Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

lumeni

Poštovani, vec neko vrijeme mi se pojavljuju ovakve izrasline, koje se ili upale kao ova najveca na slici pa bole na dodir, ili jednostavno nestanu. Ne uzrokuju nikakav svrab. Zanima me da li su to kondilomi, ili vec nesto drugo...? Evo slike: http://tinypic.com/m/ir7wxy/4
Zahvaljujem Vam se na odgovoru!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nije riječ o kondilomima. Vjerojatno je riječ u upali dlačnih folikula (folikulitisu) koji je čest u ovom području. Takve promjene su sklone vraćanju.

lumeni

Poštovani, hvala Vam na Vašem brzom odgovoru! Da li se to može spriječiti ili ukloniti nekom kremom ili preparatom?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kada se promjene pojave možete mazati Mirobact mast kroz 7-10 dana.

Aleksandar96

iznad kako da vam kazem testisa na penisu mi se pojavila kao neka bubuljica i kada istisnem izlazi belo a kada pipnem malo je tvrdo sta moze bitii ????

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o normalnoj žlijezdi.

livesummer

Poštovanje doktore, ljubazno Vas molim za pomoć i stručni savjet.
Prije 2 dana mi se na vrhu glansa s lijeve strane pojavila mala crvena točkica, koja se površinom udvostručila, a nakon toga sam na glansu uočio još dvije manje i dvije na prepuciju. Nakon što kožica prijeđe preko glansa, točkica odgovara mjestu crvenila, odnosno preklapa se.
Slike donosim na poveznici na servisu Imgur:
http://i.imgur.com/DxhKjIy.jpg
http://i.imgur.com/pNvTv6F.jpg

Točkice sam najprije pošpricao Octeniseptom te namazao Canestenom. Danas sam, nakon što sam uočio nove točkice, napravio sam blijedoružičastu otopinu hipermangana (odnosno kalijevog permanganata) te time polijevao preko glansa.
Sumnjam na kandidu, no može li nešto drugo biti u pitanju? Vidim da ste dosta kritizirali samodijagnozu i upotrebu krema, pa me zanima jesam li nešto krivo napravio? Trebam li otići dermatologu/urologu?
Hvala unaprijed!

Milos88

Postovanje, molim vas za savjet jer nisam u mogucnosti da posjetim urologa u narednih par dana. Naime poslednjih dana osjetio sam svrab u predjelu glansa i dio glansa je crven kao i prepucij u gornjem djelu. Kozica na vrhu je ispucala i kao da je pod upalom nekom ne mogu da je presvucem preko glansa. Molim vas da mi preporucite nesto dok ne posjetim urologa. Unaprijed Vam se srdacno zahvaljujem.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za livesummer: ne radi se o Candidi i nije potreban Canesten niti Cctenisept. Mislim da je riječ o iritaciji koju ne treba liječiti. Ako se promjene budu širile, javite se dermatologu.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Miloš88: ako prepucij ne možete prevući preko glansa, morate se javiti urologu. Nema druge pomoći.

livesummer

Hvala Vam doktore na brzom odgovoru,
već sam danas uočio smanjivanje crvenila, pa je zbilja moguće da se samo radi o iritaciji.
Ukoliko se stanje pogorša, poslušat ću vaš savjet.

Jpš jednom puno hvala! Živjeli!

Milos88

Postovani posjetio sam urologa dijagnoza je Balanoposthitis chr. Phymosis. Dao mi je da mazem Didermal 2x 7 dana i predlozio operativni zahvata. Jako bi cijenio i Vase misljenje. Hvala unaprijed

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da trebate poslušati savjet urologa.

