spolovilo. Spolovilo je dobro prokrvljeno i takve promjene su normalne.

darts21

Doktore hvala puno na odgovoru od 21.01.2015,svrab penisa je manji ali evo 3 dana imam potrebu da mokrim na svaka 2-3 sata u prosjeku,ukljucujuci i nocno mokrenje.Ovo mi se desava prvi put pa se pitam da nije neka infekcija od seksualnog odnosa.Nema peckanja niti boli prilikom mokrenja.Hvala jos jednom