nemanja1994

Pozdrav svima, imam jedan problem. Radi se o crvenilu na penisu. Imam 20 godina, i pre mesec dana sam izgubio nevinost sa devojkom. Od tada nismo spavali do pre 7 dana, a onda smo spavali prethodnih 5-6 dana po 3-4 puta na dan. Nakon toga ja sam se vratio u svoj grad i dan nakon nasih odnosa meni se na glavicu pojavilo neko sitno crvenilo kao neki plihovi jedva primetljivo, i osecam da mi je koza glavica suva. Nekad me golica, ali kad mokrim nemam problema nikakvih. odnose smo imali bez zastite. Osim tog nekog crvenila u vidu plihova nemam nista. Za vreme odnosa tih 5-6 dana nisam imao nikakav problem sa penisom nista od toga se nije desavalo, a do ovoga nikad pre nisam imao nikakvih problema. Je l mozda neko moze da mi kaze o cemu se radi? Prilozicu i sliku ako je potrebno samo neka mi neko objasni sta moze da bude i sta mi savetuje da uradim pre nego sto se odlucim da posetim lekara. Hvala puno happy

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Gotovo sigurno je riječ samo iritaciji i suhoći kože kao posljedici spolnih odnosa. Mažite samo neutralne kreme. Posebna terapija nije potrebna.

Poštovani,
vec neko vrijeme mi se pojavljuju ovakve crvene točkice http://i.imgur.com/72GDLkt.jpg. Ne uzrokuju nikakav svrab. I nestaju u par sati ponekad za 1 do 2 dana. Zanima me šta bi to bilo?
Zahvaljujem se Vam puno na odgovoru!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne radi se o nikakvoj bolesti. Riječ je tek neznatno izraženoj iritaciji.

marko11111

Poštovani,

već 6 mjeseci imam nekakvo blago crvenilo na glansu penisa koje me uzasno iritira i osjetim napetost na tom području tokom cjelog dana. Iritacija i napetost je tolika da osjecam nekakv podrazaj na vrscima noznih prstiju. Prilikom mokrenja osjeti se nekakav cudan miris. Takoder vidljive su i nekakve sitne bjele tockice i jedna malo veca kao pristic koja se zna smanjivati ovisno o stanju. U isto vrijeme su mi se pojavile i neke jos sitnije bjele tockice na ustima odnosno na krajevima usana. Takoder mi se u popodnevnim satima sam stalno subfebrilan i imam problem sa sinusima. od nalaza sam radio bris glansa na gljivice i uretre bakteriološki i mikološki i sve u redu.
Zanima me dali to ukazuje na gljivice i dali je moguce da su svi navedeni siptomi nastali radi gljivica koje su se razvile po tjelu? takoder mi nije jasno da mi je nalaz uredan a i dalje imam jako intezivan miris i iritaciju.

Korisnik007

Poštovani doktore zamolio bih Vas za stručno mišljenje

Prije dva mjeseca imao sam gripu, i dok sam ležao pod temperaturom (40) izbio mi je herpes na korijenu penisa. Nakon par dana stvorila se krasta koja je zarasla nakon nekih 2 tjedna. Od tada pa do danas na tom djelu gdje je bio herpes ostalo je crvenilo na koži koja izgleda kao da je malo oteknuta, što se može vidjeti na slikama:

https://drive.google.com/file/d/0BxAI-XvYn8NGVE9VQkZqd0tVQ28/view
https://drive.google.com/file/d/0BxAI-XvYn8NGdGZXREM5WHBYc1k/view
https://drive.google.com/file/d/0BxAI-XvYn8NGMTdoXzhFSzZ5QUU/view

Već duže vrijeme mažem sa nevenovom masti nekoliko puta dnevno kao što sam i stavljam obloge od alkohola, ali i dalje mi crvenilo ne prolazi. Nekad se smiri jedva je primjetno, a nekad se primjeti više. Znam da bi bilo najpametnije otići dermatovenerologu, ali Vas molim dali postoji još nekakva moguća terapija koju Vi preporučujete da pokušam primjeniti?

Najljepša hvala na odgovoru.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Korisnik007: Ako ste zaista imali herpes infekciju, još nekoliko tjedana je moguće crvenilo i iritacija. Ne stavljajte alkohol, jer pogoršava iritaciju. Mažite Bepanthen kremu kroz nekoliko tjedana, a ako se crvenilo ne povuće kroz sljedećih mjesec dana, javite se dermatovenerologu.